Büyük Fırça MI? Küçük Fırça Mı?
33mm lik bir firca almistim. Ilk baslarda inanin kocaman ve cok yogun gelmisti 27-28 lerden sonra fakat su anda favori fircam buyuk knotlu olanlar. Biraz kisisel tercih meselesi birde 14mm lik wee scot im var onda da keyif aliyorum aslinda. Onur98 in dedigi gibi biraz deneme yanilma meselesi.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi
Tercihim büyük knotlu fırçalardan yana saga sola saçılan köpük pekde umrumda degil .
Her iki fırçanında keyfi ayrı, ikisindende edinin derim.
Benim tercihim büyük knot ( 30 ve üstü ). Tek fırçam olsun kaliteli olsun dersenizde knot aralığını 24/28 öneririm. Knot kadar önemli bir faktörde band..
Benim yine tek tercihim 2 Band fırçalar.. Forumu iyice inceleyip sadece knot kararı ile almayın derim komşum..

(19/08/2018, Saat: 20:36)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki fırçanında keyfi ayrı, ikisindende edinin derim.
Benim tercihim büyük knot ( 30 ve üstü ). Tek fırçam olsun kaliteli olsun dersenizde knot aralığını 24/28 öneririm. Knot kadar önemli bir faktörde band..
Benim yine tek tercihim 2 Band fırçalar.. Forumu iyice inceleyip sadece knot kararı ile almayın derim komşum..

Teşekkürler komşum , Romera 2 band mançuryan 27 knot aldım ama uçları suyu görünce okadar yumuşuyoki sabun kaldırmakda zorlanıyorum bigün öncesinden tasda hafif sulu bıraksamda sabunu yok fırça sabun kaldırmıyo . Kremlerle denedim çok çok iyi performans aldım lakîn tercihim sabun oldugu için fırça rotasyona giriyo sadece . Krem için uygun bi fırça oldugunu düşünüyorum ama MWF gibi sabunlarda nasıl performans alabîlirim .
@kadir.tbk

Komsum ornek video da Mwf i sentetik fırca ile kopurtulmesini gorebilirsiniz. Sentetikler porsuktan cok daha yumusak. Yumusak fırca sabun kaldıramaz olayına ben inanmıyorum. Bunu da her durumda forumda savunmaya calısıyorum.  Her fırca ile her sabunu kopurtebilirsiniz. Yasadıgınız olası sorunlar soyle olabilir.

1-Su cok kirecli olabilir, icme suyu ile bir deneyin.
2-MWF ılık su sever sıcak veya soguk degil, sabunu kullanım oncesi 5 dakika ılık su ile ıslatın.
3- Fırcada daha once preshave oil vs. kullandı iseniz, belki fırcada yag kalmıs olabilir, beyaz sirke prilli su ile fırcanızı temizleyin.
4- Fırcanızı tıras oncesi suda guzel bekletin, kopugunuzu emmesin.
6-Fırcanızı nazik kullanıyor olabilirsiniz, tepe tepe kullanın bastırın cevirin. FFırcayı cok kuru degil, hafif icinde su ile kopurtmeye baslayın.
Aklıma gelenler bunlar komsum.
@kadir.tbk komşum fırçanız hayırlı olsun güle güle kullanın..
27 knot 2 band doğru seçim olmuş ben Romera fırçayı bilmiyorum ve Mwf sadece sert sabun olduğunu duydum ama hiç kullanmadım.
@dikdik_s üstadın önerileri ile rahat sonuç alırsınız..
@dikdik_s Serdar üstadım video için çok teşekkürler “No bobble No trouble” çok güldüm Smile

(20/08/2018, Saat: 10:16)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kadir.tbk

Komsum ornek video da Mwf i sentetik fırca ile kopurtulmesini gorebilirsiniz. Sentetikler porsuktan cok daha yumusak. Yumusak fırca sabun kaldıramaz olayına ben inanmıyorum. Bunu da her durumda forumda savunmaya calısıyorum.  Her fırca ile her sabunu kopurtebilirsiniz. Yasadıgınız olası sorunlar soyle olabilir.

1-Su cok kirecli olabilir, icme suyu ile bir deneyin.
2-MWF ılık su sever sıcak veya soguk degil, sabunu kullanım oncesi 5 dakika ılık su ile ıslatın.
3- Fırcada daha once preshave oil vs. kullandı iseniz, belki fırcada yag kalmıs olabilir, beyaz sirke prilli su ile fırcanızı temizleyin.
4- Fırcanızı tıras oncesi suda guzel bekletin, kopugunuzu emmesin.
6-Fırcanızı nazik kullanıyor olabilirsiniz, tepe tepe kullanın bastırın cevirin. FFırcayı cok kuru degil, hafif icinde su ile kopurtmeye baslayın.
Aklıma gelenler bunlar komsum.
Sentetikler ciddi anlamda cok az sabunla daha fazla ve kıcamlı köpük yapıyo kesinlikle hakkısın hocam hatta 19 tl ye aldıgım isana sentetik semogue soc dan daha kolay ve fazla köpük yapıyo arkoda denediğimde denediğimde tas taştı desem yeridir ve su arıtma kullanmaya başlayalı köpük kovamı da sönmemeside ciddi düzeldi
Serdar abi şunu anladım "acımak yok fırçaya" . Fırçalarım genelde silver ve süper oldugu için korkarak besleme yapıyorum açıkcası .
Fırcalara verdiginiz paralar aklınıza gelsin, belki dusundukce daha hınc dolu olabilirsiniz kullanım esnasında. Nazik olmayın Smile

@İsmetaltan komsum, yorumunuzu alakasız bir konuda gordum, geri tasıdım komsum buraya.
(20/08/2018, Saat: 18:10)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırcalara verdiginiz paralar aklınıza gelsin, belki dusundukce daha hınc dolu olabilirsiniz kullanım esnasında. Nazik olmayın Smile

Şahsen ben verdiğim para aklıma gelince hiç öyle hınç dolu olamıyorum komşum, tam tersi acaba elimle mi yüzüme yedirsem diye düşünüyorum. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Fırça sapından ayrıldı, ne yapabilirim? howardroark 6 1,567 08/06/2023, Saat: 03:12
Son Yorum: ihtiyar
  Bu fırça nedir? icanucar 2 2,545 22/01/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: icanucar
  Güzellik Yarışması (En Güzel Fırça) hlkkzn 28 11,454 22/09/2019, Saat: 03:08
Son Yorum: Samet
Sad Markası bilenmeyen domuz kılı fırça Sercan93 5 3,262 25/06/2019, Saat: 15:09
Son Yorum: manuple
  Bu firca ne kili ? Rigbie 11 4,942 19/03/2019, Saat: 00:05
Son Yorum: Rigbie
  Fırca Sapları dimitraki 4 2,466 09/02/2019, Saat: 10:13
Son Yorum: ahraz
  merak ettiğiniz fırça karşılaştırmaları onur98 7 8,574 05/02/2019, Saat: 16:02
Son Yorum: korgunv
  Yeni bir fırça deneme zamanı (mıdır)? atoprak 7 4,358 02/02/2019, Saat: 02:30
Son Yorum: dikdik_s
  Fırça Travel Case papazerigi 10 12,396 09/05/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: dikdik_s
  Boyun Altında Küçük Sakal Kalfa 3 6,148 29/05/2015, Saat: 00:34
Son Yorum: adamentium

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: