Ekonomi Köşesi
Kısaca bir değerlendirme yapalım yarın oldukça önemli bir toplantı olacak.

TCMB yarın aylık PPK toplantısını yapacak. Toplantıdan pek bir beklenti yok piyasanın istediği malum faizin yükseltilmesi. Bu durum gerçekleşmediği sürece kurda yukarı eğilimde vam edebilir bu durum ons fiyatlarınında yükselmesini getirirse altında gram bazında yükseliş görülebilir. Altın alacak arkadaşların yada döviz işlemi yapacak arkadaşların yarın bu toplantıya bi göz atmalarını tavsiye ederim. Kararları buradan paylaşmaya ve etkilerini tartışmaya çalışacağım.
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Bugün TCMB faiz kararı gelecek. Öğleden sonra hem borsada hem kurda sert hareketler görebiliriz. Döviz altın ve borsada işelmi olan arkadaşların dikkatli olmasını hatırlatmak istedim.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
TCMB sadece borç verme faizinde değişikliğe gitti. Bu pek bi işe yaramayacaktır. Açıklamalar ve tutum olarak kendilerine güven olmadığının farkındalar ve özellikle kur tarafında ellerinden hiç birşey gelmiyor bunun paniğindeler benim kanaatim.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Dolayısı ile kriz kapıda demektir diye anladım ben üstadım yanılıyormuyum?
Üzerimizde güneş, gözümüzde mavi deniz, tepemizde martı, tenimizde tuz, rakımızda buz, oltamızda balık, ayaklarımız suya salık, ruhumuzda özgürlük, anlasanıza artık biz İZMİRLİYİZ
(20/08/2013, Saat: 15:27)cemuludinç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dolayısı ile kriz kapıda demektir diye anladım ben üstadım yanılıyormuyum?

Üstadım krizdeyiz aslında şuan sepet 2,28'in üzerinde yani TL tarihinin en yüksek seviyesinde. Türk lirası şuan aşırı değersiz. En kötüyü yaşadıkmı derseniz henüz değil bence bundan sonra daha sert dönemlerde olacak kurlar biraz daha yukarıyıda görücek. Ben arada bir düzeltme bir süreliğine iyi bir dönem bekliyordum herkes hazırlıgını yapar çeki düzen verir diye ancak şu son süreç ona olan inancımıda sorgulatıyor bana. Yarın ABD merkez bankasının toplantı kayıtları var oradan olumlu bir sonuç için dua etmek lazım ABD eylülde para kesmezse bir umut daha var.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sepet 2,29 ... TL hiç bu kadar zayıf olmamıştı...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Bugün ülke ekonomi adına kötü birgün .. Döviz Sepeti tarihinin en yüksek noktasında ve faiz %9,50'nin üzerinde.

Akşam ABD merkez bankası FED'in toplantı tutanakları var. Tüm dünya ile birlikte gözümüz orada olacak. Olumlu konuşmalarını ve tutanakların piyasaya ve dolayısıyla bizim ekonomimize olumlu olmasını bekliyoruz. Gözler 21:00 de FOMC kayıtlarında olacak.
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
2,30 Döviz Sepeti .... Paramız değer kaybına devam ediyor...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Basimizdaki adama birisi dunyayi baskalarinin yonettigini hatirlatsa ne guzel olacak..Aylardir hep gerilim politikasi, hep iddiali,alakasiz laflar..Al iste sana ekonomimiz teget geciyor..her gun fakirlesiyoruz..
In the long run, we are all dead...
Dolar 1,98 ...
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,778 07/10/2020, Saat: 10:31