İleri tıraş denemeleri
(14/07/2013, Saat: 14:59)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/06/2013, Saat: 01:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Misal usturada da benzer şeyler var, naniwalarda honlarsanız gevrek batıcı bir ağız elde ediyorsunuz, kotikül ile bilerseniz akıcı, tereyağı gibi yumuşak bir ağız elde ediyorsunuz.

Buradan yola çıkarak kotikül kullanmak daha mı ideal oluyor ? Yoksa Naniwa ile honlanmış bir usturayı kayışlayarak kotikül yumuşaklığında bir ağız elde eder miyiz ?

Değişir, her koti ideal sonuç vermez, sonuçta doğal taş. Ayrıca her kotinin vereceği nihai keskinlik herkesin sakalına yetmeyebilir. Ancak özellikle antika, yüksek kumlu bir kotiye denk gelinirse evet, en ideal ustura taşlarından biridir.

Hayır, kayışlayarak ya da pastalar kullanarak naniwa ağzını kotikül konforuna getiremeyiz. O yüzden kotikül taşının usturaseverler arasında özel bir yeri vardır. Güzeli denk gelirse başka hiçbirşeyin veremediği tereyağı gibi bir ağız verir.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
İlk taşım bir kotikül olsun o zaman, hem daha az taş kalabalığı olur Smile
www.BarbarosRazors.com

(14/07/2013, Saat: 20:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk taşım bir kotikül olsun o zaman, hem daha az taş kalabalığı olur Smile

Hayır ilk taşınız kotikül olmasın, kotükül doğru kullanmak için oldukça hatta çok tecrübe gerektiren bir taş. Aksi taktirde sonuç hüsran olur. Yeni başlayanlar için sentetik taşlar almak en mantıklısıdır. Misal bir norton 4/8k yanına nani veya shapton 10k, kayış ve macun gibi.
(14/07/2013, Saat: 20:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/07/2013, Saat: 20:30)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk taşım bir kotikül olsun o zaman, hem daha az taş kalabalığı olur Smile

Hayır ilk taşınız kotikül olmasın, kotükül doğru kullanmak için oldukça hatta çok tecrübe gerektiren bir taş. Aksi taktirde sonuç hüsran olur. Yeni başlayanlar için sentetik taşlar almak en mantıklısıdır. Misal bir norton 4/8k yanına nani veya shapton 10k, kayış ve macun gibi.

Simdi bu durumda 1K, 4K/8K ve birde 10K taş mı almak icap eder ?
www.BarbarosRazors.com

(14/07/2013, Saat: 20:51)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/07/2013, Saat: 20:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Simdi bu durumda 1K, 4K/8K ve birde 10K taş mı almak icap eder ?

evet
(14/07/2013, Saat: 21:25)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14/07/2013, Saat: 20:51)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Simdi bu durumda 1K, 4K/8K ve birde 10K taş mı almak icap eder ?
evet

En az 150 dolarcığa patlar her halde bana bunlar.. O yuzden uzun bir süre beklemek zorundalar.
www.BarbarosRazors.com

Geçen gün tıraş köpüğüme badem yağı karıştırmak aklıma gelmiş fakat sonucu konusunda pek bir fikir yürütememiştim.
Ne de olsa artık tıraşla yatıyor, tıraşla kalkıyoruz Smile

Ekipman : Arko Tıraş Sabunu, Badem yağı, Tipsoft Mançuryanlı, Rapira Swedish Supersteel, Progress (2 ayarında)

Lord un tıraş öncesi sakal yağlama operasyonlarını okuyunca nispeten doğru yolda olduğumu düşündüm.
Hem yeni bir jileti denemek, hem de köpük öncesi yağlama için Badem yağından 4-5 damlayı yüzüme sürdüm.
10 dk bekledikten sonra Arkoyu tasta krema kıvamında köpürtüp, (cumartesi günü avantajı) köpüğü yaydım.
BoYa badana hepsi tastamam.

Makinayı tenime dokundurduğumda lastiğin lastiğe sürtülürken ki yumuşak frenlemesine benzer bir zorlanma ile  karşılaştım.
Lord'un Zeytinayağında anlattığı kayganlık akıcılık kesinlikle yok. Neyse 1. WTG (ileri) 2. XTG (yana) 3. ATG geri şekilde tıraş oldum.
Elimle yaptığım kontrolde son kalanları da temizleyerek, tahriş olmadan, hafif yağlı olarak tıraşı bitirdim.

Tarif etmek te zorlanıyorum, şu ana kadar tıraştan sonra, sanki hiç sakalım olmamış, hissi veren tıraş oldu.
Bundan sonra zeytinyağlısını deneyeceğim.

Tavsiye eder miyim ? Badem yağı ile hayır.
(19/03/2016, Saat: 17:22)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçen gün tıraş köpüğüme badem yağı karıştırmak aklıma gelmiş fakat sonucu konusunda pek bir fikir yürütememiştim.
Ne de olsa artık tıraşla yatıyor, tıraşla kalkıyoruz Smile

Ekipman : Arko Tıraş Sabunu, Badem yağı, Tipsoft Mançuryanlı, Rapira Swedish Supersteel, Progress (2 ayarında)

Lord un tıraş öncesi sakal yağlama operasyonlarını okuyunca nispeten doğru yolda olduğumu düşündüm.
Hem yeni bir jileti denemek, hem de köpük öncesi yağlama için Badem yağından 4-5 damlayı yüzüme sürdüm.
10 dk bekledikten sonra Arkoyu tasta krema kıvamında köpürtüp, (cumartesi günü avantajı) köpüğü yaydım.
BoYa badana hepsi tastamam.

Makinayı tenime dokundurduğumda lastiğin lastiğe sürtülürken ki yumuşak frenlemesine benzer bir zorlanma ile karşılaştım.
Lord'un Zeytinayağında anlattığı kayganlık akıcılık kesinlikle yok. Neyse 1. WTG (ileri) 2. XTG (yana) 3. ATG geri şekilde tıraş oldum.
Elimle yaptığım kontrolde son kalanları da temizleyerek, tahrişin olmadan, hafif yağlı olarak tıraşı bitirdim.

Tavsiye eder miyim ? Badem yağı ile hayır.
Eğer daha önceki tıraşım tahrişli olmuş ise badem yağı ile yüzüme masaj yapıp başlıyorum. Kullandığınız jileti bilmiyorum ama Perma sharp ile o kadar kolay oluyor ki tıraş jilet akıyor yüzümde. Ne kadarda yıkasam tıraş sonrası da hissediyorum kayganlığı.

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben zeytinyagli sabunla bir iki kere sicak suyla yikiyorum yuzumu sonra kopugu suruyorum simdilik fena değil ama mukemmel de degil..pre shave urunler pahali geliyor gozume!!..

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Zeytinyağlı bebek yağları var. Onu kullanıyorum ben. Badem yağını da düşünmüştüm ama gereksiz kıllanma yapacağı yönünde duyum almıştım. Bebek yağı ise gerçekten iş görüyor. Hem kayganlık sağlıyor hem de tıraştan sonra tahriş görünen yerler çok çabuk, bir iki saat içinde yok oluyor bende. Bunda bebek yağının içine konan başka bazı maddelerin de etkisi var diye düşünüyorum.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Tıraş. Duştan önce mi, sonra mı? mancho 75 58,221 28/09/2022, Saat: 21:22
Son Yorum: Can Çelik
  Eski Tıraş Jiletleri Nasıl Keskinleştirilir? MerkurFutur 9 8,472 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: MerkurFutur
  DE Tıraş Makinasında İki Eli Aynı Etkinlikle Kullanma MerkurFutur 11 6,686 31/08/2020, Saat: 00:00
Son Yorum: krub
  Yazın kullanmaktan en çok keyif aldığınız tıraş ürünleri nelerdir? btoprak 62 63,228 16/04/2020, Saat: 22:40
Son Yorum: Jonas
  WTG, XTG, ATG ve Sakal Yönüne Göre Tıraş Teknikleri pars 56 94,450 24/06/2019, Saat: 13:59
Son Yorum: Silentsv
  Tıraş Olmak Saçları ve Sakalları Daha Hızlı ve Gür Mü Çıkarır? Delidumrul 9 5,923 26/01/2019, Saat: 19:32
Son Yorum: gr00v3r
  Geleneksel Tıraşa Nasıl Başladım ? - Kendi Tıraş Tekniklerim Xo-oX 14 12,738 14/05/2016, Saat: 11:02
Son Yorum: rating
  Tıraş kremi-sabunu vs tıraş jeli mustafayazar 18 16,847 12/04/2016, Saat: 23:42
Son Yorum: mustafayazar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: