Muhle r41
Aynı durum bende de var @PisPorsuk komşum. Sinek kaydı tıraş vermenin yanında bu aletle tıraş olduğumda kıllar da yavaş uzuyor. Çok ilginç bir alet.
......
Merhaba,

Muhle r41 yeni versiyonu ile ilgilendiğim için yeni konu yerine buraya yazmayı daha uygun gördüm.Günlük tıraş oluyorum ve ej-89 kullanıyorum.Değişik kremler ve jiletler ile deneme yaptım ve ej-89'un tamda istediğim performansı ve zevki vermediğini düşünüyorum yada kısaca çok mild kalıyor.Bu nedenle daha yakın bir tıraş için makina arayışına girdim.Sakallarım gür,sert ve %95'i aynı yöne çıkıyor ve ATG yapmak hoşuma gitmiyor.Yani 2 perdede bitirmek benim için daha zevkli.Seçtiğim makinalar r41, progress ve futur.

Bütün makinalar ile ilgili ön bilgiye sahibim fakat beni düşündüren ve sormak istediğim yeni versiyon r41'in futur ve progress'te hangi ayara denk geldiği?.Tecrübe edeniniz varmıdır?Ayrıca r41 ile başlayıp günlük tıraşa devam etmek gibi bir gayem var ama çokta fazla tavsiye edilen bir seçim olmadığını gördüm.Kısacası bunun yerine progress veya futur'a yönelmek dahamı doğru olur?Yada tamamen başka bir makina?

Teşekkürler.
@Mert_ R41 ile Futur çok farklı iki karakterde alet. Açık taraklı olması, jilet eğim açısı ve koruma barı arasındaki uzaklık kesim tarzını etkileyen unsurlar. Ayar olarak benzetmek çok zor. Bence açık tarak bir alet alırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. R41 tavsiye edeceğim bir alettir kesinlikle korkulacak bir tarafı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
Kesilicek sakalın fazla uzun olmaması nedeni ile open-comb veya closed-comb olmasını fazla etkilemiyeceğini düşünüyorum.Diğer söylediklerinize katılıyorum tamamen farklı makinalar.Bir sonraki makina olarak benimde gönlüm r41'den yana fakat günlük tıraş'ta tahriş nekadar olur onu merak ediyorum.Ondan futur ve progress için karşılaştırma ayarı arayışı içindeyim.
Ben de de89 kullanıp biraz daha yakın tıraş istediğim için r41 aldım. R41 kullandıktan sonra de89'un kıymetini anladım. R41 günlük kullanılacak bir makina değil, tıraş olurken bile hissediyorsunuz cildinizi ne kadar yaktığını. Ayrıca keskin olmayan jilet r41'de pek iyi olmuyor, keskin jiletler ise cilde fazlasıyla temas ettiği için günlük tıraşta uygun olmuyor. Bunun yerine elinizdeki de89'u beğendiğiniz bir keskin jiletle kullanmak en iyisi. Keskin bir jiletle de89'da iki perdede oldukça temiz, konforlu ve yakın bir tıraş mümkün.
Sayın @Mert_ komşum, R41 ile ben hergün tıraş olmuyorum. Cildim yağlı, sakalım gür ama bence hergün kullanıma uygun değil. Genelde R41 ile tıraş olduğumda sakalım ertesi sabah çok çıkmamış olduğu için tıraş olmam gerekiyorsa mild makine ile tıraş oluyorum. Yoksa ertesi gün tıraş oluyorum
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(20/02/2017, Saat: 19:31)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesilicek sakalın fazla uzun olmaması nedeni ile open-comb veya closed-comb olmasını fazla etkilemiyeceğini düşünüyorum.Diğer söylediklerinize katılıyorum tamamen farklı makinalar.Bir sonraki makina olarak benimde gönlüm r41'den yana fakat günlük tıraş'ta tahriş nekadar olur onu merak ediyorum.Ondan futur ve progress için karşılaştırma ayarı arayışı içindeyim.

1-2 numarada ikisi de hemen hemen aynı . Ama 3 numaradan sonra futur ( agresiflik açısından ) progress e fark atar .
@Yeni üye 89'un konforuna ve rahatlığına şüphe yok.Feather jilet kullanıyorum bu noktadan sonrası krem veya sabunda bitiyor.Yastıklaması fazla olan kremlerde ve sabunlarda iyice tatminkar olmayan sonuçlar ortaya çıkıyor.Yani 89 kullanmak istiyorsam tobs gibi kremleri unutup tüpteki arkoyu kullanmam gerekiyor (en az yastıklamayı o verdi) ki yüzümde tıraş olmuş hissiyatını yakalıyım ama tüp arko'da hiç keyif vermeyen bir ürün.O nedenle zaten r41'in yanında ayarlı bir makina karşılaştırması arıyorum.

@PisPorsuk Olması gerekeninde bu olduğunu düşünüyorum bende.1 gün r41 1 gün mild bir makina.

@serjames Çok agresif bir makina peşinde değilim daha çok orta agresif veya cildi yormuyacak bir makina daha işime gelicektir.O nedenle belki denememiş olmaktan gelen; progress ile futur arasında belirli bir noktadan sonra benim için fazla birşey farketmicek noktasındayım.Zaten r41'ı eleyebilsem 2'si arasında seçim yapıcam.Ama öyle gözüküyorki birtane ayarlı birtanede r41 alma noktasına gidiyorum.
@Mert_ 37c Slant denediniz mi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 806 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 162,647 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,511 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 743 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,028 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,915 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 508,100 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,427 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,160 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,586 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: