Ekonomi Köşesi
(15/04/2014, Saat: 13:06)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeşim borçlanmayın özellikle bu faizlerde krediden uzak durun ve mümkünse KMH kullanmayın Smile Özellikle şu rakamalra bakın ve durumu düşünün derim ; 2002'de 1.963 dolar olan kişi başı dış borç, 2013'te 5.105 dolara çıkmış.

Bu faizlerde mevduat şimdilik iyi gözüküyor ve tahvil piyasasında hareketlenme var. Özellikle bu iki kanal değerlendirilebilir.

Bu yönde değerlendirmeye özen göstermek lazım ama daha öncesinde para olması lazım. Smile Smile
Umarim bazı arkadaşlarımızın işine yarar. Wink

cepten gönderildi
Every farewell is a new beginning.
(15/04/2014, Saat: 13:18)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf; altın deme,altın deme Smile

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Varyemez Amca için sorun yok Smile
Sertaç hocam yorum ve değerlendirmelerinizi özlemişiz, yeri geldikçe devamını bekleriz.
(15/04/2014, Saat: 19:28)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sertaç hocam yorum ve değerlendirmelerinizi özlemişiz, yeri geldikçe devamını bekleriz.

Teşekkür ederim üstadım elimden geldiğince yazmaya devam edeceğim Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Kötü çocuk yine ağır konuştu. İktidar ile yıldızı bir türlü barışmayan S&P bugün yaptığı açıklama ile bir kere daha uyarıda bulundu açıklama kısaca şöyle ;

S&P: Azaltımdan en çok Türkiye ve Güney Afrika etkilenecek.....

Yani kısaca diyorlar ki ABD parayı kısıyor en çok sıcak paraya ihtiyaç duyan iki ekonomi yukarıdakiler ve ben Mayıs'ta notları gözden geçiricem notun düşmesine hazırlıklı olun....
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Üstadım USA,parayı kısıyor
Daha ne kadar kısacak hedefi nedir,bu kısma değilde regülasyon olabilir mi ?Kime karşı ?

(16/04/2014, Saat: 16:07)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kötü çocuk yine ağır konuştu. İktidar ile yıldızı bir türlü barışmayan S&P bugün yaptığı açıklama ile bir kere daha uyarıda bulundu açıklama kısaca şöyle ;

S&P: Azaltımdan en çok Türkiye ve Güney Afrika etkilenecek.....

Yani kısaca diyorlar ki ABD parayı kısıyor en çok sıcak paraya ihtiyaç duyan iki ekonomi yukarıdakiler ve ben Mayıs'ta notları gözden geçiricem notun düşmesine hazırlıklı olun....
(16/04/2014, Saat: 16:27)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım USA,parayı kısıyor
Daha ne kadar kısacak hedefi nedir,bu kısma değilde regülasyon olabilir mi ?Kime karşı ?

Üstadım beklenti Eylül ayına kadar bu işin tamamlanacağı yönünde toplamda 85 milyar usd kesilecek. buna düzenleme denilebilir çünkü ince ince kendi ekonomilerini düzenliyorlar Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(16/04/2014, Saat: 16:40)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım beklenti Eylül ayına kadar bu işin tamamlanacağı yönünde toplamda 85 milyar usd kesilecek. buna düzenleme denilebilir çünkü ince ince kendi ekonomilerini düzenliyorlar Smile

Üstadım,
85 USD USA için ciddi paramı bence dertleri başka sanki Karaman'ın koyun'u kartı oynayacaklar Smile
(16/04/2014, Saat: 16:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım,
85 USD USA için ciddi paramı bence dertleri başka sanki Karaman'ın koyun'u kartı oynayacaklar Smile

Üstadım hiçbirşey sebepsiz değildir Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
JP Morgan, kaçınılması gereken hisseler olarak Akbank, İş Bankası C, Garanti Bankası ve Migros'u işaret etti.....
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,731 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 14,011 09/09/2020, Saat: 10:55