Ekonomi Köşesi
(18/02/2015, Saat: 15:55)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence Yunanistanla 5 tane kredi kartı çıkartıp bunları limitinin sonuna kadar kullanıp sonra ben bu borcu ödeyemem diye ağlayan kişiler arasında çok büyük bir fark yok. Eski Yunan hükümetleri popülist politikalarıyla daha çok oy almak için borçlanıp durdular. Neticede Yunan halkı yaşamaları gerekenin çok daha üzerinde bir refaha alıştırıldı. Oysa ki Yunanistan'ın bir Bulgaristan veya Romanya'dan daha iyi bir hayat standardına pek sahip olmaması lazım. Şimdi ben de Yunan vatandaşı olsam ben de karşı çıkardım yapmak istedikleri değişikliklere. İşin komiği AB ülkelerinin standardına gelmesine bile iş koşullarının halk karşı. Tsipras'da iktidar olurken bu popülizme oynadı. Kemer sıkma duracak, halk refaha erecek, borçları yeniden müzakere edeceğiz diye. En son ödenemeyecekse bu borç bir kısmı silinebilir dedi ya ona çok güldüm. Sahra altı Afrika ülkesi sanki Yunanistan ki borcu silinsin.

Kısa bir bilgi vereyim çok değil bundan 2 dönem önce 2013 de Yunanistan'da %25 oranında haircut oldu yani borcu silindi
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(18/02/2015, Saat: 15:54)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sertaç üstad köşeye tekrar hoş geldiniz, ufkumuzun bu alanda genişlemesi hepimizin yararına. Teşekkürler güzel bilgiler için.

Ayrıca hisse senetleri konusunda aydınlanmak için başlangıç noktası lazım bana da, belki bu köşe derdime çare olur değil mi @ihtilaf Smile

Ben beğendiğim kağıtlar konusunda her zaman yardımcı olurum üstadım hiç sorun değil ne zaman istersen Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Müteşekkir olurum @sertaç üstad. Benim öncelikli olarak sıkıntım, sistemi kavrayamamış olmak. Birazcık okuyorum ama karışık gidiyor. Mum grafikleri, obo'lar düşüş trendleri, yükseliş trendleri vs.

Grafik okumak çok önemli bir mevzu imiş Smile
www.BarbarosRazors.com

(18/02/2015, Saat: 15:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hegel diyorsa doğrudur
Bu kadar bilişim ve öngörü imkanı varken ''krizlerin'' olması birileri için fırsat yada siyasetçiler için sibop olsa gerek.

Yazdıklarınıza göre Avrupa zaten eskiden beri yarı organize haldeydi.Avrupa birliği oluşumu kaçınılmazdı peki bir Avrupa ülkesinin Avrupalı birliğinde olmasının amacı nedir,Avrupa sınırlarını korumak mı,ortak ekonomiyi kuvvetlendirmek mi ? Yoksa Amerikaya karşı güçlü durmak mı ?

sonuncusu üstad Avrupa birliği sosyal demokrasi kavramını ABD'ye karşı kullanmak ve daha insancıl bir model olmak için kurulmuş Az vahşi kapitalist bir topluluk Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Amerikayla kıyaslanırsa ''az vahşi'' olduğunu kabul ederim Smile Avrupalı ne kadar ileri görmüş de Amerikaya kafa tutacak merak ediyorum.Özellikle ikinci dünya savaşında Avrupanın kurtarıcısı Sam Amca olduğu unutulmuşken Smile

Günün en anlamlı sorusunu sorayım,Avrupa birliği ve Türkiye nikahı olur mu yoksa Türkiye Avrupa aşkına uzun süre kapatma olarak kalacak mı ?
(18/02/2015, Saat: 16:03)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Müteşekkir olurum @sertaç üstad. Benim öncelikli olarak sıkıntım, sistemi kavrayamamış olmak. Birazcık okuyorum ama karışık gidiyor. Mum grafikleri, obo'lar düşüş trendleri, yükseliş trendleri vs.

Grafik okumak çok önemli bir mevzu imiş Smile

Grafik çok önemli üstad bu işin yarısı o neredeyse
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(18/02/2015, Saat: 16:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amerikayla kıyaslanırsa ''az vahşi'' olduğunu kabul ederim Smile Avrupalı ne kadar ileri görmüş de Amerikaya kafa tutacak merak ediyorum.Özellikle ikinci dünya savaşında Avrupanın kurtarıcısı Sam Amca olduğu unutulmuşken Smile

Günün en anlamlı sorusunu sorayım,Avrupa birliği ve Türkiye nikahı olur mu yoksa Türkiye Avrupa aşkına uzun süre kapatma olarak kalacak mı ?

Ben Almanya efendi olduğu sürece orada olabileceğimizi hiç sanmıyorum ayrıca olmasak daha iyi bence üstad Smile
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(18/02/2015, Saat: 16:26)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Almanya efendi olduğu sürece orada olabileceğimizi hiç sanmıyorum ayrıca olmasak daha iyi bence üstad Smile

Birlikte olmamak kimin yararına bizim mi onların mı ?
Avrupalı örgütlü,dayanışmalı ülkelerin içinde olmak bize sosyal fayda sağlamaz mı yani ileride sosyal demokrasi hareketi gibi dinamiklerimiz oluşmaz mı ?
(18/02/2015, Saat: 16:38)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birlikte olmamak kimin yararına bizim mi onların mı ?
Avrupalı örgütlü,dayanışmalı ülkelerin içinde olmak bize sosyal fayda sağlamaz mı yani ileride sosyal demokrasi hareketi gibi dinamiklerimiz oluşmaz mı ?

Liberal olmadığım için benim için kötü Smile yoksa AB bir ivmedir ülke için orada şüphe yok ...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
eski yüzleri tekrar görmek ve bu konunun tekrar canlanması güzel,
sertaç üstad hoşgeldiniz, yokluğunuz hissedildi..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,337 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,808 09/09/2020, Saat: 10:55
Son Yorum: ziyanınjileti
  Sıcak fırsatlar köşesi BigHillMe 209 224,665 11/05/2015, Saat: 18:22
Son Yorum: ynspektas

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: