Mitchells Wool Fat Sabun
(14/10/2015, Saat: 10:03)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Katılıyorum, köpürtme videosu izlemek istiyoruz üstadlardan Smile. Tabii ki vaktiniz varsa memnun oluruz Smile.

+1 köpürtme videosunu dört gözle bekliyoruz
Bu sabunu çok sevmiyorum ama köpürtme işini uzun bir süre sonunda bir şekilde çözmüştüm.
Sabunun diğer sabunlardan farkı su ekledikçe köpüğün birşeye benzemesi bence.
Forumdaki üstadlar bunun sebebinin sabunun yapısındaki lanolin parçacıkları olduğunu söylemişlerdi.
Diğer sabunlarda suyu iyice silkelenmiş fırçaya sabun yüklediğinizde kireç gibi oluyor ve rahatlıkla su eklemek gerektiğini anlıyorsunuz
ama mwf de ilk yükleme sonunda görüntü birşeye benzemiyor ve siz de yetersiz yükleme yaptığınızı düşünüp daha fazla sabun yüklüyorsunuz.
sabunu ve fırçayı suda beklettikten sonra suyu silkeleyip makul bir süre sabun yükledikten sonra görünüme kanmayıp sabunu bırakın, köpürtme kasesinde azar azar su ekleyerek bolca efor sarfedin su ekledikçe sabunun koyulaştığını farkedip şaşıracaksınız, tabii suyu abrtmamak şartıyla Smile
Yıkanırken fırcanızı sıcak suya bırakıyorsunuz ya kılları suyu ceksin diye, aynı sekilde MWF sabunu da suya koyun "ılık" suya. Beraber siz yıkanırken beklesinler. Banyodan cıktıktan sonra silkeleyin fırcanızı baslayın yuklemeye.

Bence sabunu suda bekletmiyorsunuz siz, o yüzden zorlanıyor olabilirsiniz. Komsumun dedigi gibi su sever.
(29/01/2016, Saat: 01:59)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...Komsumun dedigi gibi su sever.

Sert su bunun kanlısı Tongue
Bende ki bitmek üzere, sanıyorum 2-3 tıraş çıkartır veya çıkartmaz. Bir daha almayı şimdilik düşünmüyorum.Yazılıp çizildiği gibi köpürtmesi zor, ben deki porsuklar yetersiz kaldığı için Omega 31025 ile köpürtebiliyordum.  Sabun geniş bir kaseye konursa, daha rahat köpürüyor. Kıvamı tutturduktan sonra çıkan köpük coşkulu.

Çok güzel sabun ancak bu kadar zahmete değer mi değmez mi tartışılır. Konu koruma ve cilt bakımı ise;  Haslinger Honig,Lanolinli, Salbei, Valobra'nın tüm çeşitleri (Stickini kullanmadım) MWF ile çok yakın performanstalar, hatta Haslinger'in daha bile iyi olduğunu söyleyebilirim.Üstelik çok daha rahat köpürüyorlar.

Yani özetlemem gerekirse, MWF tartışmasız çok güzel bir sabun ancak daha rahat köpürebilen muadili sabunlar varken köpürtmek için bu kadar kafa patlatacak bir sabun değil. Tabi bu sadece benim görüşüm.
@Kaptan
İlk aldığım yabancı menşeli sabundu. Tabac ve Cella ' dan sonra sadece degisiklik olsun diye kullanmaya başladım. Sert ingiliz sabunları biraz zahmetli. Ben sahsen yumuşak İtalyan sabunlarını tercih ediyorum.
MWF nin beğeneni çok , ama bazı kişilerde over-rated dedikleri abartılmış bir performans hissi yaratıyor.
2 günde bir tıraş olunca MWF çok iyi ama günlük tıraşta Cella gibisi yok bence. Kişisel görüşümdür. Smile
(29/01/2016, Saat: 13:43)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Kaptan
İlk aldığım yabancı menşeli sabundu. Tabac ve Cella ' dan sonra sadece degisiklik olsun diye kullanmaya başladım. Sert ingiliz sabunları biraz zahmetli. Ben sahsen yumuşak İtalyan sabunlarını tercih ediyorum.
MWF nin beğeneni çok , ama bazı kişilerde over-rated dedikleri abartılmış bir performans hissi yaratıyor.
2 günde bir tıraş olunca MWF çok iyi ama günlük tıraşta Cella gibisi yok bence. Kişisel görüşümdür. Smile

Dr Harris Sandalwood ile tek kullandığım İngiliz sabunu MWF oldu. Açıkçası ikisi de bir daha arayacağım sabunlar değil.
Cella ise performans olarak güzel ancak ben de ki yazın 1-2 ay kullanmayınca kurumuş,son tıraşlarım zahmetli geçti.İtalyanların performanslarını birbirlerine çok yakın buluyorum. Açıkçası Cella'nını kendinden çok ucuz Figaro'dan farkını anlayamadım.Ama  ben Valobra'yı değer İtalyanlardan ayrı tutuyorum.

Nacizane görüşüm günlük tıraşta Tabac'ın sanki en ideal sabun olduğu. Ortalama üstü bir performansı var,  mükemmel değil ancak çok iyi, her türlü fırçayla çabuk köpürüyor, dayanıklı, rahat bulunuyor.
Elimde 15 yada daha fazla ithal sabun var, inanın MWF overrated falan degil, tum bu sabunları kullandıktan sonraki kişisel fikrimdir herzaman ilk 5 ime girer mwf.
Cogumuzun dedigi gibi tıras urunleri ciltten cilde farkediyor. Benim icin koruyuculuk ve konfor önceliklidir sabun seçiminde, 15-18$ aralıgında alabileceginiz en iyi sabunların basında gelir.
Kopurtmekte zorlanan arkadaslar icin Saponificio Verisimo yu oneririm aynı fiyat ayarında.
Bunlarda almak istedigim yurt dısı forumlarda kalitesi ile ovgü ile sözedilen aklımdaki sabunlar.

Pannacrema Nuavia Rossa/Blu
Antica Barbieria Colla
Tabula Rasa
Savonniere du Moulin
Boellis Panama 1924
Art of Shaving
Savonnerie du Bon Berger
Jabonman Rosa de Bourbon
Pre de Provence
Czech&Speak No:88
MWF ile bende anlaşmadım koku olayı yok o olan koku da çok sıradan ve tatsız. Bence de haslinger'le Tabac'ın hatta Faena'nın konforu MWF'yı döver. Ama buna rağmen benimde gönlüm cıvık İtalyanlarda

Sent from my iPhone using Tapatalk
https://www.instagram.com/u1071/
(29/01/2016, Saat: 13:11)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani özetlemem gerekirse, MWF tartışmasız çok güzel bir sabun ancak daha rahat köpürebilen muadili sabunlar varken köpürtmek için bu kadar kafa patlatacak bir sabun değil. Tabi bu sadece benim görüşüm.

Araştırıp deneme listeleri yapıyorum ve ulaşabildiğim sabun/kremleri fiyatlarından bağımsız olarak edinip farklı zamanlarda farklı ekipmanlarla deniyorum. MWF hakkındaki görüşüm tam olarak sizin bahsettiğiniz gibi...

Bildiğim her teknik ve sahip olduğum her fırçayla tıraş oldum MWF ile. Sabunun güzel tıraşlar da verdiği oldu ama ciddi anlamda beni "çok uğraştırdı". Tıraş sonrası etki olarak hakkını vermeliyim ki sabun, pazarın en iyilerinden... Kayganlık da en iyiler arasına giremese de kötü diyemeyeceğim seviyede ancak koruyuculuk olarak üst düzey ürünlerin yanına bile yaklaşamayan bir sabun MWF. Sıkça karşılaştırıldığı Haslinger Schafmilch'i çok daha üstün bir ürün olarak değerlendiriyorum.
gurmekokular

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 58,916 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 257,201 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 113,944 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 101,110 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 71,522 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,531 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,312 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 219 179,264 18/09/2021, Saat: 09:42
Son Yorum: broraso
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,799 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 353,017 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: