Ekonomi Köşesi
Forex ayrı bir alan değil mi üstad, bizi yormasın sonra Smile ?
Yoksa rahatlıkla bir hesap açıp takılabilir miyiz?

(02/11/2013, Saat: 11:52)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/11/2013, Saat: 11:27)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altın - Dolar arbitraj için Garanti Bankasından başka bir banka var mı acaba? Bıktım bu garantinin soygunundan. 49 TL vadesiz hesap işletim ücreti kesmiş yine. Aslında bekliyordum bu kesintiyi, göz göre göre verdim sanırım. Hesaptan parayı çekemedim hemen onlar da affetmediler. Ama keseceğim ilişiğimi Garanti ile.

Forex kullanın komşum hesap ücreti odemezsiniz
www.BarbarosRazors.com

(02/11/2013, Saat: 11:27)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Altın - Dolar arbitraj için Garanti Bankasından başka bir banka var mı acaba? Bıktım bu garantinin soygunundan. 49 TL vadesiz hesap işletim ücreti kesmiş yine. Aslında bekliyordum bu kesintiyi, göz göre göre verdim sanırım. Hesaptan parayı çekemedim hemen onlar da affetmediler. Ama keseceğim ilişiğimi Garanti ile.

Hesap işletim ücreti kesmeyen banka var mı?
Bildiğim kadarıyla hepsi bir şekilde para kazanıyor vadesiz hesaptan.
Kredi kartı aidatı falan oluyor da diğer bankalardan hiç denk gelmedi. Garanti vadesiz TL hesaba ne zaman para yatırsam 1 saat sonra kesiyor, Şu anda 2013 yılı ilk 6 aylık ücreti kesmiş. Paramı biraz daha tutarsam hesapta, ikinci 6 ay için de kesecek Big Grin

(03/11/2013, Saat: 20:05)Caglar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Hesap işletim ücreti kesmeyen banka var mı?
Bildiğim kadarıyla hepsi bir şekilde para kazanıyor vadesiz hesaptan.
www.BarbarosRazors.com

(03/11/2013, Saat: 20:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kredi kartı aidatı falan oluyor da diğer bankalardan hiç denk gelmedi. Garanti vadesiz TL hesaba ne zaman para yatırsam 1 saat sonra kesiyor, Şu anda 2013 yılı ilk 6 aylık ücreti kesmiş. Paramı biraz daha tutarsam hesapta, ikinci 6 ay için de kesecek Big Grin

Ben hesap işletim ücretlerinin alınması gerektiğini düşünenlerdenim ancak ne kadar kullanılmışsa o kadar. Hesabını hiç kullanmamış veya çok az kullanmış kişiden bu ücreti neden kesiyorsun sorusuna hiç itirazım yok Smile

Bu arada yaklaşık 15 yıldır Garanti Bankası'nda hesabım var. Hiç hesap ücreti ödemedim. Öğrenci olduğum yıllarda öğrenci olduğum için, diğer yıllarda da en az 2 otomatik ödeme talimatıyla... Bazen başka bankaları da denemeye çalıştım ancak hiçbiri Garanti kadar kullanışlı gelmedi. Her bankanın artıları eksileri var. Seçim sizin Wink
her yıl 2 otomatik ödeme mi vermek gerek ?

yoksa verdiğimiz 2 otomatik ödeme devam ettiği sürece kesinti olmaz mı ?

(03/11/2013, Saat: 20:21)Caglar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/11/2013, Saat: 20:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kredi kartı aidatı falan oluyor da diğer bankalardan hiç denk gelmedi. Garanti vadesiz TL hesaba ne zaman para yatırsam 1 saat sonra kesiyor, Şu anda 2013 yılı ilk 6 aylık ücreti kesmiş. Paramı biraz daha tutarsam hesapta, ikinci 6 ay için de kesecek Big Grin

Ben hesap işletim ücretlerinin alınması gerektiğini düşünenlerdenim ancak ne kadar kullanılmışsa o kadar. Hesabını hiç kullanmamış veya çok az kullanmış kişiden bu ücreti neden kesiyorsun sorusuna hiç itirazım yok Smile

