Fırçalardaki kokunun nötralize edilmesi
Herkes domuz kılı fırçalardaki yoğun kötü kokunun hemen giderilmesini ister bunun için bulakşık deterjanı ya da sevdiğimiz ucuz bir tıraş sabunu ya da kremiyle fırçamızı yıkarız ya da forumdaki geleneksel tabirle terbiye ederiz. Ancak bu çok zahmetli ve heves kırıcı bir süreç; en azından benim açımdan bu böyledir.

Jaguar'ın 1071 ve 284 modellerinden satın aldım ancak bu bahsettiğim yoğun koku tüm uğraşlarıma rağmen geçmedi. Ben de koku sornsalını çözmek için evde bulabileceğim kimyasal bir çözüm ararken doğal bir mutfak yardımcısı buldum: SİRKE

Annem hep kötü bir koku olduğunda hemen ya sirke kaynatırdı ya da bir kabın içerisine sirke koyarak bekletirdi. Çok zeki bir şakacının biz tatildeyken elektrikşalterini kapaması sonucu ağzına kadar dolu dipfrizin ve buzdolabının kokmasına sebebiyet vermişti. annem bu kokuyu sirke ve karbonat yardımıyla çözmüştü (ayrı ayrı kullanarak, zira karıştırınca etkileşime giriyor ilkokul deneyi hatırlarsınız).

ben de gezi direnişi sıasında lazım olursa diye ikea'dan aldığım spreyli şişelere 1 ölçü sirkeye iki ölçü su karıştırarak bir solüsyon hazırlayıp, daha önceden terbiye etmiş olduğum ancak kokuyu yok edemediğim jaguar fırçalara sıkıp duruladım.

Sonuç: ıslak halinde o pis koku pek hissedilmiyor. Kuruyunca tekrar deneyimi yzarım.
sirkeli suda bekletip tekrar sabunlayın ve ertesi güne kadar köpüklü kalsın koku azalacaktır
üzüm sirkesi iğrenç kokuyor

elma sirkesi pirinç sirkesi veya limon sirkesi olurmu?
Sirmen'in kokusu çok çabuk uçar bu sebeple bence hepsi kullanılabilir.

Sent from my iPad using Tapatalk
En iyi yöntemi deneyerek buldum sanırım.Ağız için satılan diş temizleme suyunda bir gün beklettim.tabi daha önce sirkede bekletip köpük falan yapmıştım.sonra aklıma bu geldi.
diş temizleme suyu tercihen naneli olursa daha iyi olur .hem 1/99.9 mikropları ve bakterileri öldürüyor.
sonuç: harika .mükemmel. kokudan eser yok. yanlız ilk başta fazla koklamayın fırçayı. yıkadıktan sonra koklarsınız.hapşurtuyor.Selam
Kirmizi sirke buyuk oranda gecirir ancak agir sirke kokusu kalir bu.sefer de.beyaz sirke.daha iyi.bir cozum.ayni.zamanda uclarin catallanmasina da yardimci.olur.kokusu.guclu.bir sabunla (tercihen tabac) bir.kase dolusu yogun bir kopuk hazirlayin ve en az 6-7 saat.bekletin.ise yaramadigini gormedim henuz(jaguar 1071 dahil)
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
Gezici kardese oncelikle selam olsun.

Migroslarda bulabileceginiz beyaz sirke her ıslak tıras severin evinde bulunsun.
idx5vp.jpg
Sizler daha iyi bilirsiniz ama bendeki fırçaya köpük yapıp balkona koyduktan sonra koku kalmamıştı.Akşamdan sabaha kadar.
Bende omega 10049 var. İlk aldığım zamanlarda da fazla kokusu yoktu. Arko ile defalarca körüttüm. Yine arko ile köpürtüp balkonda akşamdan sabaha kadar beklettim. Üzüm sirkesini su ile kaynatıp içerisinde 7-8 saat beklettim. Ama fırça sıcak suyu görünce kokuyu yine belli ediyor. Sad Az da olsa koku halen var malesef. Sad
O koku maalesef hiç kaybolmuyor sadece azalıyor, yıllanmış fırçalarda bile hala ben buradayım diyor, özellikle yerli fırçalarda koku daha bariz denediğim türlü yöntemlere rağmen tamamen gitmiyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fırçalardaki kötü kokuyla mücadele yöntemleri Saltuk 68 39,066 18/09/2020, Saat: 21:33
Son Yorum: shaving nick

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: