Sinema Ve Geleneksel Tıraş

Komutan Adama  uzay gemisi kullanmasına rağmen geleneksel tıraştan vazgeçmemiş. Kullandığı alet Merkur Vision sanırım. Kendini kestiği bir sahne de vardı ancak bulamadım.
@utarkn komşum diziyi izlemiştim benim dikkatimimden kaçmış makina Merkür vision doğru görmüşsünüz .
@utarkn komşum haklısın senaristin ufku Vision a yetmiş ancak demekki ...1 seneye yakın kullanmış biri olarak belli ölçüde Futuristik bir alet olduğuna inanmakla beraber FTL motoru kullanan ''Sıçrama'' yapabilen uzay gemileri çağına yakışır lasersaber yada nebileyim hücre yenilemesi vs..tarzında birşey olmalıydı değilmi Smile)
Şaka bir yana komşum o tıraş olayı yada BSG 45 deki eski püskülük köhnelik. aslında başka birşeye İnsanlığın acizliğine -yada insaniliğine diyelim- vurgu yapar ,yani zafiyetlerimiz olduğu halde eldeki varolan malzemeyle yaşama devam etme dirayeti vs..

Yanısıra Teknolojik açıdan geri kaldığı ve eskidiği için, İkinci Cylon Savaşı‘nın başlamasından çok kısa bir süre önce müze haline getirilmesine karar verilen, Teknolojik bilgisayar ağı bulunmayan, her şeyin kablolu telefonlar ve yazılı kağıtlarla halledildiği bu geminin köhneliği, aynı zamanda insanlığın da kurtuluşu olur

Metaforik bir anlatım icin orda ki bu semboller..daha birçok başka şey bulabilirsin bu açıdan bakarsan ..
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
Yani, değil mi efendim, öyle bir mesaj hedefte olmasa şöyle bir alet dahi ilkel kalırdı.

https://www.indiegogo.com/projects/the-s...ry-shaving
@kokopelli
Bu lazerli alete para yatıranlar buyuk patlayacak biliyosunuz degilmi Smile
Saniyede bir kıl kesiyordu sanki en son Smile

Futuristik efendim, ileride zaman makinası icat edilir diye yapmışlar.

SeckinB
Yine bir ablamız bizim hobiye niyetlenmiş  Big Grin
5.54'te başlıyor ustura tıraşı.

Nedir, ne değildir?
(28/04/2018, Saat: 00:11)ismailinbiri Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yine bir ablamız bizim hobiye niyetlenmiş  Big Grin
5.54'te başlıyor ustura tıraşı.

Hmm, "tıraş takımı var mı?" sorusuna da, zart diye ustura çıkaran adam kaldı mı yaw? Başarılııı...

Doktorlar da usturayi seviyorlar sanki mi ne?

Marvel Comics'in Dr. Strange karakterinin geçenlerde bir çizgi filmine rastgeldim. Dr.Strange başarılı bir cerrahken trafik kazasından sonra ameliyat edilse de ellerini eskisi gibi kullanamaz olur. Eve geldiğinde denediği ilk şey, ustura ile tıraş olmaya çalışmak. Beceremez, kahrolur.

Mental açıdan kendini güçlendiren Dr.Strange bir tapınakta eğitim alır ve düşünce gücüyle havadan nesne yaratmayı öğrenir. "Ben oldum artik" diyen Doktor'un ilk yaptığı nesne yine bir usturadır. Kendine çeki düzen verir, hacı sakalını top sakal olarak toparlar ve işte karşımızda o pelerinli, keskin tıraşlı Dr.Strange!

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Peaky Blinders" dizisinde mafya ailesi şapkasında yapraklı jiletle geziyor Smile.

Bu İngilizlerin beyefendiliklerine hayranım, adamların tıraşı, giyimi, kuşamı, görgüsü, hitabı çok güzel.
(09/07/2016, Saat: 21:46)flame2013 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Çok etkilendiğim bir sahne olmuştu hocam benim için.Filmin genel duygusu harikadır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neredeyse tam profesyonel tıraş izletileri Zireæl47 6 1,270 17/01/2024, Saat: 22:34
Son Yorum: Birole
  Altın Elbiseli Adam' ın Geleneksel Islak Tıraş ile tıraş olması. Ceyrancı 10 3,983 04/11/2023, Saat: 00:07
Son Yorum: bohemiantirad
  Delikanlı Tıraş DelikanliTiras 791 356,926 30/01/2023, Saat: 17:14
Son Yorum: DelikanliTiras
  Tıraş Videoları eggman 336 214,301 03/10/2022, Saat: 20:32
Son Yorum: cavenaut
  RAZORUS - Tıraş Eğitim Videoları MetsGo 109 62,179 14/03/2022, Saat: 13:21
Son Yorum: Ramo26
  Derby-Azmüsebat Hatalı Tıraş bıçağı İade Süreci Ömer t. Katı 2 2,907 05/05/2021, Saat: 01:31
Son Yorum: Ömer t. Katı
  "rewolwer_" Çelik Ustura Tıraş Videoları rewolwer_ 54 19,235 12/04/2021, Saat: 20:18
Son Yorum: muhendisbey
  esrarengiz tıraş videosu saintdumas 1 2,172 01/02/2021, Saat: 18:29
Son Yorum: ahbap
  Mühle Türkiye - Tıraş Eğitim Videoları DelikanliTiras 88 45,765 27/11/2020, Saat: 12:47
  Youtube Tıraş ve Tıraş Ürünleri Kanal Tavsiyeleri porsuk 46 69,643 03/06/2020, Saat: 22:44

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: