Usturalara jilet takmak ve çıkarmak - görsel anlatım
Surgulu ustura daha bir tehlikesiz.Smile
JİLET ÇEK

Sedefe jilet takmak gerçekten çok tehlikeli.Bu aralar ustura denemeleri yapıyorum ama bir jilet takma/çıkarma bir de çeneyi alma konusunda henüz hazır değilim.Şeytan diyor al bir çelik ne olacaksa olsun. @Chinaski kızar diye birşey de diyemiyorum.Çok mutsuzum,çok.
(12/11/2016, Saat: 15:42)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedefe jilet takmak gerçekten çok tehlikeli. Çok mutsuzum,çok.

Parker'lara jilet takmak bir kaç kere boş açıp kapamaya alııştıktan sonra son derece güvenli, Dovo'larda risk "0" çünkü jileti plastik taşıyıcısına takıp sonra taşıyıcıyı usturaya takıyorsunuz. Ancak sağllamlık ve kalite açısından çelik saplı Parker daha iyi, Dovo'ların sapıda plastik.

https://shavenation.com/collections/park...-razor-srx

Tavsiyem ise daha henüz almadığım feather artist DX serisidir (SS değil). Çok inceledim alınacak jiletli ustura bu, Pro-Super jiletleriyle kullanmak lazım. Tahta saplı birini alınca yorumunu yazarım.

Sevgiler, iyi günler.
--
Chubby 2 almayacağım, Chubby 2 almayacağım, almayacağıım, alma..........
(12/11/2016, Saat: 15:42)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sedefe jilet takmak gerçekten çok tehlikeli.Bu aralar ustura denemeleri yapıyorum ama bir jilet takma/çıkarma bir de çeneyi alma konusunda henüz hazır değilim.Şeytan diyor al bir çelik ne olacaksa olsun. @Chinaski kızar diye birşey de diyemiyorum.Çok mutsuzum,çok.

Vanta sürgülü ustura kullanıyorum. Jileti takıp çıkarmak zor değil.
(12/11/2016, Saat: 18:21)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Parker'lara jilet takmak bir kaç kere boş açıp kapamaya alııştıktan sonra son derece güvenli, Dovo'larda risk "0" çünkü jileti plastik taşıyıcısına takıp sonra taşıyıcıyı usturaya takıyorsunuz. Ancak sağllamlık ve kalite açısından çelik saplı Parker daha iyi, Dovo'ların sapıda plastik.

https://shavenation.com/collections/park...-razor-srx

Tavsiyem ise daha henüz almadığım feather artist DX serisidir (SS değil). Çok inceledim alınacak jiletli ustura bu, Pro-Super jiletleriyle kullanmak lazım. Tahta saplı birini alınca yorumunu yazarım.

Sevgiler, iyi günler.

(12/11/2016, Saat: 19:51)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vanta sürgülü ustura kullanıyorum. Jileti takıp çıkarmak zor değil.

Hocam benim ustura konusunda hiç bilgim yok.Okuyup öğrenmeye çalışıyorum.Yağız Hocam sağolsun yardımcı oldu,bir kaç ay deneme yap dedi.Ben de sedefle (ucuz olması sebebiyle,eğer olur da beceremezsem baştan maddi külfet olmasın ) girdim bu işe.Bahsettiğiniz usturalardan Dovoyu duydum ama nedir,nasıldır,bilmiyorum.Sedef işini kotarabilirsem belki bir Shavette alabilirim ya da direkt çelik de diyebilirim.Gözüm de karadır üstelik.Bilgi paylaşımınız için teşekkürler.
(12/11/2016, Saat: 20:34)KuzeyTurk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: .Sedef işini kotarabilirsem belki bir Shavette alabilirim ya da direkt çelik de diyebilirim.Gözüm de karadır üstelik.Bilgi paylaşımınız için teşekkürler.

Selam,
Yalnız çelik ustura alınca bileyleme için taş setide almanız ve bileyleme yeteneğinizin olması gerektiğinide biliyorsunuz herhalde. Dün baktığım set 500 dolarıın üstünde tutuyor, kargo+gümrük hariç.
Sizin için usturalarınızı parayla veya hayrına bileyleyecek birini bulabilirseniz ne ala, ben henüz öyle birini bulamadım. Tabi o kişinin yaptığı bileylemenin sizin tercihlerinize göre yapmasıda lazım.
Kayış ve kayış pastasınıda şimdi hatırladım.
Yani ustura işine başlayabilmeniz için usturalar hariç 1000 dolara yakın bir masraf yapmanız ve bileylemeyi iyi öğrenmeniz lazım. Ondan sonra her şey bedava.
Feather artist DX sisteminde bunların hiç biri yok. Sadece jiletlerini alacaksınız. Ebayde ağaç saplısını 185 dolardan satıldığını görmüştüm ancak şu sıralar o fiyata yok,, ancak yine olur.
Feather markasını tekrarlamamın nedeni çelik usturaya yakın 5/8 6/8 lik bir ustura keyfi verebillecek tek jilletli sistem olduğu için söylüyorum.
Normal çift taraflı jiletlerle traş olmak çelik usturalara nazaran hataları daha az affedici bir sistem olduğu için biraz zor ve bazı bölgelerde çok dikkat istiyor, o yüzden zaman ve çok dikkat gerektiren ve insanı yoran bir traş yöntemi, en azından benim için böyle, sadece bilgilendireyim dedim.
İyi günler.

https://www.youtube.com/watch?v=gQ2Iuuwg_fI

https://www.amazon.com/Feather-Folding-W...B003YJANGK
--
(12/11/2016, Saat: 21:16)cbaytan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...
Yani ustura işine başlayabilmeniz için usturalar hariç 1000 dolara yakın bir masraf yapmanız ve bileylemeyi iyi öğrenmeniz lazım.
...

Tövbe estagfirullah Tongue
çoh mu abartıyoruz neci?
(12/11/2016, Saat: 21:32)t.macgyver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tövbe estagfirullah
çoh mu abartıyoruz neci?
+1
Masraf abartılmış.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[quote='t.macgyver' pid='159179' dateline='1478971963Tövbe estagfirullah  :P
çoh mu abartıyoruz neci?
[/quote]

Abarttığımı hiç sanmıyorum, isterseniz hesap çıkartabilirim. Tabi isterseniz, ancak o zamanda karşılaştırma için sizin bileyleme ve kayış sisteminizin hesabını çıkartmanız gerekecek.

Selamlar.
--

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Zaza Focus R21 jilet tutma Oldstyle 16 5,963 26/07/2022, Saat: 17:35
Son Yorum: trustalt
Question Solingen Cerena Jilet Sorunu master44tr 2 1,650 06/05/2022, Saat: 23:08
Son Yorum: master44tr
  Usturaya jilet nasıl takılır detaylı anlatım Berberbey 11 7,157 06/05/2022, Saat: 20:11
Son Yorum: master44tr
  Ustura İçin Jilet Seçimi ynspektas 53 31,634 31/03/2022, Saat: 10:59
Son Yorum: CemBarlas
  Tam jilet takilan usturalar ynspektas 8 7,735 06/05/2016, Saat: 23:19
Son Yorum: ckeskin
  Usturada Jilet Davranışları Üzerine Tezler geldigitti 10 12,779 24/10/2013, Saat: 03:42
Son Yorum: zorba58
  EN KESKİN JİLET HANGİSİ? yarısci30 10 20,693 17/02/2013, Saat: 19:49
Son Yorum: pars

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: