Ekonomi Köşesi
(18/02/2015, Saat: 19:31)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eski yüzleri tekrar görmek ve bu konunun tekrar canlanması güzel,
sertaç üstad hoşgeldiniz, yokluğunuz hissedildi..

Ustadım hoşbulduk bende sizleri özledim ne güzel ki bir araya geldik yeniden Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
SYRIZA lideri Aleksis Çipras başkanlığındaki koalisyon hükümetinin adayı Prokopis Pavlopulos, Yunanistan’ın yeni cumhurbaşkanı oldu....
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
http://www.toplumhaber.com/yazarlar/sert...kun-mu/29/
Yunanistanın ödemesi gereken dış borç 350 milyar avro.

Kominist Çiprası, Çipura balığı gibi kızartacaklar Big GrinBig Grin
Tsipras'ın talebini Almanya reddetti. Hayır buradaki sıkıntı asıl şu; Adam popülizmin dibine vurmuş durumda. Aslında bakınca üslupta bizimkinden çok büyük bir fark yok. Biz bunu yapacağız. Bunun başka yolu yok gibi konuşuyor sürekli. Hayır yani sen böyle bir konuyu konuşmak için Almanya'ya "Oooo 5 çekicez 5" havasında gidersen kimse sana maç sonrasında "Nasıl koyduk ama?" dedirtecek desteği vermez. Tsipras da Varoufakis de protokolden bihaber. Valla sonları ne olacak merak ediyorum.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Liberallerin pek göremediği bir durum malesef. Tsipras ülkesinin borçlarını odeyemeyeceginin farkında ve kemer sıkma politikasının ne derece işe yaramadığı ayyuka çıkmıştı. Elbette ki borçları ödemek için farklı bir poltika düşünüyordur ama komunizm/sol karşıtı kitlenin özellikle görmeyi ve göstermeyi reddettiği şey ulke içinde gelir gelmez yaptıkları reformlar. AB zaten bu adamların her türlü isteğini geri çevirecek zira sol bir hükümet kapitalist Avrupa da istenmiyor.

Bence bizimkinden farkını görmek için ülke içinde yaptıkları ufak değişimlere bakmak gerekli. Mesela parlamento binasını halka açmak, yüksek gelirli işe yaramayan bürokrat kesimi yollamak. Fazla giderleri kısmının yolunun halkran değil devletin kendisinden geçtiğini farkedemeyen lüks düşkünü bir diktatör ile kiyaslamak bana göre haksızlık etmektir.

Bu arada bu yorumum Tsipras hükümetini AKP nin ilk gelişine benzetenleredir. Yanlış anlaşılma olmasın.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Komşum içeride yaptığı icraatlara hiç bir lafım yok. Kıbrıs konusunda da beni ilk defa ümitlendiren sözler söyleyen Yunan başbakanıdır. Benim lafım sadece Yunanistanın dış borcuyla ilgili üslubuna. Umarım bir şekilde Yunanistanı düzlüğe çıkartır.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Yunanistan 4 ay uzatmayı aldı Salı gününden itibaren süre resmileşecek. Yunanistan'ın isteği aslında 6 aydı bu 2 ay programlarını nasıl etkiler bilmiyorum ama sonuçta piyasalar olumlu karşıladı ve eur/usd 1.14 seviyesine kadar yükseldi. Geçmişte Yunanistan için yapılan borç silme yeniden yapılır mı yada Syriza bu konuda istekte bulunur mu zaman gösterecek. Şimdilik asayiş berkemal.

Kapitalizmin ağına düşmüş bir ülkeden bahsederken eğer net bir kurtuluş yada net bir tavır bekliyorsak ancak radikal uçlarda konuşmalar yapabiliriz onun haricinde yapılan herşey ancak Derviş programının nemasından yararlanıp liberalizm türküleri çığırarak inşaat sektörünü körükleyip başta bankalar olmak üzere yabancı sermayeye ülkeyi emanet edip IMF'yi kovduk demek kadar afakidir.

Syrizada kendi ideolojisine dayanarak bunu yapıyor söyledikleri sözler sol yelpazede konuşan herkesten duyabileceğiniz yıllardır kullanılan jargonlar sonuçta seçimle iktidara gelmiş dünyada az örneği olan bir parti bu sebeple doğrudan savaşmak yerine içeriden çökertmeye çalışacaklardır bu dönemde sağcı cumhurbaşkanıda kullanırlar borçların bi kısmınıda öderler bu tarz manevralar seçimle gelen iktidarlar için mümkündür .

Hatta hatırlarsınız ülkemizde darbe anayasasını değiştiricez diye liberalleri ve tatlısu solcularını yetmez ama evetçi yapmışlardı Syriza da bakalım kimleri ne hale sokacak kendileri iktidarda ne kadar dik durabilecek zaman her şeyi gösterir
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
(21/02/2015, Saat: 23:20)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yunanistan 4 ay uzatmayı aldı Salı gününden itibaren süre resmileşecek. Yunanistan'ın isteği aslında 6 aydı bu 2 ay programlarını nasıl etkiler bilmiyorum ama sonuçta piyasalar olumlu karşıladı ve eur/usd 1.14 seviyesine kadar yükseldi. Geçmişte Yunanistan için yapılan borç silme yeniden yapılır mı yada Syriza bu konuda istekte bulunur mu zaman gösterecek. Şimdilik asayiş berkemal.

Kapitalizmin ağına düşmüş bir ülkeden bahsederken eğer net bir kurtuluş yada net bir tavır bekliyorsak ancak radikal uçlarda konuşmalar yapabiliriz onun haricinde yapılan herşey ancak Derviş programının nemasından yararlanıp liberalizm türküleri çığırarak inşaat sektörünü körükleyip başta bankalar olmak üzere yabancı sermayeye ülkeyi emanet edip IMF'yi kovduk demek kadar afakidir.

Syrizada kendi ideolojisine dayanarak bunu yapıyor söyledikleri sözler sol yelpazede konuşan herkesten duyabileceğiniz yıllardır kullanılan jargonlar sonuçta seçimle iktidara gelmiş dünyada az örneği olan bir parti bu sebeple doğrudan savaşmak yerine içeriden çökertmeye çalışacaklardır bu dönemde sağcı cumhurbaşkanıda kullanırlar borçların bi kısmınıda öderler bu tarz manevralar seçimle gelen iktidarlar için mümkündür .

Hatta hatırlarsınız ülkemizde darbe anayasasını değiştiricez diye liberalleri ve tatlısu solcularını yetmez ama evetçi yapmışlardı Syriza da bakalım kimleri ne hale sokacak kendileri iktidarda ne kadar dik durabilecek zaman her şeyi gösterir
Tamamen aynı düşünüyorum Sertaç komşum. Çok güzel ozetlemissiniz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(21/02/2015, Saat: 23:20)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yunanistan 4 ay uzatmayı aldı Salı gününden itibaren süre resmileşecek. Yunanistan'ın isteği aslında 6 aydı bu 2 ay programlarını nasıl etkiler bilmiyorum ama sonuçta piyasalar olumlu karşıladı ve eur/usd 1.14 seviyesine kadar yükseldi. Geçmişte Yunanistan için yapılan borç silme yeniden yapılır mı yada Syriza bu konuda istekte bulunur mu zaman gösterecek. Şimdilik asayiş berkemal.

Bu kadar guzel ozetlenir. Helal olsun sertac

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,340 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 13,808 09/09/2020, Saat: 10:55