Mitchells Wool Fat Sabun
Komşularım selam,

MWF sabunu nasıl köpürtüyorsunuz? Ben ne denediysem olmadı. Önceden biraz sıcak su koyuyorum sabunun üzerine, sonrasında da sentetik fırça ile kapta köpürtüp oluşan köpügü içi tırtıklı kasede ayrıca köpürtüyorum. Uzun süre uğraşsam da köpük sulu ve kabarcıklı kalıyor, krema kıvamına gelmiyor. Keyifli traşlar
Selam komşum mwf bir kez doğru köpürtmeyi becerene kadar biraz uraştıran bir sabun. Bazen su ayırabiliyormuş bazı bölgelerde su çok sert oluyor şu suyun ph’sı dedikleri heralde kimisi satın su ile daha verimli köpürdüğünü iddaa ediyor. Benim kullandığım ve başarı elde ettiğim taktik önce sabunun üstünü suyla örtmek tiraş ekipmanlarını toplayıp jiletini falan yükleyene kadar gibi, ama kesinlikle sıçak veya ılık su değil doğrudan çeşmedeki soğuk suyla bekletiyorum daha sonra kullandığım sentetik fırçayı suda ıslatıp iyi bi silkeledikden sonra fazla suyu atsın hafif nemli kalması yeterli sabunun üstündeki suyu dogrudan yüzüme uyguluyorum ve fırcaya yüklemeye geçiyorum yaklaşık bi 30 saniye kadar bi süre iyice bir yükleme yaptıktan sonra fırçaya elimle birkaç damla su serptikten sonra direk yüzde köpürtmeye geçiyorum ve ara ara su ekliyorum fakat fırçayı suya batırarak değil sadeçe elimle birkaç damla aralıklı ilave ederek ve sonuç olarak oldukça yoğun dolgun ve kaygan bir köpük elde ediyorum. Kolay sönme eğiliminde olan bir sabun olduğu için tasta kopürtme yapmam, eğer sizdeki refill ise kaba rendeleyip basarsanız daha kolay köprme yapar ve ilerde sabunda kurumadan dolayı çatlamalar yapmazmış.
Tasta köpürtmeyi bu abi çok güzel başarıyor ne sabun kullanırsa kullansın.
https://youtu.be/-0tnhtxEFGI
(13/07/2020, Saat: 19:37)nightshave Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam komşum mwf bir kez doğru köpürtmeyi becerene kadar biraz uraştıran bir sabun. Bazen su ayırabiliyormuş bazı bölgelerde su çok sert oluyor şu suyun ph’sı dedikleri heralde kimisi satın su ile daha verimli köpürdüğünü iddaa ediyor. Benim kullandığım ve başarı elde ettiğim taktik önce sabunun üstünü suyla örtmek tiraş ekipmanlarını toplayıp jiletini falan yükleyene kadar gibi, ama kesinlikle sıçak veya ılık su değil doğrudan çeşmedeki soğuk suyla bekletiyorum daha sonra kullandığım sentetik fırçayı suda ıslatıp iyi bi silkeledikden sonra fazla suyu atsın hafif nemli kalması yeterli sabunun üstündeki suyu dogrudan yüzüme uyguluyorum ve fırcaya yüklemeye geçiyorum yaklaşık bi 30 saniye kadar bi süre iyice bir yükleme yaptıktan sonra fırçaya elimle birkaç damla su serptikten sonra direk yüzde köpürtmeye geçiyorum ve ara ara su ekliyorum fakat fırçayı suya batırarak değil sadeçe elimle birkaç damla aralıklı ilave ederek ve sonuç olarak oldukça yoğun dolgun ve kaygan bir köpük elde ediyorum. Kolay sönme eğiliminde olan bir sabun olduğu için tasta kopürtme yapmam, eğer sizdeki refill ise kaba rendeleyip basarsanız daha kolay köprme yapar ve ilerde sabunda kurumadan dolayı çatlamalar yapmazmış.

Komsum selam. Tesekkur ederim bilgilendirme icin. Keyifli traslar.
@nightshave komşum bu sabunu seven çok merak ettim kokusu yok gibi yada çok az deniyor. öylemi acaba? ağır kokulu sabun seven bu sabunu almalı mı ?
ne mutlu türküm diyene !
(13/07/2020, Saat: 19:37)nightshave Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam komşum mwf bir kez doğru köpürtmeyi becerene kadar biraz uraştıran bir sabun. Bazen su ayırabiliyormuş bazı bölgelerde su çok sert oluyor şu suyun ph’sı dedikleri heralde kimisi satın su ile daha verimli köpürdüğünü iddaa ediyor. Benim kullandığım ve başarı elde ettiğim taktik önce sabunun üstünü suyla örtmek tiraş ekipmanlarını toplayıp jiletini falan yükleyene kadar gibi, ama kesinlikle sıçak veya ılık su değil doğrudan çeşmedeki soğuk suyla bekletiyorum daha sonra kullandığım sentetik fırçayı suda ıslatıp iyi bi silkeledikden sonra fazla suyu atsın hafif nemli kalması yeterli sabunun üstündeki suyu dogrudan yüzüme uyguluyorum ve fırcaya yüklemeye geçiyorum yaklaşık bi 30 saniye kadar bi süre iyice bir yükleme yaptıktan sonra fırçaya elimle birkaç damla su serptikten sonra direk yüzde köpürtmeye geçiyorum ve ara ara su ekliyorum fakat fırçayı suya batırarak değil sadeçe elimle birkaç damla aralıklı ilave ederek ve sonuç olarak oldukça yoğun dolgun ve kaygan bir köpük elde ediyorum. Kolay sönme eğiliminde olan bir sabun olduğu için tasta kopürtme yapmam, eğer sizdeki refill ise kaba rendeleyip basarsanız daha kolay köprme yapar ve ilerde sabunda kurumadan dolayı çatlamalar yapmazmış.
Videkdaki tası 3d printer ile yapmışlar galiba. Biraz fazla büyük ama.

https://zbm.co/u/9XRJPJ?r=333204178
https://beyfendi.org
(20/09/2020, Saat: 15:42)yakup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nightshave komşum bu sabunu seven çok merak ettim kokusu yok gibi yada çok az deniyor. öylemi acaba? ağır kokulu sabun seven bu sabunu almalı mı ?
Selam komşum aynen kokusu oldukça hafif beyaz sabun ve temizlik kokusunu andıran klasik hafif bir koku, ağır ve yoğun koku arayanlara biraz zayıf gelebilir. Nasıl muhafaza edildiği yere görede zamanla eğer havayla temas eden bir kapta ise kokusunun tamamen gideceğini düşünüyorum bendeki kapağı iyi kapanan bir kapta 1 yıldan fazla suredir bir azalma yaşamadım açıkçası. Bu durum kimininde hoşuna gidiyor neden derseniz istediğiniz after shave ile kombin edebilirsiniz kokuların karışması gibi bir durum olmaz. Bana kalırsa eğer rotasyonda fazla sabun vs yoksa denemelisiniz triple milled bir sabun olduğu için çok uzun süre gidecektir. Özellikle lanolin içerikli bir sabun olduğu için tıraş sonrası fırçadaki ve tastaki kalan köpüğü yüze uygulayıp 5-10 dakika bekletip yıkadıktan sonra cildi nekadar yatıştırdığını göreceksiniz bazı ciltte as veya balsama bile gerek kalmıyor. ?
@"sohayli" aynen komşum bir yorumda okumuştum onları ozel yaptırdığını sanırım 3 adet değişik şekilde 3D printer ile yaptırmış.
(20/09/2020, Saat: 17:45)nightshave Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam komşum aynen kokusu oldukça hafif beyaz sabun ve temizlik kokusunu andıran klasik hafif bir koku, ağır ve yoğun koku arayanlara biraz zayıf gelebilir. Nasıl muhafaza edildiği yere görede zamanla eğer havayla temas eden bir kapta ise kokusunun tamamen gideceğini düşünüyorum bendeki kapağı iyi kapanan bir kapta 1 yıldan fazla suredir bir azalma yaşamadım açıkçası. Bu durum kimininde hoşuna gidiyor neden derseniz istediğiniz after shave ile kombin edebilirsiniz kokuların karışması gibi bir durum olmaz. Bana kalırsa eğer rotasyonda fazla sabun vs yoksa denemelisiniz triple milled bir sabun olduğu için çok uzun süre gidecektir. Özellikle lanolin içerikli bir sabun olduğu için tıraş sonrası fırçadaki ve tastaki kalan köpüğü yüze uygulayıp 5-10 dakika bekletip yıkadıktan sonra cildi nekadar yatıştırdığını göreceksiniz bazı ciltte as veya balsama bile gerek kalmıyor. ?

bir tane refill almalı o zaman. ama bulamadım nette
ne mutlu türküm diyene !
@"yakup" aynen impa ticarette vardı sitede ama ordada stok tükendi diye yazıyor.
Bu sabunu bana niye hatırlattınız şimdi yaw Big Grin almamak için unutmaya çalıştığım sabunlardandır. Performansını inanılmaz beğenirim. Tıraş sonrası da çok iyidir. Yani Allah dan stoklarda yok , elim bir sipariş butonuna gitse yedeğiyle birlikte yapıştırırım valla Big Grin zaafiyetimin olduğu ürünlerdendir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arko Sabun Modifiye Önerileri emre-sti 221 181,029 08/04/2024, Saat: 23:53
Son Yorum: sfenks
  More For You Sabun .. Naci Erdem 83 59,529 26/11/2023, Saat: 21:08
Son Yorum: Johny White
  Derby Sabun eggman 216 259,009 17/06/2023, Saat: 21:15
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tek sabun kullansaydınız? geldigitti 131 115,234 04/03/2023, Saat: 02:11
Son Yorum: inter
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,037 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson Stick sabun ynspektas 130 72,112 26/11/2022, Saat: 22:36
Son Yorum: thatwickerhat
  More for you sabun Ertu 0 1,554 02/07/2022, Saat: 14:55
Son Yorum: Ertu
  Sabun tedarik sorunu noneed 8 4,414 12/03/2022, Saat: 00:41
Son Yorum: Johny White
Wink Wholly Kaw - Siero Tabanlı Sabun İncelemesi Sh@dow 19 8,905 04/06/2021, Saat: 00:19
Son Yorum: samuray73
  Sabun Basmaya En Uygun Olan Kap Hangisidir? gakgoş 381 355,102 01/06/2021, Saat: 12:34
Son Yorum: Chavez

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: