Ekonomik renkli yazıcı tavsiyesi
Başta lijun olmak üzere tüm ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Konu kapanabilir.
Konu kapalı olduğu için yeni başlık açmak zorunda kaldım. Mod arkadaşlar uygun görürlerse, eski konuyu yeniden açıp mesajımı taşıyabilirlerse memnun olurum.

Renkli printer almak istiyorum. Kartuşu makinadan pahalı olmamalı. Uzun süredir piyasalarından uzak kaldım; yardımcı olabilecek arkadaşlardan destek bekliyorum. Pro kullanmayacağım.

Şimdiden teşekkürler..
Bir komsum bahsetmis, Brother markasına sans verdim 2 sene once, lazerini kullanıyorum. 150 lira gibi lazer icin komik bir fiyata almıstım. 2 yıl oldu hala sıkıntı yok.
Bu markayı atlamamanızı oneririm. Uygun fiyatlı urunleri var.
@Lorenzo komşum, nerede ve ne amaçla kullanacaksınız, bütçeniz nedir bilmiyorum ama 130 TL.'lerden başlayan fiyatlarla HP veya Canon marka renkli All-in-one (yazıcı-tarayıcı-fotokopi) ürünler var. Eğer sadece yazıcı olsun derseniz zaten fiyat daha da düşer. Ancak bunlar mürekkep püskürtmeli ürünler. Ben de dikdik_s komşum gibi laser yazıcı öneririm. Diğerleri ile birlikte Brother markasına da bir bakın derim. Tabi renkli laser yazıcıları yukarıda bahsettiğim fiyatlara bulmanız mümkün değil.
Yazici fiyatlari cok dusuk olmasina ragmen murekkeplilerdeki kartus fiyatlari beni gercekten cildirtiyor. Yazicidan daha pahali kartuslarin hepsi, doldurmalar da Turkiye'de iyice ayaga dusmus anladigim kadariyla ve duzgun yapilmadigi icin sorunlara yol aciyor. Lazer icin boyle sorunlar yok saniyorum.
@Lorenzo Komşum aman Mürekkepli yazıcılardan uzak durun....eğerki Profesyonel baskı yapmayacaksınız ve illede renkli olması gerekmiyorsa siyah beyaz- hp xerox lexmark brother gibi bir lazer yazıcı hatta daha ekonomik olması açısından az baskılı(5000 ile 20.000 sayfa arası) 2.el ini bile alabilirsiniz sorunsuz uzun seneler kullanabilirsiniz.
Renkli Lazer yazıcı muhakkak gerekiyorsa tek bir marka tavsiye ederim HP ..aynı şekilde ikinci elde olabilir sorun çıkarmaz mümkünse güvenilir bir firmadan 1 sene garantili 2.eline bakın ..hatta evde yada ofiste alan problemi(yenilere göre biraz iriler) yada hızlı baskı talebiniz yoksa HP nin eski model printer leri hem toner maliyeti hemde baskı kalitesi olarak iyidirler.
Yeni modellerin birkaç çeşidi mevcut bunlar kişisel kullanıcı,ufak çaplı ofisler,ve Profesyonel olarak 3 kategoride satışa sunulur aylık baskı adediniz 5000-10.000 sayfa arası ise 1.kategori ye giriyorsunuz bunlarda dikkat edilmesi gereken toner maliyetleridir,o sebeple alınacak yeni makinenin muadil tonerlere ne derece uyumlu olduğunu öğrenin ona göre seçiminizi yapın...eğerki diğer kategoriden aletler gerekiyorsa maliyetler artacağı için profesyonel destek almanız gerekecek...bu konuda yardımcı olabilecek Istanbuldan piyasada aktif arkadaşlarımız var ÖM den yazarsanız yardımcı olmaya çalışabilirim.
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
@dikdik_s
@msakalli
@cirzini62
@neoromancer

Teşekkür ederim komşular..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,548 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,140 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,487 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,408 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,859 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,285 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,564 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,716 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,045 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,793 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: