Jilet Konforu
Bu kadar subjektif bir konunun makine-jilet uyumu altında çok tutarlı olacağını düşünmüyorum. Ama bir başkasına uyan ikilinin kendine uygun olup olmadığını deneyip bunun sonuçlarını konuşmak fikri kulağa hoş geliyor.
@rating Komşum amacım jilet konforunu makina jilet uyumuna bağlamak değildi yanlış anlama olmaması için yazıyorum .. Rotasyonda kullandığım makinalar ile uyumundan hiç memnun kalmadığım çok jilet çıktı ki bunların bazıları forumda çoğu arkadaşımız tarafından beğenilen jiletler.. Dediğiniz gibi subjektif bir konu .. Dikkat çekmek istediğim makinanın mild lik agresiflik durumuna uygun keskinlikte ve konforda jilet seçmekti.. Kendimden örnek verirsem progress ile düşük ayarda featherdan çok memnun kalıyorum ama aynı jileti ej89-34c veya 37c/39c de kullandığım zaman sonuç iyi olmuyor veya jiletli ustura ve ej 89 da çok sevdiğim rapiralardan 34c de pek memnun kalmıyorum .. İlave olarak forum da çoğu yerde 34c nin ej89 dan daha agresif olduğu yazıyor ama bana ej 89 daha agresif geliyor .. Velhasıl tıraş konusu gerçekten kişiye münhasır bir konu ..
@ustaci demek istediğinizi anladım komşum. Mesela ben de progress ile hiç beğenmediğim timor jileti Barbaros tr-1 ile beğeniyorum. Aynı şekilde shark jilet DE89 ile hiç kesmez iken tr-1 ile gayet yakın tıraş sağlıyor. Feather jilet r41 ile harikalar yaratırken Tr-1 ile sınıfta kalıyor (feather+41 her ne kadar harikalar yaratsa da günlük olarak kullanılmak mümkün değil).
Aman hocam bana r41 demeyin almam ile göndermem bir olmuştu Smile jiletli ustura ile çok rahat tıraş olduğum halde r41 ile baş edememiştim Smile
Eee sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş biraz zor olsada baş edebildim arada bir tat değişikliği olsun diye tutuyorum ben de

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  EJ DE89 Jilet önerisi Andreichu 9 1,595 08/06/2023, Saat: 02:28
Son Yorum: ihtiyar
  Jilet atlaması ve tahriş Enis24 20 10,948 10/05/2020, Saat: 23:37
Son Yorum: Enis24
  YAPRAK JİLET ÖNERİSİ yskoc52 13 20,896 23/09/2015, Saat: 20:24
Son Yorum: yskoc52
  Keskin jilet cilde zarar... mı? fgenc 9 14,119 28/03/2014, Saat: 02:35
Son Yorum: RooT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: