Ekonomi Köşesi
Ali Babacan konuşuyor şuan. Büyüme rakamlarında ciddi bir revizyon olabilire geldi konu zaten %4-%3,6 bekliyorduk bunun altına gelmesi sıkıntı olabilir.
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Kabaca bir rakam vereyim son zamlardan sonra.

100 tl'lik benzinde

26 tl petrol fiyatı
9 tl rafineri fiyatı
65 tl vergi...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
ABD merkez bankası başkanı ( FED) Bernanke açıklama yaptı

Dolar/TL 1,91 Euro/TL 2,5150 ye kadar gevşedi...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Çin'e büyümesini koruması için politika reformlarını sonuna kadar götürmesi çağrısında bulunan Uluslararası Para Fonu (IMF), Çim'in bu yıl bankalalrın tahminlerinin altında büyüme risklerinin arttığını belirti.

Çin ekonomisinin yıllık değerlendirmesini yayınlayan IMF, imalat endeksinin Haziran'da zayıflamasının ardından IMF'nin Çin için öngördüğü yüzde 7.75 büyüme beklentisindeki aşağı yönlü risklerin arttığını söyledi. Çin ekonomisinde ikinci yarıda toparlanma öngören rapor, hükümetin 15 Temmuz'da açıkladığı ve ekonominin ikinci çeyrekte yüzde 7.5 büyüdüğünü gösteren veriyi yansıtmıyor.

IMF, dünyanın en büyük ikinci ekonomisinin, yerel hükümetlerin geleneksel olmayan kredi ve borçlanmala kaynaklarındaki büyümeden kaynaklanan risklere kırılganlığının arttığını söyledi. Çin Başbakanı Li Keqiang bu ay büyüme ve istihdam belirtilmeyen sınırlar içinde kaldığı sürece ülkenin yeniden yapılandırmasına devam etmesi gerektiğini dile getirmişti.

IMF Yönetim Kurulu'nun ek olarak yayınladığı metinde Büyüme görünümünün finansal, maliye ve gayrimenkul sektörlerinde artan kırılganlıklarla gölgelendiğinin altı çizilirken, IMF yetkilileri "tüketim odaklı, kapsayıcı ve çevreye duyarlı yeni bir büyüme rotasına geçişin önemine" dikkat çekti.

IMF Mayıs'ta Çin'in bu ve önümüzdeki yıla ait büyüme tahminini yüzde 7.75'e indirdi. Bloomberg anketine katılan 60 ekonomistin medyan tahmişni ise ekonominin yüzde 7.6 büyüyeceği yönünde. IMF, Çin'in büyüme çok yavaşlarsa ekonomiyi desteklemek için bütçeden mali teşvikleri kullanmasının gerektiğini söyledi.

Kaynak : BloombergHT
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Top artık TCMB'de

23 Temmuz'a az kaldı. Merkez Bankası politika faizini değiştirmeyecektir (siyasi sebeplerle). Bu durumda kendilerininde açıkladığı koridorda genişlmeye gidilmesi oldukçe muhtemel. Yeterli bir genişleme (150 baz puan ve üzeri) döviz kurları ve borsa tarafında bir rahatlama getirecektir. Bu durumda dolar/tl de aşağı hareket biraz daha devam edebilir. Ancak genel kanı Doların TL karşısında yılı 1,89 üzerinde 1,95 altında kapaması olduğu unutulmamalı.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
ABD borsaları rekor üzerine rekor kırıyor. Bu bizim borsamızdada toparlanma efektini beraberinde getiriyor. Şimdilik durum olumlu. FED'den gelen açıklamalar yatıştırıcı olunca hem kurda hem faizlerde hem borsamızda olumlu sonuçlar aldık. Ancak bu sürecin uzun vadeli olmayacağı konusunda herkes hem fikir olmuş durumda. Bugün dünya piyasları hareketli olabilir uzun zamandır ilk defa önemli bir veri ve açıklamanın olmayacağı bir gün. Yurtiçinde gözler artık merkez bankasında koridorun genişletimesi yani bir faiz arttırımı salı gün olacak olan ppk toplantısından beklenen sonuç. Ancak artışın miktarı oldukça kritik.

syg
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
JP MORGAN, TURKIYE PIYASALARI ICIN TAVSIYESINI OVERWEIGHT'TEN NOTRAL'E DUSURDU

-MATRIKS-

Bu pek iyi bir haber değil özellikle borsa için...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sabah bombası...

İktidara yakın bir holding Halkbankasından aldığı krediyi ödeyemiyor 450 milyon bu arada kredi miktarı.. Teminat olarakda hazine arazisi gösterilmiş nasıl oluyorsa .. vergiler nereye gidiyor mu demiştiniz ???
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sertaç hocam, vergiler nereye gidiyor tahmin ediyoruzda çözümünü bulamıyoruz.Artık oy vermekle bitmiyor bu yolsuzluklar.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(19/07/2013, Saat: 11:06)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sertaç hocam, vergiler nereye gidiyor tahmin ediyoruzda çözümünü bulamıyoruz.Artık oy vermekle bitmiyor bu yolsuzluklar.

Üstadım bu konuda iki tane çok sevdiğim söz var..

Oy vermek işe yarasaydı yasaklanırdı.. e. goldman

Oyu kime verdiğiniz değil oyu kimin saydığı önemlidir... J.Stalin
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 17,679 07/10/2020, Saat: 10:31