Bu arada yaklaşık 15 yıldır Garanti Bankası'nda hesabım var. Hiç hesap ücreti ödemedim. Öğrenci olduğum yıllarda öğrenci olduğum için, diğer yıllarda da en az 2 otomatik ödeme talimatıyla... Bazen başka bankaları da denemeye çalıştım ancak hiçbiri Garanti kadar kullanışlı gelmedi. Her bankanın artıları eksileri var. Seçim sizin Wink
www.BarbarosRazors.com

(03/11/2013, Saat: 20:32)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: her yıl 2 otomatik ödeme mi vermek gerek ?

yoksa verdiğimiz 2 otomatik ödeme devam ettiği sürece kesinti olmaz mı ?

Kimsenin her yıl yeni 2 ödeme talimatı vermeye çalışacağını sanmam Big Grin
2 otomatik ödeme talimatı devam ettiği sürece...

Konu ile ilgili sayfa:
http://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/me...esabi.page
(03/11/2013, Saat: 20:40)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki otomatik ödeme talimatına rağmen İş Bankası kredi kartı yıllık ücreti kesti.Yazın müzelerin birinde yaşadığım sıkıntıyı aşmamda yardımcı olduğu için bir kaç mailleşmenin ötesine taşınabilecek bir durumu uzatmak istemedim.1993 yılından beri hesaplarım var.Krediler aldım ve ödedim.Kullandığım tek kredi kartı İş Bankasının.Oğlumun benim adıma birikim hesabı ve kumbara hesabı olmasına rağmen.Ne diyeyim ben sana Dodgy

İnsan işi olan hiçbir şey mükemmel olmayacağı gibi bankalar da mükemmel değil. Hepsinin ayrı problemleri var. Benim çalıştığım bankada da benzer şeyler oluyor. Genelde bana atanan müşteri hizmetleri yetkilisine mail atarak çözüyorum, çözemezsem haklı müşteri hattını arayıp şikayet ediyorum.

Sizden farklı olarak hakkım olan hiçbir şeyi bankaya bırakmam. 1 lira bile olsa hesabını sorarım ve bundan yorulmam.

Örneğin, şirket anlaşması nedeniyle bonus kartımdan para kesilmemesi gerekiyor ancak her sene kesiyorlar ve ben her sene geri iade etmeleri için email atıyorum. Belli ki bunu otomatize hale getirmemişler. Dediğim gibi böyle şeyler bütün bankalarda oluyor.
Kişisel fikrim değil, alıntıdır:

Dün FED Başkan adayı Yellen, Senato’da bir konuşma yaptı, ardından da senatörlerden gelen soruları yanıtladı. Yellen’in konuşma metni zaten önceden gönderildiği ve soru cevaplarda da Yellen sürpriz bir açıklama yapmadığı için piyasalar açısından yeni bir bilgi yok. Fakat, açıklamaların tonu oldukça yumuşak, bu yüzden de piyasa FED’in tahvil alımlarını azaltmaya Aralık’ta değil, daha sonra başlayacağı beklentisini tekrar satın alıyor. Bu da önceki gün başlayan iyimserliğin piyasalarda birkaç gün daha etkili olabileceğine dair sinyal demek.
Kaldıraçsız forex işlemi ile altın almak istesem minimum 130.000 $ civarı bir teminatımın mı olması gerek ?
www.BarbarosRazors.com

(19/11/2013, Saat: 17:57)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kaldıraçsız forex işlemi ile altın almak istesem minimum 130.000 $ civarı bir teminatımın mı olması gerek ?

o zaman 130.000 usd temınat lazım kaldırac kullanmanız zaten az temınat kullanmanız ıcın ustad
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sanat ve Edebiyat Köşesi ahraz 62 18,783 07/10/2020, Saat: 10:31
Son Yorum: İsmetaltan
  Altın' ın Durumu (ekonomi) ohtararan 24 14,034 09/09/2020, Saat: 10:55