Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi
Bir cilt doktorundan ögrendim: bazi insanlarda yüzük takilan parmakta görulen kizarikliklarin nedeni metal allerjisi filan degilmis. Eller yikanirken yüzük cikarilmazsa altinda cok az da olsa sabun kaliyor ve zamanla bu birikim tahrise neden oluyormus. Aklima bizim tiras sabunlari geldi. Eger yuzunuzu yikadiginizda sabunu tamamen akitmadiysaniz bu da tahrise neden olabilir mi, en azindan bazilarinda? Yuzunuzu yikadiktan sonra sabunun kayganliginin tamamen yok olmasi lazim, eger bazi yerlerde hala kayganlik kaldiysa orada sabun ince bir tabaka olarak duruyor demektir. Uzerine bir de AS ve krem sürüp sabunu iyice hapsedince olumsuz etkisi artiyor olabilir.
Exfoliation denilen ciltteki kirin temizlenmesi ve ölü derinin atılması işlemi düzenli olarak yapılırsa tıraş kalitesini arttırıyor, tahrişi azaltıyor.

Kaliteli bir yüz temizleme jeli her erkeğin, hele hele düzenli olarak sakal tıraşı olan erkeklerin dolabında bulunmalıdır.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@DarthVader, tezinize katılıyorum. Tıraş sonrası ciltte kalan sabunun cildi olumsuz etkileyeceği, kurutacağı muhakkak. Yine de enteresan bir gözlemimi paylaşmak isterim: Eskiden bazı berberler tıraştan sonra yüz yıkamaz, sadece havluyla silip kolonya sürerlerdi. Herkes de cillop gibiydi. Sanırım cildin alışmasına bağlı. İnsan vücudu bir mucize. Birkaç gün negatif reaksiyondan sonra adapte olamayacağı hiç bir durum yok.
(04/01/2017, Saat: 00:29)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @DarthVader, tezinize katılıyorum. Tıraş sonrası ciltte kalan sabunun cildi olumsuz etkileyeceği, kurutacağı muhakkak. Yine de enteresan bir gözlemimi paylaşmak isterim: Eskiden bazı berberler tıraştan sonra yüz yıkamaz, sadece havluyla silip kolonya sürerlerdi. Herkes de cillop gibiydi. Sanırım cildin alışmasına bağlı. İnsan vücudu bir mucize. Birkaç gün negatif reaksiyondan sonra adapte olamayacağı hiç bir durum yok.

Evet simdi hatirladim, hatta amerikan-ingiliz halki neredeyse hic su kullanmaz. Hep havluyla siliyorlar.
Bazı ülkeler/milletler için bu belki de biraz su tasarrufu kültürüdür. Dikkat ederseniz diş fırçalamada bile pek akan su kullanmıyorlar. Fırçalamadan sonra bir bardak su ile ağızlarını çalkalıyorlar.

Not: Bunları tamamen izlediğim filmlerdeki gözlemlerimden yazdım. Yani sadece fikir yürütmek diyelim, gerçekte su tasarrufu ile bir ilgisi olmayabilir Smile
Biraz konu hort gibi olacak ama... Tahrişli kesikli geçen tıraşların akşamına sudocrem kullanıyorum olağanüstü etkili. Küçük kesilerin bazen bir gecede iyileştiğini görüyorum. Ama internette sahteleri olabiliyor. Eczanelerden temin edin. Şiddetle tavsiye ediyorum.
Eğer imkan varsa sakalı birkaç gün dinlendirmek işe yarıyor.Ama tıraş zorunluysa sakal yağları tıraş sonrası için nivea protect & care kremi önerebilirim.
Sudocrem gerçekten güzel sonuç verir evet ama yine de bir cildiye uzmanına danışmak gerekir diye düşünüyorum .
Selamlar...
Ben de traş sonrası cildim kötüyse bepantol onarıcı bakım merhemi kullanıyorum cildi bayağı toparlıyor

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bebek bakım ve pişik kremleri içerik olarak hem güvenli aynı zamanda bence çok etkili... tıraştan sonra tahriş yaşadığımda minik oğlumun pişik kremini sürmüştüm gayet iyi gelmişti kalıntı bırakmadı emilimide güzeldi kremin adını hatırlayamıyorum şimdi artık pişik sorunumuz kalmadığından bulundurmuyoruz da ama iyi geldiğini çok net hatırlıyorum... geçtiğimiz günlerde de tıraş sonrası aşırı bir kuruluk vardı yüzümde normalde tıraş sonrası ürün kullanmamaya gayret ederim o yüzden bu duruma hazırlıksız yakalandım ve yine minik oğlumun banyo sonrası vücudunda kullanılan kremi kullandım... Hayret edilecek derecede etkili ve iyi geldi yüzümü yıkasamda nemlendirme etkisi devam etti...
Krem bu
1p7r3Y.png
Fiyatıda gayet uygun 15-20lira gibi... tıraş sonrası losyonla elde karıştırılıp yüze uygulanabilir...
bebek bakım ürünleri tıraş sonrası ürünlerden daha güzel ve etkili geliyor bana.
Hametol Cilt bakım Kremide cildin toparlanmasını sağlıyor komşular hemde az yağlı bir cilt hissediyorsunuz önerebilirim. İçinde cadı fındığı, B5 ve Shea yağı bulunmaktadır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,592 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,102 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,418 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,662 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,217 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,080 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,604 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,650 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Gratis'te bulunan ORİEN marka Tıraş Kolonyaları AsakiR 8 5,718 17/05/2020, Saat: 16:03
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: