Evlilik
Tebrik ederim ömür boyu mutluluklar dilerim komşum
Mantık sizi A’dan B’ye götürür. Geleneksel tıraş ise her yere.
Tebrik eder mutluluklar dilerim komşum.
@ekindgn komşum , mutluluklar dilerim .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Tebrik eder mutluluklar dilerim komşum.
Tebrikler.
(23/10/2019, Saat: 21:08)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cumartesi günü Ankara’da evleniyorum.

Çok da fazla olmayan bir koşuşturmacam var; çevrenizin dayattığı kurallardan bağımsız bir şekilde kendi aklınızdakileri uygulayabiliyorsanız karşılaşacağınız zorlukların sayısı/seviyesi azalıyor. Eşiniz de benzer fikirlere sahipse her şey bir “tık” daha kolaylaşıyor. Bu nedenle ne bir stresim ne de bir yorgunluğum var, sadece gülümsemek ve akşamına topluca meyhanede rakı içmek kalıyor geriye.

Evlilik telaşı yok demiştim ya, bu fikir ilk aklıma geldiğinde düşündüm “bir berber bulmayım, miss gibi Arko Tıraş Sabunu, kırık Perma-Sharp ve berber kolonyası ile tıraş olmalıyım!” Bundan yola çıkarak çevremde bulunan 6-7 berbere gittim ki yıllardır saçımı sakalımı kendim kestiğim için gitmeyeli uzunca süre olmuştu, deneyimledim tıraşlarını: kimisi öylesine, kimisi umursamaz, kimisi 90 dakikada, kimisi ise kazıyıcı şekilde tıraş ediyor sakalı: karamsarlığa düştüm o keyfi yaşayamayacak mıyım diye… Bu arada da geltir.com sayesinde tıraş tekniğim gelişiyor, Delikanlı Tıraş videolarını izliyor, Ankara Geltir ekibi sayesinde ürünleri deniyor ve tavsiyeleri alıyordum. Sonunda demeyeyim ama, uzunca bir süre sonrasında bir sabah sevdiğim, beğendiğim, sorun çıkartmayacağını gördüğüm, cildime uyan ekipmanlarla bir deneme yaptım. Sonuç: fevkalade! Gittiğim hiçbir berberden böylesine mermer gibi bir yüzle çıktığımı hatırlamıyorum. Bu denemelerimi sürdürdüm, jilet kombinasyonları denedim çeşitli makinalarla, kremler ve sabunlar kullandım, kolonyalar ve kremler denedim…

3 gün var artık nikaha, ne mi olacak? Ne berberi yahu, krallar gibi en sevdiğim ekipmanlarla kendim tıraşımı kendim olacağım. Özenle hazırlayacağım tüm her şeyi, uzun uzun, keyfini çıkartarak 3 perde miss gibi tıraş olacağım, banyo buram buram hepimizin bildiği Arko Tıraş Sabunu kokacak. Fotoğrafçı, beni ilk defa tıraş olurken çekecek, sonra diğer fotoğraflara geçecek.

Hazırlıklar sürerken, telefon konuşmaları bitmezken, zaman planlamaları yapılırken benim aklımın bir köşesinde sadece tıraş olmak yatıyor! Zorunlu olmadığım halde sırf keyiften her gün tıraş olan birisi olmama karşın ilk defa 3 gün nadasa bırakacağım sakallarımı, uzasın, cilt dinlensin; ekipmanlar işini rahatça yapsın diye.

Tıraşımda bana eşlik edecek yardımcılarım:
• Arko Tıraş Sabunu
• Haward D666 makine
• Perma-Sharp jilet
• Yaqi Tuxedo 30’ Barber Sentetik Fırça
• Zaza şap
• Marmara Berber Kolonyası No:3
• The BodyShop Hawaiian Krem

Şimdiden tüm komşularıma sıhhatler olsun..

Tıraş aleti

Belirttiğiniz çevrenin dayatma konusunda kesinlikle katılıyorum, benimde tasvip etmediğim feodal adetler bunlar. Ne kadar güzel aynı fikir ve düşünce bir insanla hayatınızı birleştirmek. Mutluluğunuz daim olsun.
Bir yıldız daha kaydı aramızdan

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Herkese teşekkür ederim
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(24/10/2019, Saat: 14:03)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir yıldız daha kaydı aramızdan

Big Grin Big Grin Big Grin

Hayırlısı olsun, mutluluklar dilerim.
Tişikkirlir Sipirmin.
Yaklaşık 4 yıldır dahil olduğum güzel organizasyon evlilik, mutluluğunuz daim olsun inşallah..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: