Normandie Bolgesinde ( Fransa ) Ustura duskunlerin bulusmasi
http://www.youtube.com/watch?v=GOEch_q5x...e=youtu.be
Ustura bilemesi BILEME TASI ve DERI KAYIS( kendim )
maalesef aciklamalari fransizca yapiyorum ...

Ve celik ustura trasi:

http://www.youtube.com/watch?v=QB4WdhYPj...e=youtu.be

arkadasin trasi :

http://www.youtube.com/watch?v=0sEA0Jhg9...e=youtu.be
amcamızın eli titriyor fakat alet çok güvenli tıraş vermekte..
Jiletli usturadan farkı bu olsa gerek
(31/12/2011, Saat: 19:00)_Olgun_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: amcamızın eli titriyor fakat alet çok güvenli tıraş vermekte..
Jiletli usturadan farkı bu olsa gerek

Çelik ustura, adamı jiletli usturadan daha kötü keser bence. Çünkü jiletli usturada jilet birkaç mm dışarda duruyor. Sonrası keskin değil. Bu durumda jilet yüze oturursa ancak 1-2 mm oturur diye düşünüyorum.. Ama çelik usturanın yüzeyi dümdüz olduğundan keskin ağız girdim mi, adamın suratını resmen dağıtır...
evet dikkatsiz davranılacak olursa, ya da silah niyetine kullanılırsa çelik usturalar çok tehlikeli olmakla beraber keskinliği asla jiletli ustura kadar olmadığı için kesme ihtimali çok daha az, jiletlerin sivriltilmesi bilgisayar ortamında lazerlerle falan yapılıyor, oysa çelik usturayı elinizde yavaş yavaş bileyleyerek, sonrasında kayışlayarak olgunlaştırıyorsunuz, o olgunlaşma sonucunda da cilde çok daha saygılı bir ürün ortaya çıkıyor ve tahrişi de kesme ihtimali de çok az oluyor, elinize 5-7cm uzunluğuyla son derece keskin olan çeliği alıp yüzünüze değdirdiğinizde zaten yaptığınız işin ciddiyetine ister istemez varıyorsunuz, böylesi ciddi bir işi yaparken konsantrasyon hat safhada oluyor ve hata ihtimali de düşüyor,

ama yine de eğer ki kafanızda başka şeyler varsa, ya da yabancı forumlarda SR için söylendiği gibi "daydream" halinde iseniz tıraş ayinini ertelemekte fayda varBig Grin
memleket kurtulana kadar siyah
Ertan Hocam selamlar..

Bu konuyu ve videonuzu ilk defa gördüm. Öncelikle sizin tıraş videonuzdan güzel şeyler öğrendim diyebilirim. Ustura tekniğiniz çok değişik geldi bana, usturayı yüzde çapraz biçimde kaydırarak sakalları alıyorsunuz. Bu tekniğin uygulaması kolay mıdır + olarak bir avantajı var mıdır? Yoksa sakalllarınızın çıkış yönünden dolayı mı böyle bir teknik oluşturdunuz?

Ayrıca kasede köpük hazırlama olayını bu video sayesinde tamamen öğrendim diyebilirim. Yaptığım köpük bana hep az geliyordu. Sanırım iş fırçaya sabun yüklerken fazla gelen kısımları kaseye akıtmak ve köpürtme işlemini bunun üzerinde yapmakta bitiyormuş. İlk akan kısımlar sulu olduğu için sonradan su eklemeye de gerek kalmıyor üstelik. Az önce tıraş olmamama rağmen bu yöntemle 2 kez köpük hazırladım ve muazzam sonuç aldım. Çok teşekkürler.

Not:Konuyu hortlatmış oldum ama kusura bakmayın arkadaşlar, gerçekten çok faydalı oldu benim için.
tamerkamisli.blogspot.com
Mehraba Tamer bey,

çapraz keserek zor bir metod oldugu soylenebilir. Avantaj olarak, kili " kesiyor " tipki her biçak gibi. Yani kili duz vursaniz usturanin agzindaki mikroskopik dislerinden faydalanmiyarak tras olursunuz.
Buyuk bir fark olabilir tabii, dusununki emek kesiyorsunuz, " kesmek "ile ekmegi çatlatmadan biçkilercesine bir hareketiniz olursa, emegi temiz bir sekilde kesersiniz; aksine sadece usten biçagi vurarak kesmege ugrasirsaniz ekmegi, domatesi, portakali ( v.e ) dogru kesemezsiniz.
Onun için basmaya gerek yok, çok hafif olup usturayla guzel ve tahrissiz tras olabilirsiniz.

Kolay gelsin

Ertan

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ankara da çelik ustura biletme taka 0 637 14/06/2023, Saat: 00:14
Son Yorum: taka
  Eikaso Ustura yigit 6 3,088 13/03/2023, Saat: 16:53
Son Yorum: Don Quijote
  Jhon nowill ustura Eren43 1 1,160 25/01/2023, Saat: 22:41
Son Yorum: Eren43
  ÇELİK USTURA SETİ YARDIM Thunder 2 1,648 25/12/2022, Saat: 05:15
Son Yorum: Thunder
Thumbs Up Favori Ustura Sıralaması rewolwer_ 25 12,330 19/12/2022, Saat: 17:59
Son Yorum: habaz
  Çelik ustura tavsiyesi dnzahmetdnz 7 3,090 18/09/2022, Saat: 15:14
Son Yorum: Lord Sparhawk
  İlk Kez Ustura Seti Alacak Olanlara Tavsiyeler ohtararan 76 89,237 02/09/2022, Saat: 21:01
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Çelik Ustura Bükeyliği HK. trustalt 4 2,000 16/08/2022, Saat: 14:10
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Nasıl Bilenir (Videolu Anlatım) rewolwer_ 51 23,542 11/08/2022, Saat: 12:45
Son Yorum: trustalt
  Çelik Ustura Seti Tavsiyesi ArdaSeremet 5 2,243 10/08/2022, Saat: 21:24
Son Yorum: ArdaSeremet

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: