Ekonomi Köşesi
(18/02/2015, Saat: 14:55)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu köşeye,
ilişeni,
elleşeni,
laf sokanı,
sokmayanı,
itişeni,
kakışanı,
hır gür çıkaranı,
vs...

Cızarım CoolTongueAngel

Hoşgeldin büyük insanSleepy

Eyvallah abi çok sağol Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(18/02/2015, Saat: 14:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ege havası soluyan birinden tarafsız yorum zor galiba Smile
Almanya iş gücü ithal ederken Yunanistan da ağır sanayi mi yoktu niyet mi yoktu ?
İş gücü olarak bol miktarda Suriyeli var tabi beğenirlerse !

Ağır sanayisi olmayan ülkelerde neden hep cunta rejimi olmuş neden din körüklenmiş sağ unsurlar güçlendirilmiş bir onu irdelemek lazım Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(18/02/2015, Saat: 15:11)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eyvallah abi çok sağol Smile

Tövbe Big Grin

Millet başkesen zannetcek beni, elimde silah yok, jiletle cızarım Big GrinTongue

Aydınlat üstad bizi. Bu cahil çok para kaybetti sen yokken SleepyAngel
İsabeti yorum yaptınız.

Ağır sanayi aşağıda saydıklarımın göstergesi olabilir mi ?
Kapitalizm?
Örgütlü toplum ?
Seküler toplum yaşama biçimi ?

Yada yukarıdaki üç unsuru yüzdeye bölersek
Yunanistan ve Almanyanın kapitalizm,örgütlü toplum ve seküler toplum yüzdeli dağılımı ne olur ?
(18/02/2015, Saat: 15:12)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ağır sanayisi olmayan ülkelerde neden hep cunta rejimi olmuş neden din körüklenmiş sağ unsurlar güçlendirilmiş bir onu irdelemek lazım Smile

En kolay sömürülen ve fakat en ağır neticeleri içeren ve asla anlaşılamayan bi olgu. Angry
(18/02/2015, Saat: 15:17)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İsabeti yorum yaptınız.

Ağır sanayi aşağıda saydıklarımın göstergesi olabilir mi ?
Kapitalizm?
Örgütlü toplum ?
Seküler toplum yaşama biçimi ?

Yada yukarıdaki üç unsuru yüzdeye bölersek
Yunanistan ve Almanyanın kapitalizm,örgütlü toplum ve seküler toplum yüzdeli dağılımı ne olur ?

Kapitalizmin aşamlarında farklılık var aslında üstad Almanya piramidin en tepesinde paylaşım olarak halkına en çok olanak sağlayan ülkelerden biri ancak orada bile sağ ve sol radikal hareketler her daim görmek mümkün ve bundan sonra gelecek krizlerde bu had safhaya çıkacaktır. Sonuçta dinamik bir sistemden bahsediyoruzki bu sistemin en büyük sıkıntısı engelleyemediği krizleri.

yunanistan sistemli şekilde ağır sanayiden uzak tutulmuş kapitalizmin evrelerinde piramidin orta alt tarafında bırakılan bir ülke bunun yanı sıra demokrasi geleneğinden ve geçmişinden örgütlenmeye meyilli çok farklılar marx'a göre devrime Almanya yakın ama Bakunin'e göre Yunanistan Fukuyama ve hegel'e göre ise Almanya dünyanın geleceği en üst nokta Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sertaç üstad köşeye tekrar hoş geldiniz, ufkumuzun bu alanda genişlemesi hepimizin yararına. Teşekkürler güzel bilgiler için.

Ayrıca hisse senetleri konusunda aydınlanmak için başlangıç noktası lazım bana da, belki bu köşe derdime çare olur değil mi @ihtilaf Smile
www.BarbarosRazors.com

Bence Yunanistanla 5 tane kredi kartı çıkartıp bunları limitinin sonuna kadar kullanıp sonra ben bu borcu ödeyemem diye ağlayan kişiler arasında çok büyük bir fark yok. Eski Yunan hükümetleri popülist politikalarıyla daha çok oy almak için borçlanıp durdular. Neticede Yunan halkı yaşamaları gerekenin çok daha üzerinde bir refaha alıştırıldı. Oysa ki Yunanistan'ın bir Bulgaristan veya Romanya'dan daha iyi bir hayat standardına pek sahip olmaması lazım. Şimdi ben de Yunan vatandaşı olsam ben de karşı çıkardım yapmak istedikleri değişikliklere. İşin komiği AB ülkelerinin standardına gelmesine bile iş koşullarının halk karşı. Tsipras'da iktidar olurken bu popülizme oynadı. Kemer sıkma duracak, halk refaha erecek, borçları yeniden müzakere edeceğiz diye. En son ödenemeyecekse bu borç bir kısmı silinebilir dedi ya ona çok güldüm. Sahra altı Afrika ülkesi sanki Yunanistan ki borcu silinsin.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Hegel diyorsa doğrudur
Bu kadar bilişim ve öngörü imkanı varken ''krizlerin'' olması birileri için fırsat yada siyasetçiler için sibop olsa gerek.

Yazdıklarınıza göre Avrupa zaten eskiden beri yarı organize haldeydi.Avrupa birliği oluşumu kaçınılmazdı peki bir Avrupa ülkesinin Avrupalı birliğinde olmasının amacı nedir,Avrupa sınırlarını korumak mı,ortak ekonomiyi kuvvetlendirmek mi ? Yoksa Amerikaya karşı güçlü durmak mı ?
(18/02/2015, Saat: 15:54)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sertaç üstad köşeye tekrar hoş geldiniz, ufkumuzun bu alanda genişlemesi hepimizin yararına. Teşekkürler güzel bilgiler için.

Ayrıca hisse senetleri konusunda aydınlanmak için başlangıç noktası lazım bana da, belki bu köşe derdime çare olur değil mi @ihtilaf Smile

Gandhi,Che ve Marx dan sonra en çok danışdığım @sertaç'ın yardımları dokunur Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,337 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,808 09/09/2020, Saat: 10:55
Son Yorum: ziyanınjileti
  Sıcak fırsatlar köşesi BigHillMe 209 224,662 11/05/2015, Saat: 18:22
Son Yorum: ynspektas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: