Schick tıraş makinesi
Selam dostlar .Öncelikle bu fıstıık ile karşılaşma hikayemi anlatmak istiyorum. 1926 doğumlu ve sağır dilsiz olmasına rağmen engel tanımayıp dünyayı gezen dedeciğimle oturuyorduk Smile Bana artık gözlerinin iyi seçmediğini kullanmadığı tıraş malzemelerini bana vermek istediğini söyledi çekmecesini açtığında henüz kullanılmamış ve bizzat italyadan aldığı omega fırçaya kilitlenmişken birden onunla gözgöze geldik ve aramızda bir elektriklenme oldu Big Grin O da ne bu piyasada çok az bulunan Schick tıraş makinesinden başkası değildi Smile hemen alıp temizledim içinde körelmiş bir bıçağı vardı ancak bıçağa birebir uygun şekilde kestiğim derby berber jileti ile biraz olsun kullanılabilir bir hale getirdim(solingen makasa teşekkürler) . Eminim oda seneler sonra eski günlerine dönmenin mutluluğunu yaşıyordur Smile

2lcwlck.jpg
syoyet.jpg
bende bir dönem incejtor jiletli aletleri yarım jiletle kullanırdım
jilet bulamamakdan mütevelli Smile

artık uğraşmıyorum ama gerçekten güzel aletler
adjustable olmayan beyaz saplı modelinden vardı bendede bu
schick in
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Elimde 1 makine daha var onuda paylaşıcam . Forumda paylaşıldımı bilmiyorum ama oda aynı hikayeye sahip Smile Zaten baktığınızda makine bana sakal getirin ulan diyor sanki Big Grin . Bu alemin kafa ilerde yürüyen külhanbeyiymiş gibi bir havası var Smile
Çok güzelmiş üstad, fırçayı ve diğer aleti de merak ettim açıkçası Smile Bu tür aletlerin hatırasının ve manevi değerinin olması daha da keyifli bir tıraş sunuyor gerçekten. Güle güle kullanın.
tamerkamisli.blogspot.com
Şimdi o makineyi ve kutusunu güzelce temizleyip, dezenfekte etmek lazım ki tam bir restore olsun.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Lord güzel bir konuya deyindi makineyi amatörce ve hatta yazsam komik olacak şekilde temizlemeye çalıştım ve tabiki mükemmeli yakalayamadım. Özellikle kutuda hiç bir etki gösteremedim . Ne yapmam gerekiyor ?
aletin temizliği hakkında sitede çok konu var ama
kutu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim
ben bile kutuyu bu hale getirdim Smile

http://www.geltir.com/thread-120-post-9414.html#pid9414
Üstat yine iyiymiş yahu benim kutu bildiğin gömüde bulunmuş gibi . Dedeme dokundurmak gibi olmasın ama bizans kalıntısı gibiydi aldığımda Big Grin forumda biraz daha derinlere kulaç atmam lazım . Daha edinilecek çok bilgi var anladığım kadarıyla Smile
bu kutu sızınkı gıbı fakar kırlı ve sararmıstı
temızlemek yetlerlı gelmeyınce dezenfekte edeyım dedım
dayanamadı

plastık parçalar için ekstra dikkat gerekli
Wink 
bu makine almancılar vasıtasıyla 1980 lerde elime geçti. ama ne olduğunu, nasıl kullanabileceğimi anlayamadığımdan almamıştım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendinden Jelli Tıraş bıçağı mustbe 11 7,383 02/02/2024, Saat: 11:57
Son Yorum: BigHillMe
  Shavent Tıraş Aleti Soner 6 4,990 29/10/2022, Saat: 11:39
Son Yorum: Soner
  İnceleme: Yaqi Excalibur SE 50mm Tıraş Aleti marv 6 3,868 27/11/2021, Saat: 22:48
Son Yorum: ati19
  Leaf Tıraş Aleti DelikanliTiras 38 26,641 15/05/2021, Saat: 01:25
Son Yorum: Soner
  Broman SE yarım jiletli tıraş aleti saintdumas 2 2,537 14/02/2021, Saat: 21:03
Son Yorum: saintdumas
  Farklı tıraş aleti "comet" Devil67 23 13,195 13/04/2020, Saat: 13:52
Son Yorum: Devil67
  pen RAZOR > Kalem tıraş aleti mustbe 2 3,471 29/04/2019, Saat: 21:32
Son Yorum: mustbe
  Merkur Moustache - Bıyık tıraş aleti BigHillMe 2 7,043 21/12/2017, Saat: 12:07
Son Yorum: Sonmezturk
  Supply Single Edge (SE) Tıraş Makinesi SumNauta 12 10,582 11/05/2017, Saat: 23:06
Son Yorum: GartBnx
  Supply Tıraş Aleti mustafae 8 11,584 19/12/2015, Saat: 01:29
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: