Tersten almadan bir seferde sinekkaydi tras nasil olunur?
2jcfrdt.png
5 bıçaklı icatlarla belki olur ama en tahrişlisinden Big Grin
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Usturayi bilemem ama de ve kartusla tek perde de sinek kaydi cok zor. sinek kaydi=bebek poposu kivamiSmile
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
İster çelik ustura olsun, ister jiletli ustura; ister DE olsun, ister kartuşlu, kullan at. "Tersten almadan bir seferde sinekkaydı tıraş" mümkün değildir.
(29/12/2014, Saat: 16:36)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İster çelik ustura olsun, ister jiletli ustura; ister DE olsun, ister kartuşlu, kullan at. "Tersten almadan bir seferde sinekkaydı tıraş" mümkün değildir.
Komşum karşı çıkmak gibi olmasın ama ustura ile tek perdede sinek kaydı tıraş olabiliyorum fakat damat tıraşı yani hiç bir yönden ele gelmeyen sakal mümkün değil, en azından benim için.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Çok ince ve yoğun olmayan sakalda tek perdede sinek kaydı yakalanabilir. Normal ve üstü(yoğunluk ve kalınık olarak) durumlarda ilk perde de çok yakın tıraş mümkün olsa da tersten ele sakal gelmesin isteniyorsa tersten almadan bu mümkün olmaz.

Sinek kaydı göreceli bir kavram mı bu konuda konuşmak lazım sanıyorum. Sinek kaydı düzden elinizi sürdüğünüzde sakal kalmamış ve temiz bir görüntü olması durumu mudur?

Damat tıraşı ise sakalların tersten de alınıp sanki hiç sakal çıkmamış gibi tertemiz olması mıdır?

Bizde bu kavramlar karıştığı için kimisi tek perde WTG ile sinek kaydı oldum diyebilir.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(29/12/2014, Saat: 16:42)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum karşı çıkmak gibi olmasın ama ustura ile tek perdede sinek kaydı tıraş olabiliyorum fakat damat tıraşı yani hiç bir yönden ele gelmeyen sakal mümkün değil, en azından benim için.

Tam ben yazarken yazmışsınız komşum, görmedim.
(29/12/2014, Saat: 16:44)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam ben yazarken yazmışsınız komşum, görmedim.
Önemli değil komşumSmile Aynı şeyi düşünmüşüz. Benim sinek kaydıdan kastım elimi aşağıdan yukarıya sürmediğim sürece elime hiç bir şekilde sakal gelmemesi ve mermer gibi bir yüz.

Tersten de gelmiyorsa damat tıraşı diye tanımlıyorum.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(29/12/2014, Saat: 16:47)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önemli değil komşumSmile Aynı şeyi düşünmüşüz. Benim sinek kaydıdan kastım elimi aşağıdan yukarıya sürmediğim sürece elime hiç bir şekilde sakal gelmemesi ve mermer gibi bir yüz.

Tersten de gelmiyorsa damat tıraşı diye tanımlıyorum.
Ben de öyle tanımlıyorum komşum. Wtg ve 2 xtg ile damat tıraşına cok yaklaşıyorum ama.
(29/12/2014, Saat: 16:42)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum karşı çıkmak gibi olmasın ama ustura ile tek perdede sinek kaydı tıraş olabiliyorum fakat damat tıraşı yani hiç bir yönden ele gelmeyen sakal mümkün değil, en azından benim için.

(29/12/2014, Saat: 16:44)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok ince ve yoğun olmayan sakalda tek perdede sinek kaydı yakalanabilir. Normal ve üstü(yoğunluk ve kalınık olarak) durumlarda ilk perde de çok yakın tıraş mümkün olsa da tersten ele sakal gelmesin isteniyorsa tersten almadan bu mümkün olmaz.

Sinek kaydı göreceli bir kavram mı bu konuda konuşmak lazım sanıyorum. Sinek kaydı düzden elinizi sürdüğünüzde sakal kalmamış ve temiz bir görüntü olması durumu mudur?

@Straht ve @Chinaski komşularım en doğrusunu yazmışlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jiletin Makinede Kaymasını Nasıl Önlerim ? ThisİsTheWay 3 1,782 06/07/2022, Saat: 22:11
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Traş çok fazla sürüyor Shaver45 5 1,980 04/07/2022, Saat: 23:19
Son Yorum: Shaver45
  DE Jilet Bileme Nasıl ? rock83 18 16,515 11/10/2020, Saat: 23:05
Son Yorum: kral arthur
  Fırça Nasıl Kullanılmalı Kalfa 34 45,830 08/12/2014, Saat: 22:43
Son Yorum: ihtilaf
  bu bölgede yakın tıraş nasıl sağlanır DelikanliTiras 20 26,520 23/10/2014, Saat: 10:16
Son Yorum: mirrorihsan
  Kullanılmayan tıraş aletlerini nasıl saklamak gerekir? ludovico 2 5,228 30/09/2014, Saat: 18:37
Son Yorum: mavi
  Tersten sakallari almanin cilde zararlari TARKAN 4 7,468 02/11/2013, Saat: 21:19
Son Yorum: crombacker
  Artık Sıkıldım Tersten Dalacağım Sakala. Önerileriniz mancho 29 34,876 11/11/2012, Saat: 02:45
Son Yorum: Aersin
  Kolay Traş G S L H 4 8,488 04/03/2012, Saat: 01:19
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: