merkur vision 2000
lordum,dedım ya feather bu makınayı elıme alınca gozume gıyotın gıbı geldı.derby ıle baslayayım dedım,hanı en azından feather kadar toleranssız degıl.elımde su anda merkur,perma,feather,derby,rapıra var.sız ne onerırdınız?
bır de,artık cok gec ama,r41 uyguladım.soktum makınayı ve boca ettım r41 ı her yerıne.vıcık vıcık yag oldu her yer Smile bı 10 yıl yaglamak gerekmez yanı.ıcerdekı plastık aksama zarar vermez umarım ne dersınız?
(18/06/2013, Saat: 23:03)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: lordum,dedım ya feather bu makınayı elıme alınca gozume gıyotın gıbı geldı.derby ıle baslayayım dedım,hanı en azından feather kadar toleranssız degıl.elımde su anda merkur,perma,feather,derby,rapıra var.sız ne onerırdınız?

rapira en mantıklı seçim olurdu, alet zaten ağırlığından dolayı oldukça agresif bir tıraşcı, bir de ilk defa kullanacaksınız. Derby yerine dikkatli olmak koşuluyla perma da daha iyi olurdu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Evet bu sabah vision ile ilk trasimi oldum.trasdan once dove sabun surdum yuzume biraz yumusasin diye.sonra arko sabunu fircaya yukleyip yeni aldigim arkopal kasede kopuk hazirladim.vision ayarini ilk i harfine getirdim,yani jilet acik konuma.1.perde cok rahat ama dikkatle tabii gecdi.2.perde s konumuna aldim,jilet bara yaklasdi.xtg ve boyunda atg.3.perde ayni ayarda tamamen atg.
Sonuc:cok temiz ve kesiksiz tahrissiz bir tras.makina agir ve cok iri.elden kaymiyor ve tutus kolay geldi bana.kalem tutar gibi tuttum ztg ve atgde.cenede ve burun altinda hic sorun cikmadi.soylemeyi unuttum,jilet derby kullandim.sonra diger jiletlerle de kullaninca aktarimda bulunurum.
Son olarak bir uyarida bulunayimConfusedakin visioni ayaginiza dusurmeyin,maazallah Smile
Hocam güle güle kullanın.

Futur ile karşılaştırırsanız tıraş açısından ne gibi farklılıkları var ?
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Futur da iri ama visiondan kucuk oldugu icin daha pratik.futur gunluk kullanilabilir ama vision garajinizdaki son model ferrari gibi.futurda jileti egik tutma sorunu var,visionda oyle bir sey soz konusu bile degil.
Su anda bende merkurun progress,futur ve vision modelleri var.futur ve vision koleksiyonda duracaklar.progress benim gunluk kullanim icin tek tercihimdir.MUKEMMEL kelimesinin tam karsiligi.bendeki short handle.bir tane long handle var simdi sirada.
Okudugum kadarıyla long modeller daha çok tutuluyor konu progress olunca benimde aklımda sona bıraktım onu nedense Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Kisa sap kullanirken makinayi ben sapla kafanin birlesdigi yerden tutuyorum.bu da bastirmama yol aciyor yuzume.uzun sapi uc ortadan tutunca kendiliginden bir yaylanma olacagindan yuzun girinti cikintilarina uyum sagliyacagini saniyorum.bakalim hele bi alayim da denemesini yazarim seve seve.
(19/06/2013, Saat: 14:58)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kisa sap kullanirken makinayi ben sapla kafanin birlesdigi yerden tutuyorum.bu da bastirmama yol aciyor yuzume.uzun sapi uc ortadan tutunca kendiliginden bir yaylanma olacagindan yuzun girinti cikintilarina uyum sagliyacagini saniyorum.bakalim hele bi alayim da denemesini yazarim seve seve.

Merakla bekliyorum hocam.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Merkur vision 2000 den bir tane hesapli nerden alabiliriz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çin malı Merkur Futur onurstyle 34 38,826 27/07/2015, Saat: 16:07
Son Yorum: hknz
  merkur future yardim lutfen mirzacem 8 11,991 19/01/2015, Saat: 13:23
Son Yorum: mirzacem
  Mach3 mu Merkur mu? TARKAN 3 7,723 09/06/2013, Saat: 21:48
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: