Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi
Geçen nivea after shave sensitive balsam alacağıma normal sıvı olanını almışım.
Eve gelince pişman oldum ama sonra kullanınca balsamdan iyi geliyormuş gibi hissettim.
soğuk su+şap+soğuk su+hidrosol+lavantalı balzam.

haydi iyi tıraşlar.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
madecassol - surekli kullanmamak ve az kullanmak sarti ile.
Tıraş süresini bir gün atlamak. Her gün oluyorsak, iki güne bir, iki güne oluyorsak üç güne bir. Bir iki haftada cilt kendini onarıyor sanki. Tahriş için çok fazla ürün denedim. Çok para harcadım. Sonra fark ettim cilt kendini çok güzel onarıyor

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tıraş öncesinde iyi bir eksfoliasyon ile yüzünüzü temizlemişsinizdir ve tıraşınız kesiksiz bir şekilde bitmiştir. Yüzün hiçbir yerinde kızarıklık ya da yanma yoktur. Şap sürülür... O da ne? E gene yanıyor bu surat? Şaptan önce hiçbir şey yoktu ama! Biraz daha ride the cap yapsam jilet suratıma değmeyecekti bu sefer! Korunaklı ya da orta agresif aletmiş, konforlu jiletmiş falan hepsi yalan oldu. Oysa Youtube'daki anglosakson abiler ne güzel harala gürele girişiyorlar suratlarına Feather demeden, against the grain demeden. Olsun... Biz mevzumuza dönelim. Şap soğuk su ile durulanır, Nivea Men Hassas - Tıraş Sonrası Balsam avuca döküldükten sonra üzerine iki damla jojoba yağı damlatılır ve tıraş olunan bölgeye güzelce yedirilir. Bir sonraki tıraşta aleti yüzüme uzaktan göstersem acaba gene tahriş olur mu diye düşünülmeye başlanır.

Not: Jojoba yağı mevzusunu, hatta genel olarak tıraş sonrası kozmetiklerini abartmamakta fayda var. O kadar temizleyip, sıkılaştırdığınız gözenekleri yağ ve başka şeyler ile tıkamak istemezsiniz. Tıraş olduğunuz günün akşamı yüzünüzü güzelce yıkamanız da razorbump, kıl dönmesi gibi sorunların gerçekleşme ihtimalini oldukça azaltıyor.

Neden?

Derinin üst tabakası ve kıl gözenekleri tıraş olduktan sonra (Özellikle sakallar dipten kesildiyse ve dalgalı ya da kıvırcıksa) herhangi bir madde ile (krem, losyon, kir, ölü deri, cildinizin kendi yağı) fazlaca kapanırsa kıllar uzamaya çalışırken kendi yollarını izleyip derinin üstüne çıkacakları yerde sağa-sola sapıp, derinin üst tabakasına dalabiliyorlar. Bunun önüne geçmek için akşamları iş dönüşü güzel bir yüz temizliği oldukça başarılı bir önlem. En azından benim için. Yoksa geleneksel tıraş sevdalıları arasında peynir tenekesi ile kuru kuru tıraş olup, suratına aftershave yerine turşu suyu sürse bile derisi zarar görmeyen bazı bal porsuğundan hallice abilerimiz ve kardeşlerimiz de var. Kendilerini saygı, gıpta ve biraz da kıskançlıkla izliyorum.
Kokuşmuş bir şeyler var şu Danimarka Krallığında... Çöpü çıkarsanıza hayvan herifler!!!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,100 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,655 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,078 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,601 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,644 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Gratis'te bulunan ORİEN marka Tıraş Kolonyaları AsakiR 8 5,715 17/05/2020, Saat: 16:03
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: