Günlük Tıraş Aleti Tavsiye
antikalardan irite olmazsanız
gillette slim twist öneririm
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(21/12/2013, Saat: 14:50)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: selam
ben yeni üyeyim, 43 yaşındayım ve ilk kez başıma gelen tahriş beni köpükle tıraşdan soğuttu, arko sabun ve adi 1 tl lik fırça ile geleneksel tıraş beni cezbetti, ilk tıraşlarımı ustura ile yapıyordum, m3 ler çıktığından beri ustura kullanmadım ama bu tahrişden sonra tekrar denemem sonucu yanakta ustura ile bir çizik attım, ve ustura benim için mazide kalan bir aparat oldu, günlük tıraş oluyorum, şu an için deneme amaçlı mingshi makine uygunmudur, mild yada agresifmidir, suratımı çizme ihtimali yüksekmi, her gün kullanabilirmiyim, ve şu an için başka bir alet bulma şansım yok, ayrıca tahriş için silverdin isimli krem kullandım yanma anında geçti, ama sonuçta ilaç, şimdilik almayı düşündüğüm alet bu, sonra isana porsuk ve parker 90r almayı düşünüyorum, ama şu varki sabun ve adi fırça bile tıraşa mana katıyor, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

uzakdogu aletlerden
rimei hariç hiçbiri çok güvenli değil
çizik tahriş kesil yanık olası...

unutmadan parker almayın
parkerlarda hindistan malı ve çinliler kadar
hatta bazen onlardanda kötü işçilikli aletlerdir
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@zakharion:

Ming Shi yada Ming Shui adlı alet oldukça mild bir alet, neredeyse Wilkinson Sword ayarında, günlük kullanıma uygun, kolay kolay kesmezsiniz kendinizi. Bende hala ara sıra kullandığım bir tane var, başlangıç için güvenle kullanabilirsiniz. Tek sıkıntı çabuk paslanabiliyor ve aşırı hafif. Biraz daha ağır olsa çok daha iyi olurdu.

Parker yerine DE89 a yönelin ama geçici olarak da uygun fiyatıyla Ming Shi gayet güzel iş görür.

İsana porsuk da yazık olur paranıza bence almayın. Yurtiçinde satılan düzgün porsuk fırça yok, sadece impa sanırım FS satıyor. Yurtdışı alışveriş problem ise yardımcı olacak arkadaşlar çıkar.

953761.jpg
yorum ve cevaplar için teşekkürler, isana fırça askılı ve estetik olduğu için düşünüyorum, şu an kullandığım 1tl lik adi fırçadan daha iyi randıman alırım herhalde, bu arada merkür futuru youtubede inceledim mükemmel kalite ve güvenli gördüm, ben aynı hareketleri mc3 te yapmış olsam kendimi sakatlardım herhalde, şimdilik ming shi edineyim, yorucu gelmezse üst modellere bakacağım, teşekkürler
ming shi ile 3.cü tıraşımı oldum, jilet olarak acemi olduğum için ilk olarak rapira denedim, ön hazırlığa fazla dikkat edemedim, basit fırça arko sabun, ve daha önce mc3 den kalan tahriş ve birkaç sivilcemsi boyun altında az kaldığından biraz dikkatli davrandım, ama yinede sivilcelere çarptım, rapira 3 tıraşa rağmen keskin ama çıkıntıları kesmedi, tıraşım düzgün ve rahat oldu, şap sürdüğümde ufak yanma oldu ama yanma kısa sürdü, daha sonra yeşil astra deneyeceğim, fakat şimdilik perma sharp dan korkuyorum, acemilik varsa ve ufak tefek sivilce varsa affetmez, şimdilik bu kadar, teşekkürler
elimde de89 barley ve merkur progress var. istediğim makine Merkur
Slant Barber Pole 39C. sizce bu makine agresif mi? sakallarım çok sert. progress ile tıraş olurken 4 numarada oluyorum. bu makine çok hoşuma gitti. bir de 38 mi daha agresif 39 mu?

Merkur-Slant-Barber-Pole-39C-Safety-Razor-Chrome.jpg
(21/12/2013, Saat: 15:05)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: unutmadan parker almayın
parkerlarda hindistan malı ve çinliler kadar
hatta bazen onlardanda kötü işçilikli aletlerdir

Parker makineler Çin malı gibi kalitesiz değil. Ben 96R modelini kullandım. İşçilik çok düzgün, elbette bir Mühle yada EJ beklemeyin. Unutmadam belirteyim birçok alışveriş yaptığımız İngiliz menşeili (TS, executive vs.) site satıyor. Yoksa Minghsi Rimei falan da satarlardı. Bu kadar önyargılı olmayın.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
(28/01/2014, Saat: 00:58)himone Adlı Kullanıcıdan Alıntı: elimde de89 barley ve merkur progress var. istediğim makine Merkur
Slant Barber Pole 39C. sizce bu makine agresif mi? sakallarım çok sert. progress ile tıraş olurken 4 numarada oluyorum. bu makine çok hoşuma gitti. bir de 38 mi daha agresif 39 mu?

Merkur-Slant-Barber-Pole-39C-Safety-Razor-Chrome.jpg

Bence agresif değil ama etkili. Dizaynından dolayı yağ gibi kayıyor.
(29/01/2014, Saat: 01:35)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence agresif değil ama etkili. Dizaynından dolayı yağ gibi kayıyor.

teşekkürler cevabınız için. bu makinadan daha agresif neler var. (r41 hariç)
(29/01/2014, Saat: 21:57)himone Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler cevabınız için. bu makinadan daha agresif neler var. (r41 hariç)

merkur futur @4 ve yukarısı
merkur vision @orta ayardan sonrası
merkur progress @6
gillette slim @8 ve 9
belki fatip grande

ilk aklıma gelenler.

39c jilet siper aralığı, jilet eğimi, ağırlık olarak totalde son derece agresif bir makine, ondan daha agresif çok fazla makine yok.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 191 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,379 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,303 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 5,935 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Ara sıra traş için tavsiye ostrich 12 2,948 01/06/2022, Saat: 22:08
Son Yorum: mertcanartan
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 96,847 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,320 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,814 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Rex cut tıraş makinası Lawdilemma 18 12,095 10/06/2021, Saat: 14:00
Son Yorum: Oldman
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,024 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: