Muhle r41
Hocam R-41 senin sakal yapındaki birini tek perdede bitirir. Geleneksel tıraşın keyfini çıkarmak istiyorsan daha konforlu bir alete yönelmeni öneririm. Benim R-41 ile en rahat ettiğim jiletler sırasıyla 1)Gillette 7clock (sarı paket) 2)Polsilver 3)Permasharp
R41 ile en uyumlu jilet hangisidir.
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
(20/05/2018, Saat: 15:57)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ile en uyumlu jilet hangisidir.

Tam marka vermek bence doğru bir bilgi olmaz. Ama genel itibari ile agresif aletlere orta keskinlikte, konforlu jiletler daha iyi uyum sağlıyor. Astra yeşil veya mavi paket, Derby Platinum, Polsilver vs. gibi jiletler yani.
(20/05/2018, Saat: 15:57)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 ile en uyumlu jilet hangisidir.

rapira(mavi/siyah/pembe) ile 2 günde bir cildi hiç yormadan sinek kaydı tıraş olabiliyorum.Ama denediğim diğer jiletlerle bu kadar keyifli olmuyor.Tahriş kacınılmaz oluyor.
34c'den direk mühle'ye geçeceğim artık aynı bölgenin 3-4 kez üstünden geçmekten bıktım. yanlız mühle sitesinde 3 farklı model var. fiyatları da baya değişik. nedir bu farklılık komşular?
1) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...eri-metal/
2) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...m-metal-2/
3) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...rom-metal/
(08/07/2018, Saat: 20:26)ua_cakar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 34c'den direk mühle'ye geçeceğim artık aynı bölgenin 3-4 kez üstünden geçmekten bıktım. yanlız mühle sitesinde 3 farklı model var. fiyatları da baya değişik. nedir bu farklılık komşular?
1) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...eri-metal/
2) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...m-metal-2/
3) https://www.muehle-shaving.com.tr/urun/t...rom-metal/

İlk iki ürünün sadece sapları farklı 3 parçadan oluşuyor.Son linkteki ürün ise 2 parça.
Fiyatlarına göre sap büyüklükleri değişiyor
Ilkinde biraz kafa ağır kalıyor. Ikinci Grande modelinde sap biraz daha büyük. Sonuncusu Twist iki parça, yani sap ve taraklar sabit, saptaki vidayı çevirerek üst kapağı takip çıkarıyorsunuz. Kose123 komşumun da dediği gibi kafalar aynı ama eldeki hissiyat farklı. Ben en iyi Twist'in tutuşunu beğendim. Ama Grande'yi de denemedim.
Bir-kac gündür R41'i kullanıyorum. Içinde sıfır bir Permasharp ile başladım. EJ89 gibi hafif yatik kullanırken temiz ama tahrişi bir tıraş çıkarıyordu. Agresifliği ciddi hissediliyordu. Bu son seferlerde direk sap yüze paralel çalıştım ve çok güvenli bir hissiyat verdi. Yatik kıllara bu açı daha da iyi geldi anlaşılan. Randıman alamadığını, yüzüne uygun olmadığını düşünen arkadaşlar bir de jileti yüze dik, sap yüze paralel denesinler derim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(09/07/2018, Saat: 23:56)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir-kac gündür R41'i kullanıyorum. Içinde sıfır bir Permasharp ile başladım. EJ89 gibi hafif yatik kullanırken temiz ama tahrişi bir tıraş çıkarıyordu. Agresifliği ciddi hissediliyordu. Bu son seferlerde direk sap yüze paralel çalıştım ve çok güvenli bir hissiyat verdi. Yatik kıllara bu açı daha da iyi geldi anlaşılan. Randıman alamadığını, yüzüne uygun olmadığını düşünen arkadaşlar bir de jileti yüze dik, sap yüze paralel denesinler derim.

Hocam ben bu dediğinizi denemiştim R-41 varken. Acaba açı çok da o yüzden mi cildimi kazıdı ve sivilcelenme yaptı diye. Sonra anladım ki sorun açı değil benim yatık ve kıvırcık sakallarımmış. O sivilce sandıklarım da minik minik batıklarmış. Sakalı uzayınca benim gibi kıvırcık olan birine baya kötü geldi R-41. Üstelik xtg bile yapmadım. Tek perde wtg. Velhasıl kelam normalde bile batık olma ihtimali olan kıvırcık sakala pek uygun geldiğini düşünmüyorum bu aletin en azından bende öyle oldu. Çünkü kesmesi gerekenden daha fazla kestiği için sakalı, sakal iyice deri altında kalıyor ve batık kaçınılmaz oluyor. Ama anladığım kadarıyla sizde böyle bir problem yapmadı ben zaten sakal yapısı benimkine benzeyen arkadaşlara yardımcı olsun diye yaptım bu yorumu. Bol köpüklü tahrişsiz tıraşlar dilerim
(10/07/2018, Saat: 08:52)Bilge_Kagan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben bu dediğinizi denemiştim R-41 varken. Acaba açı çok da o yüzden mi cildimi kazıdı ve sivilcelenme yaptı diye. Sonra anladım ki sorun açı değil benim yatık ve kıvırcık sakallarımmış. O sivilce sandıklarım da minik minik batıklarmış. Sakalı uzayınca benim gibi kıvırcık olan birine baya kötü geldi R-41. Üstelik xtg bile yapmadım. Tek perde wtg. Velhasıl kelam normalde bile batık olma ihtimali olan kıvırcık sakala pek uygun geldiğini düşünmüyorum bu aletin en azından bende öyle oldu. Çünkü kesmesi gerekenden daha fazla kestiği için sakalı, sakal iyice deri altında kalıyor ve batık kaçınılmaz oluyor. Ama anladığım kadarıyla sizde böyle bir problem yapmadı ben zaten sakal yapısı benimkine benzeyen arkadaşlara yardımcı olsun diye yaptım bu yorumu. Bol köpüklü tahrişsiz tıraşlar dilerim
Tabi ki Kağan Hocam, kimsenin yüzü bir diğerininkiyle aynı değil zaten. Ben bu metodun bende ise yaradığını Muhle Rocca'da deneyip de memnun kaldigimda fark ettim. Muhle Rocca'ya herkes bayılırken ben fazla agresif bulmuştum. Youtube'da bir öneri sonucu ben de böyle, "kazıma" açısıyla kullandım ve alet bariz yumuşak geldi. R41'de de denediğimde ise yaradığını görüp şaşırdım doğrusu. Çünkü bu şekilde neredeyse EJ DE89 ile tıraş olurken cektigimden daha hizli cekmeme ragmen sıfır kesikle tıraş olabiliyorum. Ama benim sakallarım kivircik değil, sadece boyu altında fazla yatik. Bir türlü tamamen temizlenemiyorlardi. Bu hareketle o yatiklar da bir seferde kesiliverir oldular.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 617 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,748 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,145 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 702 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,814 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,621 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,560 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,190 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,126 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,506 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: