Muhle r41
(04/06/2017, Saat: 17:36)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 Normal         = 130 TL
R41 Rosegold      = 180 TL
EJ89 + R41 Kafa = 180 TL

Siz napardınız?

Üstadım R41 sap ile R89 aynı değil, 41 biraz daha ağır diye sanki bir yerdeokudum. Tam emin değilim, bilenler yazar zaten. Eğer amaç 41 ise, asıl olarak 41 kullanılacak ise onu almak, diğerini kafa olarak almak daha iyi olmaz mı?
Vallahi herhalde orijinal R41 alacam gibi duruyor.
Bu başlığı okuyan kesin 41i alır.
Yok mu satan komşular Smile
(05/06/2017, Saat: 04:52)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi herhalde orijinal R41 alacam gibi duruyor.
Bu başlığı okuyan kesin 41i alır.
Yok mu satan komşular Smile

Ara ara satanlar oluyor komşum.

İlanlar bölümünde alınık kısmına ilan açabilirsiniz.
Eğer sadece r41 almayı düşüyorsan komsum R41 twistte var bir bak istersen iki parça oda 180 TL olacak impada oda güzel bi alet üç parcalı olana göre biraza daha ağır olduğunu yaziyordu forumda
Eğer edwin jagger dusunuyorsan edwin jaggerin barley modeli var onun sapıda kendiside cok şık duruyor bence. Edwin jagger ile r89 aynı kafaya sahip deniliyor ama edwin jagger r89 göre biraz daha iyi geldi bana tabi kisiden kisiye göre degisiyor
Evet arkadaşlar sonunda bende kendim Mühle R41 edindim. Önce kutusuyla başlamak istiyorum. Kutusundaki gri renk ve tasarımı harika. Tam ortasında Mühle'nin logosu mükemmel konumlandırılmış. Böylelikle çok elit ve kendine güvenen bir ürün havası katmış. Kibar kutusunun içinden agresif bir makinayı çıkarmak beni çok heyecanlandırdı. İçinde yine çok kaliteli kağıda basılmış kullanma talimatı ve Mühle ürünlerinin yer aldığı mini broşürün olması çok hoş. Makinayı elime aldığımda her tarafı, her karesi, her noktası resmen mükemmelliği hissettiriyordu. Bu kadar hatasız ve bu kadar hisli bir makina yapılabilir miydi? Evet Mühle bunu yapmış. Burda Mühleyi tebrik etmek düşer bize. Size açık söyleyeyim. Ben Mühle makinelerin resimlerine bakarken sapını hiç ama hiç beğenmemiştim. Hatta bunu Forumda da daha önce dile getirdim. Resimlerde sapı bana böyle eski yani antika havası veriyordu. Ama gerçekte öyle değilmiş. Sapına dokunduğumda hiç de öyle olmadığını gördüm. Çok elit bir havası ve hissiyatı vardı. Hatta resimlerde sapı gerçeğinden daha ince görünüyordu. Ama sapın kalınlığı gerçekten olması gereken kalınlıktaymış. Yani bu makine görünüş olarak beni büyüledi diyebilirim. Görünüş herşey demek değildir. Tıraş performansı acaba nasıldı?

Cuma günü makinayı teslim aldıktan sonra hemen ilk tıraşımı, Cumartesi ve Pazar günü de ikinci ile üçüncü tıraşlarımı Mühle R41 ile oldum. Tek bir tıraş, makinenin karakterini göstermeyebilir. O yüzden yazacaklarımın tutarlı olabilmesi için en az 3 kez tıraş olduktan sonra size yazmayı uygun gördüm. 

İlk tıraşımı Rapira markalı çok keskin olmayan bir jiletle yaptım. 2,5 Perde ile tıraşımı pürüzsüz olarak tamamladım. İlk tıraş olduğu için çok dikkatli bir şekilde tıraş oldum. Tıraş esnasında sakallardan gelen çatır çutur kesim sesleri ve tıraş sonrası bıraktığı hissiyat çok iyiydi. Makineden kaynaklı ekstra bir tahriş yaşamadım agresif olmasına rağmen. 

İkinci tıraşımı bu sefer Perma-Sharp markalı keskin bir jiletle oldum. İlk perdeden sonra birde ne göreyim. Resmen sinekkaydı tıraş olmuşum. Ne yani tıraş bitti mi dedim kendi kendime. Oysa alışmıştım her zaman üç perdede tıraş olmayı. Tabi durumu kabullenemeyip ikinci perde tıraşımı da oldum. Yine dikkatli bir tıraş gerçekleştirdim.

Üçüncü tıraşımı yine Perma-Sharp ile gerçkleştirdim. Ama bu sefer özensiz ve hızlı olarak tıraş oldum. 1,5 perdede tıraşımı tamamlamama rağmen hızlı tıraş olduğum için boyun bölgesinde noktasal kanama ve tahriş yaşadım. Tabi agresif bir makine olduğu için olacak o kadar. Bende açıkcası sınırlarını görmek istedim. Tecrübe edindiğim sonuç makineyi keskin bir jiletle 1-2 perde ile ve orta dereceli dikkat ve hızda tıraş olunduğunda en iyi sonucu veriyor. Bundan sonrada bu şekilde tıraş olmayı planlıyorum. Makinenin performası beni oldukça çok memnun etti. 

R41 ile ilgili beni rahatsız eden tek bir şey vardı. O da kafasının sağından ve solundan görünen ve hissedilen jiletin yan kenarlarıydı. 2011 üretiminde bu varmış. Ama 2013 yılından sonra üretilen R41'lerde bunun düzeltildiğini okudum. Acaba buna rağmen hala azda olsa jilet kenarlarını hissedilmesi normal mi? Mühle bunu neden yaptı acaba? Jileti daha kolay çıkarabilmek için mi?

Değerlendirmelerim bundan ibaret ve iyiki bu mainayı elde ettim. Pişman etmeyecek bir makinadır.

Bazı arkadaşlarımız günlük tıraşa uygun değil demiş. Şöyle izah edeyim. Eğer çok aceleniz var ve hızlıca tıraş olacaksanız tabi günlük tıraşa uygun değil. Bu makinayla tıraş olurken acele etmeyeceksinizki tıraşın tadını zevkini yaşayın.
(30/06/2017, Saat: 12:32)informatiker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet arkadaşlar sonunda bende kendim Mühle R41 edindim. Önce kutusuyla başlamak istiyorum. Kutusundaki gri renk ve tasarımı harika. Tam ortasında Mühle'nin logosu mükemmel konumlandırılmış. Böylelikle çok elit ve kendine güvenen bir ürün havası katmış. Kibar kutusunun içinden agresif bir makinayı çıkarmak beni çok heyecanlandırdı. İçinde yine çok kaliteli kağıda basılmış kullanma talimatı ve Mühle ürünlerinin yer aldığı mini broşürün olması çok hoş. Makinayı elime aldığımda her tarafı, her karesi, her noktası resmen mükemmelliği hissettiriyordu. Bu kadar hatasız ve bu kadar hisli bir makina yapılabilir miydi? Evet Mühle bunu yapmış. Burda Mühleyi tebrik etmek düşer bize. Size açık söyleyeyim. Ben Mühle makinelerin resimlerine bakarken sapını hiç ama hiç beğenmemiştim. Hatta bunu Forumda da daha önce dile getirdim. Resimlerde sapı bana böyle eski yani antika havası veriyordu. Ama gerçekte öyle değilmiş. Sapına dokunduğumda hiç de öyle olmadığını gördüm. Çok elit bir havası ve hissiyatı vardı. Hatta resimlerde sapı gerçeğinden daha ince görünüyordu. Ama sapın kalınlığı gerçekten olması gereken kalınlıktaymış. Yani bu makine görünüş olarak beni büyüledi diyebilirim. Görünüş herşey demek değildir. Tıraş performansı acaba nasıldı?

Cuma günü makinayı teslim aldıktan sonra hemen ilk tıraşımı, Cumartesi ve Pazar günü de ikinci ile üçüncü tıraşlarımı Mühle R41 ile oldum. Tek bir tıraş, makinenin karakterini göstermeyebilir. O yüzden yazacaklarımın tutarlı olabilmesi için en az 3 kez tıraş olduktan sonra size yazmayı uygun gördüm. 

İlk tıraşımı Rapira markalı çok keskin olmayan bir jiletle yaptım. 2,5 Perde ile tıraşımı pürüzsüz olarak tamamladım. İlk tıraş olduğu için çok dikkatli bir şekilde tıraş oldum. Tıraş esnasında sakallardan gelen çatır çutur kesim sesleri ve tıraş sonrası bıraktığı hissiyat çok iyiydi. Makineden kaynaklı ekstra bir tahriş yaşamadım agresif olmasına rağmen. 

İkinci tıraşımı bu sefer Perma-Sharp markalı keskin bir jiletle oldum. İlk perdeden sonra birde ne göreyim. Resmen sinekkaydı tıraş olmuşum. Ne yani tıraş bitti mi dedim kendi kendime. Oysa alışmıştım her zaman üç perdede tıraş olmayı. Tabi durumu kabullenemeyip ikinci perde tıraşımı da oldum. Yine dikkatli bir tıraş gerçekleştirdim.

Üçüncü tıraşımı yine Perma-Sharp ile gerçkleştirdim. Ama bu sefer özensiz ve hızlı olarak tıraş oldum. 1,5 perdede tıraşımı tamamlamama rağmen hızlı tıraş olduğum için boyun bölgesinde noktasal kanama ve tahriş yaşadım. Tabi agresif bir makine olduğu için olacak o kadar. Bende açıkcası sınırlarını görmek istedim. Tecrübe edindiğim sonuç makineyi keskin bir jiletle 1-2 perde ile ve orta dereceli dikkat ve hızda tıraş olunduğunda en iyi sonucu veriyor. Bundan sonrada bu şekilde tıraş olmayı planlıyorum. Makinenin performası beni oldukça çok memnun etti. 

R41 ile ilgili beni rahatsız eden tek bir şey vardı. O da kafasının sağından ve solundan görünen ve hissedilen jiletin yan kenarlarıydı. 2011 üretiminde bu varmış. Ama 2013 yılından sonra üretilen R41'lerde bunun düzeltildiğini okudum. Acaba buna rağmen hala azda olsa jilet kenarlarını hissedilmesi normal mi? Mühle bunu neden yaptı acaba? Jileti daha kolay çıkarabilmek için mi?

Değerlendirmelerim bundan ibaret ve iyiki bu mainayı elde ettim. Pişman etmeyecek bir makinadır.

Bazı arkadaşlarımız günlük tıraşa uygun değil demiş. Şöyle izah edeyim. Eğer çok aceleniz var ve hızlıca tıraş olacaksanız tabi günlük tıraşa uygun değil. Bu makinayla tıraş olurken acele etmeyeceksinizki tıraşın tadını zevkini yaşayın.
Değerlendirme için teşekkürler.R41'in hayırlı olsun.
Çok güzel bir inceleme olmuş komşum zevkle okudum, eline sağlık.
[quote='informatiker' pid='176427' dateline='1498811564']
[quote='kral arthur' pid='176432' dateline='1498817674']

Bazı jiletlerin yan tarafında tek ve çift çizgileri var, bunlar jiletin tıraş olunan tarafının takibini sağlıyor sanırım.
Ben Rimei kullanırken her zaman önce tek çizgiden başlıyorum tıraşa mesela ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Feather Popular ile başladığım geleneksel ıslak tıraşın 45. gününde shavette ve zazor denemeleri sonrası bugün nihayet Mühle 41 ile tıraş oldum. Sap belki feather sonrası kısa hissettirdi keşke "grande" alsaydım dedim. Jilet denemeleri ve tercihi konusunda referans olarak kullanabilecek bir alet. Konforunu ve yakın tıraşını çok beğendim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 624 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,800 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,155 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 704 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,819 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,623 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,628 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,128 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,511 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: