Mitchells Wool Fat Sabun
Ben köpük için çözümü şöyle buldum. Benim sabun bir kaba sıkı sıkı basılmış değil, rahatlıkla çıkarabiliyorum. Duşa girmeden önce sabunun üstüne boyunu geçecek kadar sıcak su koyuyorum ve semogue domuz kılı fırçayı da başka bir kapta sıcak su içinde bekletiyorum. Duştan sonra sabunu suyun içinden çıkartıp, çubuk sabun gibi iyice yüzüme sürüyorum (iki tarafını da). Sonra kabının içine tekrar suya koyup, biraz ıslandıktan sonra suyu boşaltıyor bir posta da fırçaya yüklüyorum. Yüzde köpürtme ile krema gibi 3 perdelik köpük çıkıyor. Diğer yöntemlerin çoğunu denedim ama istikrarlı olarak iyi köpük veren bir bu yöntemi buldum. Diğerleri kah oluyor, kah olmuyor.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Merhaba arkadaşlar, çok severek kullandığım bir sabun MWF. Ancak bir türlü çözemediğim bir sorun var. İki-üç günde bir tıraş olmama rağmen sabun üzerinde derin çatlaklar oluştu. Bu çatlamalar sabun özelliğine bir etkisi nedir? Bu çatlamaların önüne Nasıl geçebilirim?
(14/02/2016, Saat: 17:09)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar, çok severek kullandığım bir sabun MWF. Ancak bir türlü çözemediğim bir sorun var. İki-üç günde bir tıraş olmama rağmen sabun üzerinde derin çatlaklar oluştu. Bu çatlamalar sabun özelliğine bir etkisi nedir? Bu çatlamaların önüne Nasıl geçebilirim?

Dostum banyoya girmeden once sabunun ustunu ılık su ile doldur, 5-10 dakika bekleyince sabun o suyu cekip nemlenir. Catlakları da giderecegini dusunuyorum dedigin gibi 2-3 gunde bir tıraş olursan aynı sekil suda bekletirsen.
Merhaba @dikdik_s komşum. Bende tıraştan önce sabunu ılık suda bekletiyorum. Zaten şaşırmış olduğum nokta da bu. O kadar suda beklemesine rağmen sabun nasıl olurda nemini kaybedip çatlar.
(14/02/2016, Saat: 20:36)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba @dikdik_s komşum. Bende tıraştan önce sabunu ılık suda bekletiyorum. Zaten şaşırmış olduğum nokta da bu. O kadar suda beklemesine rağmen sabun nasıl olurda nemini kaybedip çatlar.

Abi peki tırastan sonra, napıyorsunuz sabunu. Kapagını kapıyormusunuz acık mı kalıyor ne oluyor
(14/02/2016, Saat: 20:41)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi peki tırastan sonra, napıyorsunuz sabunu. Kapagını kapıyormusunuz acık mı kalıyor ne oluyor

Yarım gün yada ertesi güne kadar kapağı açık bekletiyorum. Daha sonra kapağını kapatıyorum..
(14/02/2016, Saat: 22:38)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarım gün yada ertesi güne kadar kapağı açık bekletiyorum. Daha sonra kapağını kapatıyorum..

@dikdik_s e bir de ben ekleme yapayım; Kapağı işiniz biter bitmez kapatın. Bir de kasenin hava alıp almadığından emin olun. Kapağı kapatmazsanız veya sürekli hava alıyorsa sabunun kuruması normal. Sabunu etkilemez ancak iyice kurursa ilk bir kaç tıraşta fırça boşa pati çeker.
(14/02/2016, Saat: 22:38)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarım gün yada ertesi güne kadar kapağı açık bekletiyorum. Daha sonra kapağını kapatıyorum..

Babacım herhalde simdi evler kombili sıcak, o yarım-1 gun acık olması ona fazla geliyor. Yarım saat-1 saat bekledikten sonra kapamayı deneyin. Bence sorun orada dostum.
(14/02/2016, Saat: 23:04)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dikdik_s e bir de ben ekleme yapayım; Kapağı işiniz biter bitmez kapatın. Bir de kasenin hava alıp almadığından emin olun. Kapağı kapatmazsanız veya sürekli hava alıyorsa sabunun kuruması normal. Sabunu etkilemez ancak iyice kurursa ilk bir kaç tıraşta fırça boşa pati çeker.

Vallahi komşum sabunu aldığım ilk zamanlarda tıraş olduktan hemen sonra kapatırdım ağzını. Çatlama o zamandan başladı. Bir kaç hafta evvel forumda okumuştum tıraş sonrası ağzı açık bir gün bekletip kapatmanın daha doğru olduğunu. Bende onu gördükten sonra yukarıda yazdığımı uygulamaya başladım.
(14/02/2016, Saat: 23:10)onlyblues Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallahi komşum sabunu aldığım ilk zamanlarda tıraş olduktan hemen sonra kapatırdım ağzını. Çatlama o zamandan başladı. Bir kaç hafta evvel forumda okumuştum tıraş sonrası ağzı açık bir gün bekletip kapatmanın daha doğru olduğunu. Bende onu gördükten sonra yukarıda yazdığımı uygulamaya başladım.

İste abi, koydugunuz kap hava almayan bir kap ise, hemen agzını kapatmakta zarar.
O yuzden ikisinin arası. 1 saat acık bırak sonra kapa baba, cok da kafaya takma 3 gunde bir kullanıyorsan hicbirsey olmaz. Uzun donem unutup catlatırsan o pek iyi olmaz, onun harici biseycik olmaz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,078 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,534 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,045 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,264 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,043 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,128 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,554 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,445 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,906 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 355,152 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: