Sinema Ve Geleneksel Tıraş
Geçen gün izlerken farketmiştim, Film Atıf Yılmaz'ın '' Arkadaşım Şeytan'' Filmi.
Sahnede görünenler Özkan Uğur ve Ayhan Sicimoğlu . Nasıl düzgün tıraşlı oldukları dikkatimi çekti. O zamanlar (1988) bu tıraş ''olması gereken'' ya da ''normal'' kabul edilendi muhtemelen.

2m863bc.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=giNzeVPy2yQ
türk malı filminin 2.fragmanında 7.saniyede arko tıraş sabununu görüyoruz Big Grin
dün foruma katıldığımda ilk aklıma gelen şey böyle bir konu açmak oldu. konu açılmış 9 sayfa yorum olmuş... :) buradan devam edelim o zaman. ayrıca sinemasever arkadaşlar için tıraş dışı bölümüne en kısa zamanda bir konu açacağım.

1967 yapımı bir martin scorsese kısa filmi: the big shave

filmin tamamı bu arkadaşlar 6 dk. yalnız film kanlı bitiyor :)

Yanlış hatırlamıyorsam 16 yaşımda tıraşkeyfim bloguna bir şekilde denk gelmiştim. Bir heves ile yaprak jilet ve bulabildiğim makineyi almıştım ve o günden sonra hep o şekilde tıraş oldum. Bugünlerde ise acaba hangi jileti alsam diye bakınırken bu foruma denk geldim. Bu başlığı görür görmez sizlerle paylaşmayı isteyebileceğim bir anım aklıma geldi. 20 yaşımda ilk kısa film çalışmamı yaptmıştım. Ve filmin ilk dakikalarının mimarı 4 sene önce denk geldiğim bir blog. : )

Böylece forumdaki ilk mesajımı da atmış oldum. Herkese merhaba. : )
(05/05/2016, Saat: 23:10)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mossi bıçağa güzel bir touch up yapıyor BBW ile Smile Coticule’ü kullanaymış daha iyiymiş gerçi Big Grin

Sahne Let’s be Cops filminden

1medk.png

Simdi gordum amcamın tas su bizim eminonunde tezgahlarda satılan mavi cifttaraflı 1000 lik taslardan degilmi. O nedir yahu, balta bilenirken belkide usturada anca filmde olur herhalde.
(15/11/2017, Saat: 02:59)ebatuhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış hatırlamıyorsam 16 yaşımda tıraşkeyfim bloguna bir şekilde denk gelmiştim. Bir heves ile yaprak jilet ve bulabildiğim makineyi almıştım ve o günden sonra hep o şekilde tıraş oldum. Bugünlerde ise acaba hangi jileti alsam diye bakınırken bu foruma denk geldim. Bu başlığı görür görmez sizlerle paylaşmayı isteyebileceğim bir anım aklıma geldi. 20 yaşımda ilk kısa film çalışmamı yaptmıştım. Ve filmin ilk dakikalarının mimarı 4 sene önce denk geldiğim bir blog. : )

Hoşgeldiniz. Kanamaya kağıt hoş detay. Çınlama da. Elinize sağlık.
A momentary lapse of reason.
(15/11/2017, Saat: 02:59)ebatuhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış hatırlamıyorsam 16 yaşımda tıraşkeyfim bloguna bir şekilde denk gelmiştim. Bir heves ile yaprak jilet ve bulabildiğim makineyi almıştım ve o günden sonra hep o şekilde tıraş oldum. Bugünlerde ise acaba hangi jileti alsam diye bakınırken bu foruma denk geldim. Bu başlığı görür görmez sizlerle paylaşmayı isteyebileceğim bir anım aklıma geldi. 20 yaşımda ilk kısa film çalışmamı yaptmıştım. Ve filmin ilk dakikalarının mimarı 4 sene önce denk geldiğim bir blog. : )

Güzel bir giriş olmuş. Hoşgeldiniz.
Geltir forum giderek sanatsal bir yapı haline geliyor Smile Sanırım klasik tıraş keyfi ile sanatsal bakış arası arasında ortak bir bağlantı var. Bunu en çok ürün incelemelerinde görüyorum. Şimdi filmi izleyince tam sanatsal bir yapı oldu dedim Smile

Hoşgeldiniz forumumuza, tanışma bölümünde bir başlık açarak kendinizi tanıtırsanız daha iyi tanırız sizi.

Tebrik ederim güzel bir kısa film olmuş. İlk dediğinize göre devamı da gelmiş anlaşılan. Onları da paylaşabilseniz sevinirim.

Özellikle de girişte ki geleneksel tıraş sahneleri çok hoştu tebrik ederim.
Bugün Justice League filmini izledim. Bir sahnede Bruce Wayne - Batman köpük falan olmadan bir Gillette Mach 3-5 ile tıraş oluyordu. Dedim, Batman adam, kuru kuru çekse yeridir.

Bir saat sonra Kipa’ya gittim, Gillette standında Justice League temalı setler vardı.

Reklam kokan bir ürün yerleştirme tabi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba hoş geldiniz, kısa filminizi keyifle izledim, başarılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,270 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 3,983 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Delikanlı Tıraş DelikanliTiras 791 356,927 30/01/2023, Saat: 17:14
Son Yorum: DelikanliTiras
  Tıraş Videoları eggman 336 214,302 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları MetsGo 109 62,179 14/03/2022, Saat: 13:21
Son Yorum: Ramo26
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 2,907 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,235 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,172 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 45,765 27/11/2020, Saat: 12:47
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 69,643 03/06/2020, Saat: 22:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: