Büyük Fırça MI? Küçük Fırça Mı?
Arkadaşlar bi konuda fikrinizi almak istiyorum yeni bir fırça almayı veya knot alıp kendim yapmayı düşünüyorum ancak kafama takılan bi konu var. Büyük bir fırça mı yoksa küçük bir fırça mı alayım karar veremedim. Küçük fırçadan kastım knot çapının küçük olması. Büyük fırçaların sanki yüzde hareket kabiliyetleri daha düşük olur gibime geliyor. Küçük fırça ile istenilen rahatlıkta hareket edilebilir gibi sanki. Knot çapı büyük ancak kıl boyu kısa olan bir fırça nasıl olur onu hiç bilemedim yani dolgun olur cilde iyi bir masaj yapar ama hareketi nasıl olur. Yoksa knot çapı düşük bir knot alıpta kıl boyunu kısa bırakacak şekilde monte mi etsem bi türlü karar veremiyorum. Kendi kullandıklarınızı da düşünerek yorum yaparsanız sevinirim.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
(12/07/2013, Saat: 11:00)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bi konuda fikrinizi almak istiyorum yeni bir fırça almayı veya knot alıp kendim yapmayı düşünüyorum ancak kafama takılan bi konu var. Büyük bir fırça mı yoksa küçük bir fırça mı alayım karar veremedim. Küçük fırçadan kastım knot çapının küçük olması. Büyük fırçaların sanki yüzde hareket kabiliyetleri daha düşük olur gibime geliyor. Küçük fırça ile istenilen rahatlıkta hareket edilebilir gibi sanki. Knot çapı büyük ancak kıl boyu kısa olan bir fırça nasıl olur onu hiç bilemedim yani dolgun olur cilde iyi bir masaj yapar ama hareketi nasıl olur. Yoksa knot çapı düşük bir knot alıpta kıl boyunu kısa bırakacak şekilde monte mi etsem bi türlü karar veremiyorum. Kendi kullandıklarınızı da düşünerek yorum yaparsanız sevinirim.

Komşu bende 19luk ve 24 lük ebatlara kadar 5 adet var. 19 knot 86 mm Edwin Jagger best badger. Bu fırçanın cızırtılı masaj yapan, yüzü çizmeyen ve cildi rahatlatan bir yapısı var. Daha çok çevirmek, dairesel hareketlerle daha fazla zaman harcamak ama cildi gerçekten krem yahut sabunla gerektiği gibi hazırlayıp, tahrişleri, batıkları önleyen ve istenilen kıvamda köpüğü yüzde hazırlama imkanı var. 24 knotta daha az emekle daha hızlı köpük hazırlamak mümkün, ama ayrıntılara gireyim, yavaş yavaş her noktayı tıraşa hazırlayayım derseniz 19 knot bende vazgeçemediğim bir konfor ve temizlik hissi uyandırıyor. Sorun sadece küçük olması yani ele küçük geliyor. Kaliteli bir fırçanın küçük ebatını alırsanız, yüzünüzü tahriş etmediğini masaj yaptığını bir anlamda tedavi olacağını görürsünüz. Bence küçük iyidir. Bütün batıkları, yan ve uzamış, cilde yapışmış sakalları, bu fırça sayesinde TAMAMEN yok ettim. şimdi hangisini canım isterse onu kullanıyorum. Başlangıç için küçük, knotlu kaliteli bir best badger öneririm.
İkisinin de zevki ayrı, ama bölgesel alan çalışmak isterseniz kısa boylu, dar düğümlü daha küçük bir fırça almanızı tavsiye ederim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(12/07/2013, Saat: 11:19)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12/07/2013, Saat: 11:00)m.yurtsuz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bi konuda fikrinizi almak istiyorum yeni bir fırça almayı veya knot alıp kendim yapmayı düşünüyorum ancak kafama takılan bi konu var. Büyük bir fırça mı yoksa küçük bir fırça mı alayım karar veremedim. Küçük fırçadan kastım knot çapının küçük olması. Büyük fırçaların sanki yüzde hareket kabiliyetleri daha düşük olur gibime geliyor. Küçük fırça ile istenilen rahatlıkta hareket edilebilir gibi sanki. Knot çapı büyük ancak kıl boyu kısa olan bir fırça nasıl olur onu hiç bilemedim yani dolgun olur cilde iyi bir masaj yapar ama hareketi nasıl olur. Yoksa knot çapı düşük bir knot alıpta kıl boyunu kısa bırakacak şekilde monte mi etsem bi türlü karar veremiyorum. Kendi kullandıklarınızı da düşünerek yorum yaparsanız sevinirim.

Komşu bende 19luk ve 24 lük ebatlara kadar 5 adet var. 19 knot 86 mm Edwin Jagger best badger. Bu fırçanın cızırtılı masaj yapan, yüzü çizmeyen ve cildi rahatlatan bir yapısı var. Daha çok çevirmek, dairesel hareketlerle daha fazla zaman harcamak ama cildi gerçekten krem yahut sabunla gerektiği gibi hazırlayıp, tahrişleri, batıkları önleyen ve istenilen kıvamda köpüğü yüzde hazırlama imkanı var. 24 knotta daha az emekle daha hızlı köpük hazırlamak mümkün, ama ayrıntılara gireyim, yavaş yavaş her noktayı tıraşa hazırlayayım derseniz 19 knot bende vazgeçemediğim bir konfor ve temizlik hissi uyandırıyor. Sorun sadece küçük olması yani ele küçük geliyor. Kaliteli bir fırçanın küçük ebatını alırsanız, yüzünüzü tahriş etmediğini masaj yaptığını bir anlamda tedavi olacağını görürsünüz. Bence küçük iyidir. Bütün batıkları, yan ve uzamış, cilde yapışmış sakalları, bu fırça sayesinde TAMAMEN yok ettim. şimdi hangisini canım isterse onu kullanıyorum. Başlangıç için küçük, knotlu kaliteli bir best badger öneririm.

(12/07/2013, Saat: 11:23)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İkisinin de zevki ayrı, ama bölgesel alan çalışmak isterseniz kısa boylu, dar düğümlü daha küçük bir fırça almanızı tavsiye ederim.

Teşekkürler abiler yorumlarınız benim için değerli.
Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti,
İyi insanlar iyi atlara binip gitti.
Bencede ayrı zevkler bence 2 side olmalı küçük fırça hareket kabiliyeti ama kocaman bir jaguarla soğuk bir kış sabahında sıcacık köpüğe gömülmenin zevki bence tarif edilemez.
Boyu değil işlevi

Der ve gider jws.gif
KatiliyorumSmile)

her tür siddet insanlik disidir.
memleket kurtulana kadar siyah
Büyük fırça nispeten daha kolay ve zahmetsizce köpük hazırlar. Ama detay çalışmak zordur kulak burun Allah ne verdiyse illa köpük olur. Tasta köpük hazırlamak için daha elverişlidir.

Küçük fırça ise daha az miktarda köpük hazırlar ve de zahmetlidir lakin yüzde köpürtmeyi seviyorsanız daha uygun olur, Ayrıca tıraşa yetecek kadar köpük hazırlar, ekonomiktir, israfı sevmez.

Tavsiyem her ikisinden de edinmeniz yönündedir. Tek fırça, tek sabun, tek alet ile yoluna devam edebilen üyelerimizin sayısı iki elin parmaklarını geçmez. İlla birisini seçersiniz ama aklınız da öbüründe kalır. Tecrübeyle sabittir.

Bir tavsiye de acele etmemeniz için, forumu iyice okuyup ne istediğinize karar verin, almak için biraz sabredin.
Yüzde köpürtmek için küçük daha uygun ama büyüklerle de yapanlar var. Büyüklük daha çok kişisel tercih. Tasta köpürtmek için de kılların ve sapın daha uzun olması uygun. Kıl çeşitlerini de düşünmek lazım. Kimisi kremlerle daha iyi sonuçlar verirken kimisi sabunlarda daha iyi sonuç veriyor. Bazıları ise hem kremde hem sabunda iyi sonuç verebiliyor. Tabi her fırça sonuçta hepsini köpürtür uygun olan sadece daha kolay yapar. Mesela wool fat gibi sert sabunlarda çok yumuşak fırçalar sabun toplamakta zorlanabiliyor.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
Ben fircalari sadece köpük yapma aracı olarak gormuyorum. yüze masaj etkisi gözardı edilmemeli. Bu nedenle knot tek başına yeterli değil. O çapa sigdirilan kil tipi ve yoğunluğu da one çıkıyor. Baklava güzeldir demek yerine Şerbetli tatlıları agdali bulup sevmeyenler de çıkacaktır. Bu tam anlamıyla kisiye ve cilt tipine ozgu yorumu olan birsey. Deneme yanılma en gecerli yöntem.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Fırça sapından ayrıldı, ne yapabilirim? howardroark 6 1,461 08/06/2023, Saat: 03:12
Son Yorum: ihtiyar
  Bu fırça nedir? icanucar 2 2,528 22/01/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: icanucar
  Güzellik Yarışması (En Güzel Fırça) hlkkzn 28 11,169 22/09/2019, Saat: 03:08
Son Yorum: Samet
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,217 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,859 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie
  Fırca Sapları dimitraki 4 2,421 09/02/2019, Saat: 10:13
Son Yorum: ahraz
  merak ettiğiniz fırça karşılaştırmaları onur98 7 8,533 05/02/2019, Saat: 16:02
Son Yorum: korgunv
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,272 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s
  Fırça Travel Case papazerigi 10 12,303 09/05/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: dikdik_s
  Boyun Altında Küçük Sakal Kalfa 3 6,120 29/05/2015, Saat: 00:34
Son Yorum: adamentium

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: