Muhle r41
Sfenks komsumun dedigi gibi contadan bauhaus da arkadas gormus ama acaba m4 oring yada conta tam olur mu diye dusunuyotum
(12/01/2021, Saat: 20:06)Oldstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sfenks komsumun dedigi gibi contadan bauhaus da arkadas gormus ama acaba m4 oring yada conta tam olur mu diye dusunuyotum

Tıraş aletlerinin çoğu m5 diye biliyorum ben.
Bir bakayım komşum evde bir conta buldum onla idare ediyorum ama dediğiniz gibi m5 daha uygun olabilir.
R41 yerine r101 aldım. Sap farkı sadece diye tahmin ediyorum. İlk traşım çok güzeldi agresif dedikleri kadar var. Ben sap yapısını çok beğendiğimden r101 tercih ettim. Başlık aynı di mi? Bilgi veren biri olursa çok sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Acik taraklarin basliklar ayni komsum. Kapali taraklarda rocca r89 ve r41 olarak 3 tip baslik var saplar farklilik gosteriyor.
Teşekkürler komşum

Yeni aldığım r101 ile ilk tıraşımı oldum aşırı memnun kaldım. Ama tabi çok uzun zamandır merkur progressin en agresif ayarında tıraş olduğumdan bana fazla agresif gelmedi. Daha doğrusu kılın kesilme sesi çok az geldi. Ama işini halleden çok güzel bir makina. Bir de tipini çok beğendiğimden fatip ulivo açık taraklı aldım. Hissiyatım o daha mutlu edecek gibi. Fatip ulivo ile görüşlerimi de yazacağım

(19/10/2020, Saat: 15:03)Curiosity Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu şekilde 2-3 shim ile haftada bir tıraş oluyorum yuma ile. Sakallar yatık,sert,sık olduğundan anca temiz tıraş olabiliyorum.Ustura da denedim ancak fazla riskli. Artık kaliteli bir alete geçme zamanım geldi ancak böyle shim falan uğraşmama gerek bırakmayacak agresiflikte bir alet bulmam gerekiyor. r41 en agresif alet deniyor ama acaba o kadar agresif mi merak ediyorum. Ayrıca 2011 üretimi olanlardan ikinci el harici bulamaz mıyım ?

Sağolun bu jilet yükseltmeden bahsettiğiniz için, ben de çok merak ediyorum. İnanılmaz yatık sakallarım var, normalde de elimi gezdirirken batma yapıyormuş gibi ağrı duyuluyordu sakal diplerinde. Durum böyleyken BBS traş olmama imkan kalmıyor, sakalı tersten almazsam bu kez batma yaptığını hissediyorum çıkarken.
Birkaç defa jilet yükseltmeyi deneyeceğim, eğer olmazsa agamemnon kesiği olmayı gözüme kestirecekmişim gibi görünüyor.
Geleneksel tıraşa başlayalı 1.5 ay oldu. youtube'da selman bey'in videoları başta olmak üzere razorus videosu vs birçok video izledim. forumda tıraş ve teknikleri ile ilgili araştırmalar yaptım. ilk makinem EJ de 89 modeliydi. başlangıç için kapalı taraklı makine tavsiye edildi.
3-4 günde bir tıraş olduğumdan de89 dan istediğim verimi alamadım. (kötü değil işini yapıyor ama bi tık daha agresif olsun istiyordum) sonra yuma aldım. ondan memnun kaldım. r41 in adını duyuyordum. youtube videolarını izliyordum. geleneksel tıraş severlere sorduğumda r41 için erken olduğunu söylüyorlardı. mühle indirim kodu da verince r41 aldım ve denedim.
R41'in tıraşını o kadar beğendim ki anlatamam. 1. perde sakal çıkış yönünde 2. perde çaprazı yönünde tıraş oldum. en tahrişsiz en rahat tıraşımdı. (1.5 aydır kapalı taraklı da alıştırma yapmam bunda en büyük etken tabiki). tıraş sonrası soğuk suyla yüzümü yıkadım. şap taşını ıslatıp yüzümde gezdirdim. hiçbir yerde yanma hissetmedim (küçük bir sivilcenin olduğu yeri saymazsak)
bu forumda her zaman vurgulandığı gibi her makine ürün vs kişiden kişiye değişik etki gösterebilir. herkes gibi ben de agresiflik konusunda mutabıkım ama el becerisine güvenen, bastırmayan, yeterli araştırmasını yapıp sakalını tıraşa hazırlamış bir kişi için büyük kolaylık olduğunu düşünüyorum.

not: bu tıraşta jilet olarak gillette platinium kullandım. birçok jileti deniyorum. şuana kadar feather'i beğendim. rapira ve zaza platinium u hiç beğenmedim. gillete platinium, derby usta vb birkaç jilet birbirine yakın geldi.
Arkadaşlar merhaba...mühlenin sitesinde r 41 başlı ğını gördüm bu gün...fiyatı 216 TL...bende merak ediyorum r 41 i..ve yeni başladım geleneksel tıraşada...edwin jagger de 89 la traş oluyorum ama tam sevemedim...r 41 in başlığı de 89 a uyar mı acaba bilgi veren arkadaş olursa teşekkür ederim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle R89 Rosegold SOLOTÜRK 1 624 02/01/2024, Saat: 10:32
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Mühle Rocca rocnel 344 159,798 10/07/2023, Saat: 22:24
Son Yorum: Men-Sup
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,155 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 704 08/07/2023, Saat: 21:52
Son Yorum: gokhanmoral
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,819 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Muhle R41 Twist onurstyle 30 37,623 27/02/2023, Saat: 12:20
Son Yorum: metamorfoz
  Muhle R89 Prometheus 524 503,625 03/02/2022, Saat: 16:12
Son Yorum: crsm
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,194 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Mühle r-89 Hak. telemcii 2 2,128 28/11/2021, Saat: 11:42
Son Yorum: telemcii
  Muhle R41 Grande Paslanmaz Çelik sudüşleri 9 4,511 06/06/2021, Saat: 19:42
Son Yorum: ahbap

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: