L'occitane Cade Tıraş Sabunu
8f4a1f176af6459f77288bcd9fa7b091.jpg

92826be70ddf89ea47f15470cc8cb603.jpg

Cevaplar için teşekkürler yorumları merak ediyorum.
Aslında sabunu fırçaya yüklüyorum. Sonra yüzde veya tabakta 2-3 dk çevirip 1,2 damla su ekliyor tekrar çeviriyorum. İşin ilginci köpükte su kabarcığı neredeyse yok oluyor kuvamında gibi, ama sakala sürücünce sanki çok suluymuş gibi hissetmeme tağmen kuruma oluyor.

@tipsol @kerimovic

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli yorumlarınızı bekliyorum

Sevgili @o2ooo, foto biraz buğulu çıkmış fakat benim gördüğüm kadarı ile köpüğünüzün kıvamı gayet yerinde gözüküyor. Neden kuruma yaptı anlamadım, köpüğü yüzünüze çok ince bir tabakamı alıyorsunuz yada biraz bekleme süresimi var yüzü köpükledikten sonra?

e mail adresim tipsol@me.com
@tipsol En son bıyık kısımlarını keserken oluyor genelde... Yüzde uzun beklerse kuruması normal mi?

@o2ooo elbette kuruma yapar, özellikle yüzün sakal çizgisinden başlayıp dudak üst kısımları kuruma yapabilir. En iyisi köpüğü biraz daha sulandırıp bol miktarda uygulamak. İsterseniz tasda hazırlayın yüzünüzüde yıkar yıkamaz köpüğü uygularsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. Perdeler arasındada yüzü yıkayıp ıslak yüze 2.perde için köpük uygulamalı. Tıraş olurken yüzü olabildiğine moist tutmak en verimli sonucu verecektir. Kullandığınız sabun oldukça kaliteli fakat kurumaya meyilli thirsty dediğimiz sabunlardan yapı olarak daha yağlı ve post shave olarak daha iyi sonuçlar alacağınız sabunlarda mevcut.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Normal kardeşim,

Fırçacının ucunu biraz sıcak suyuna degdir, ustunden gec kurumus yerin nemlendir.
Tüm tavsiyeler ve yardımlar için teşekkürler.

İkincil tıraş takımımda kullandığım sabun bu. Üstelik yılbaşı indirimleri sırasında aldığım için aluminyum kabını da gayet makul bir fiyata alma şansım oldu. Bendeki sabunun kokusu hafif. Partiden partiye koku miktarının değiştiğini söyleyenler var; ben hafif olmasından memnunum doğrusu.

Çok su seven bir sabun bu. Kurumaya da müsait ancak, ıslak fırça ile yeniden nemlendirilebiliyor ve hem yastıklaması, hem de koruyuculuğu benim hoşuma gitti. Ardından aftershave balsam kullandığım için yüz kurutma huyu hakkında bir fikrim yok.

Bildiğim tek şey, en azından o tıraş takımı için, alacağım sabit sabun bu.

Kabı ile ilgili de düşüncelerimi söylemeden geçemeyeceğim. Evet, normal diyebileceğimiz bir fiyata satılmıyor bu sabunun kabı ancak; vasıfsız bir kap değil bu. Öncelikle sabun ilk kullanımda içine sıkı şekilde, siz istemeseniz de, oturuyor. Elde köpürtmeye uygun bir yapısı var, rahat tutuluyor ve bence en önemlisi, sabun tutmuyor, rahat temizleniyor ve kapağı hava geçirirken sabunu da kurutmuyor. Tabii bu o fiyatı bazılarımız için kabul edilebilir hale getirmese de, özelliksiz ya da kullanışsız değil kabı bazen iddia edildiği gibi.
L'occitane tıraş sabununu forumdaki bu incelemeden görüp edindim ve şimdiye kadar bir kaç kez kullandım.

Çok beğendim ben bu tıraş sabununu. Süper bir koruma, nemlendirme ve tıraş sonrası hissiyatı var. Badger fırçalar ile çok güzel köpük yapılabiliyor su dengesini iyi ayarlayarak.

Tıraştan sonra yüzümü yıkarken dahi (şap, aftershave, balm ritüeline geçmeden önce) sanki tüm o ritüeller bitmiş de, herşey süper hissiyatı uyandırdı bende.

MWF en favori sabunum olmaya devam ediyor ama L'occitane de bittikçe alacağım tıraş sabunlarımdan biri olacak.

Bu arada sabunu alırken, L'occitane'ın Cade aftershave balm'ını da almıştım, o da performans olarak çok çok iyi. Çok az bir miktarıyla yüze getirdiği tazelenme etkisi süper.

Sent from my iPad using Tapatalk
Bu sabunu tesadüfi aldım. Favori sabunum haline geldi. Hali hazırda cella, arko sabun kullanan biri olarak bu sabun ikisindende daha iyi geldi bana.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 0 169 09/04/2024, Saat: 00:01
Son Yorum: Alkali
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,060,312 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 97,258 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 808 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 991 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 501,162 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,452 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,466 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,419 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,640 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: