Ekonomi Köşesi
Dünyanın bütün emekçilerinin günü kutlu olsun. Üretim, ekonominin tek olmazsa olmaz ögesidir, üretmeyen toplumlar ise yok olmaya mahkumdur.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(15/04/2014, Saat: 12:15)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gündem seçim siyasi yasaklar derken burayı boşladık biraz kısa bir özet ve durum değerlendirmesi yapalım ...

Öncelikle 17 Aralık süreci ve seçim öncesi gerginlikle TL karşısında 2,39 seviyesine kadar yükselen Dolar şimdilik dizginlenmiş durumda 2,10 civarında işlem geçiyor. Bu durum 3 beklentilerinde olan ekonomi dışı unsurları bir nebze durdurmuştur umarım. Sürecin yeniden alevleneceğini görmek zor değil önümüzde 2 adet seçim dönemi var bu süreçlerde yeniden gerilimler görebiliriz.

Yurtdışında değişim devam ediyor. Bernanke'nin yerine geçen Yellen az biraz dengesiz götürüyor para kesimi sürecini. Yaptığı açıklamalar ile toplantılarda konuşulan konular arasında fark var. Toplantıları nereden biliyorsunuz diye düşünen arkadaşlar olabilir bu toplantı tutanakları her ay açıklanıyor.

Şimdilik yurtiçinde olumlu süreç yurtdışında gergin bir bekleyiş sürüyor. Bizde izlemeye devam ediyoruz bundan sonra gelişmeleri yakından takip ederken Kuzey tarafına rusya vs. ve yurt içindeki siyasi gelişmelere kanalize olmaya devam edeceğiz.

En son 15/04/2014 de şunu yazmışım ülkeme bak ki pek değişen bir şey olmamış
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Bu arada kur tarafında tedbirli olmakta yarar var daha çok hareket görebiliriz..
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Çok ekonomistler,iktisatçılar,SPK çılar,BDDK çılar,TOBB çular istedi de bu köşeyi vermedim Smile
Özledik ekonomi editörümüzü Smile
@sertaç Hocam,
Döviz,altın ve seçim üçgeni önümüzdeki aylarda nasıl olur ?
Uzo cu komşularınızın kaderi ve euro bölgesi ne olur ?
(18/02/2015, Saat: 14:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok ekonomistler,iktisatçılar,SPK çılar,BDDK çılar,TOBB çular istedi de bu köşeyi vermedim Smile
Özledik ekonomi editörümüzü Smile
@sertaç Hocam,
Döviz,altın ve seçim üçgeni önümüzdeki aylarda nasıl olur ?
Uzo cu komşularınızın kaderi ve euro bölgesi ne olur ?

Sağolun üstadım yerimde gözü olan çokmuş demek ki Smile hayat işte her şey ekonomiye bağlı maalesef ekonomi altyapı sorunu çözülmeden üst yapı oluşmuyor geri kalan her şey üst yapıda askıda kalıyor bizde ekonomiden hariç hayatımız zevklerimiz görüşlerimiz özgürlüğümüz var sanıyoruz dönüp dolaşıp köşeye geri geliyourz Smile)

Yunanistan konusunda tarafım ve duygusalım herşey yolunda gidecek umarım Salvador Allende'den beri Sol bir ideoloji seçimle iktidarda olmamıştı güzel bir deneyimleme olacak sorunlar büyük ama aşılamaz değil ayrıca Yunanistan batıralamayacak kadar batı medeniyetinin kalbinde aşılacaktır her şey..

Ben döviz konusunda temkinli duruşumu devam ettiriyorum bir tur daha yukarı bekliyorum
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Batı Medeniyetinin kapısında durmanın dayanılmaz hafifliği,
Persler sınıra dayandı yardım,Osmanlı kuşattı yardım,Parayı yedik bitti yardım
Komşuda pek Avrupalı dirayeti yok yada ben göremiyorum.Kafaları ekonomi ve kalkınmaya ancak bizim kadar mı çalışıyor yoksa ben mi ön yargılıyım ?
(18/02/2015, Saat: 14:43)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Batı Medeniyetinin kapısında durmanın dayanılmaz hafifliği,
Persler sınıra dayandı yardım,Osmanlı kuşattı yardım,Parayı yedik bitti yardım
Komşuda pek Avrupalı dirayeti yok yada ben göremiyorum.Kafaları ekonomi ve kalkınmaya ancak bizim kadar mı çalışıyor yoksa ben mi ön yargılıyım ?

Yunanistan bizden çok daha öte bir örgütlü hayata sahip. bu durum ucuz iş gücü konusunda sıkıntı yaratsa da insanların yaşam standartlarını bizim topraklarımızdan yukarıda tutuyor. Eğer ucuz iş gücü kaynağı olsalar çoktan ekonomileri düzeltilirdi adamlar direniyor 300 spartalı maşallah Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Bu köşeye,
ilişeni,
elleşeni,
laf sokanı,
sokmayanı,
itişeni,
kakışanı,
hır gür çıkaranı,
vs...

Cızarım CoolTongueAngel

Hoşgeldin büyük insanSleepy
Ege havası soluyan birinden tarafsız yorum zor galiba Smile
Almanya iş gücü ithal ederken Yunanistan da ağır sanayi mi yoktu niyet mi yoktu ?
İş gücü olarak bol miktarda Suriyeli var tabi beğenirlerse !
Goca Avrupada 130 bin,

Gariban Türkiyede 2 milyon Suriyeli..

Neyin insan hakkından bahsediyolarHuhAngry

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,335 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,808 09/09/2020, Saat: 10:55
Son Yorum: ziyanınjileti
  Sıcak fırsatlar köşesi BigHillMe 209 224,654 11/05/2015, Saat: 18:22
Son Yorum: ynspektas

Hızlı Menü: