zeytinyağında jilet
jileti kullandıktan sonra makineden çıkararak ya da makinenin kafası ile bir bardak zeytinyağında bekletmenin hem paslanmayı önlediği hem de jiletin keskinliğini koruduğu doğru mu acaba? Lord üstat ne düşünüyorsunuz?
Aynen öyle çünkü hava ile temasını kesmiş oluyorsunuz jiletin.
Fakat hiç uygulamadım uygulamayı da düşünmüyorum.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(14/06/2013, Saat: 17:32)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen öyle çünkü hava ile temasını kesmiş oluyorsunuz jiletin.
Fakat hiç uygulamadım uygulamayı da düşünmüyorum.

Aslında çok mantıklı geldi. Cildi yumuşatma ve kayganlığını artırmada ve sağlık açısından çok çok akıllıca. ben sabun içine zeytinyağı koymayı düşünmüştüm jilet için bunu tatbik edicem teşekkür dostlar..
Hocam teoride aynen öyle. Teoride diyorum çünkü pratikte hiç denemedim. Şunu da yapabilirsiniz; jileti suda temizledikten sonra izopropil alkole batırır çıkarırsınız, alkol suyun buharlaşmasını arttırır jiletin hızla kurumasını sağlar, ek olarak da basit şekilde dezenfekte etmiş olur.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(14/06/2013, Saat: 18:12)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam teoride aynen öyle. Teoride diyorum çünkü pratikte hiç denemedim. Şunu da yapabilirsiniz; jileti suda temizledikten sonra izopropil alkole batırır çıkarırsınız, alkol suyun buharlaşmasını arttırır jiletin hızla kurumasını sağlar, ek olarak da basit şekilde dezenfekte etmiş olur.

İzopropil alkole batırıcam, önce bulmam gerek Smile sonra zeytinyağlı kaba makineyle oturtsam bi şey olmaz sanırım. suyu alınmış jileti yağa oturtucam tşk üstadım..
bitkisel yağların metal üzerinde olumsuz etkileri olduğunu duymuştum ben
makine yağı kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadım
bence iyi araştırmak lazım
(14/06/2013, Saat: 19:04)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bitkisel yağların metal üzerinde olumsuz etkileri olduğunu duymuştum ben
makine yağı kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadım
bence iyi araştırmak lazım

hocam makine yagını nasıl kullanıyorsunuz acaba?

Makine yağları bünyesinde ağır metalleri barındırır çok iyi durulamadan kullanmayın.
www.tekyumruk.com
bitkisel yağlar asitli olduklarından asit de metalde korozyon yaptığından metalin zarar görmesi teorik olarak mümkün ancak havasız ortamda korozyon zor. Ayrıca uzman tv de jilet üretim prosesini izlerseniz jiletlerin üretimden sonra bitkisel yağda bekletildiklerini görürsünüz. Jiletin ucuna kayganlık vermek için de bu yapılıyormuş. Jiletin ucu yağlı olsa hiçbir şey olmaz yağ gibi akıyor deriz Smile
Bu kadar bilimsellik beni aştı dostlar.. Ben başka konuya kaçar Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bugün Hangi Jilet Atık Kutusuna Gitti? broraso 224 50,686 16/06/2022, Saat: 00:08
Son Yorum: Amokachi
  Jilet Fiyatlatı Hakkında gkhn.exe 3 2,391 01/07/2021, Saat: 00:18
Son Yorum: gkhn.exe
  Cam jilet Berberbey 9 3,652 14/03/2021, Saat: 20:31
Son Yorum: fedorac0re
  Jilet Kaplamaları Hakkında m y r 24 23,195 21/04/2020, Saat: 10:12
Son Yorum: Oldstyle
Question Soru: Jilet üzerindeki sabun kalıntılarını jilete zarar vermeden nasıl çıkarırım? mvorun 19 8,057 06/10/2019, Saat: 19:31
Son Yorum: Sh@dow
  İki yarım jilet ile test posicor 1 3,247 22/03/2019, Saat: 15:08
Son Yorum: JohnLocke
  Jilet açıklığı problemi JohnLocke 7 3,769 20/03/2019, Saat: 17:13
Son Yorum: select
  DE makineye yarım jilet takmak korgunv 61 60,688 02/11/2018, Saat: 19:25
Son Yorum: abdussamedy
  How It's Made ( çift kenarlı jilet ve Merkur DE ) Efrasyab 6 4,810 15/09/2018, Saat: 19:33
Son Yorum: Efrasyab
  Allegro jilet bileme makinesi turkrazor 6 4,206 18/01/2018, Saat: 07:29
Son Yorum: turkrazor

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: