Rimei tıraş aleti
beyler kadıköy de oturanlar için söylüyorum. mandıra caddesi ile dr erkin caddesinin kesiştiği noktada 1 milyoncu seyyar bi abimiz var. ondan alabilirsiniz. bugün sordum fiyat: 9 tl dedi. ben almadım yuma kullanıyorum ama rimei de yorumlara bakılırsa güzel alet. almayı düşünüyorum sanırım. ama yine de bi zaza han yapmam lazım
5 TL.'nı nereye vermiyoruz ki dedim ve impa'dan verdiğim son siparişin içine rimei aleti de ekledim. 2 kez kullandım, belki kesin kanaat için az bir sayı ama doğrusu beni çok şaşırttı. Tıraş performansına bakınca EJ, Mühle, Merkür vs. markalara neden yüzlerce lira veriyoruz diye düşünmedim değil. Tabi ki malzeme, kaplama, işçilik vs. açılardan bu markalarla karşılaştırmak doğru olmaz ama f/p açısından baktığınız zaman çok başarılı bir ürün rimei. Taşımak için küçük bir kutusu da var. Bu haliyle seyahat için de çok uygun. Aslında belki de şunu sorgulamak gerekir: Geleneksel tıraşa bir bütün olarak baktığımızda tıraş aleti, jilet, sabun/krem ve fırça ana unsurlar. Ancak, tıraşın kalitesini en çok etkileyen ya da kalitede en çok fark yaratan unsur ne derseniz herhalde fırça derim. Tabi bu kişisel görüşüm. Bu açıdan bakıldığında pahalı tıraş aletleri yerine rimei ve benzeri ucuz aletler de kullanılabilir. En azından elimizin altında olmasında fayda var diye düşünüyorum.
(08/12/2015, Saat: 16:11)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 5 TL.'nı nereye vermiyoruz ki dedim ve impa'dan verdiğim son siparişin içine rimei aleti de ekledim. 2 kez kullandım, belki kesin kanaat için az bir sayı ama doğrusu beni çok şaşırttı. Tıraş performansına bakınca EJ, Mühle, Merkür vs. markalara neden yüzlerce lira veriyoruz diye düşünmedim değil. Tabi ki malzeme, kaplama, işçilik vs. açılardan bu markalarla karşılaştırmak doğru olmaz ama f/p açısından baktığınız zaman çok başarılı bir ürün rimei. Taşımak için küçük bir kutusu da var. Bu haliyle seyahat için de çok uygun. Aslında belki de şunu sorgulamak gerekir: Geleneksel tıraşa bir bütün olarak baktığımızda tıraş aleti, jilet, sabun/krem ve fırça ana unsurlar. Ancak, tıraşın kalitesini en çok etkileyen ya da kalitede en çok fark yaratan unsur ne derseniz herhalde fırça derim. Tabi bu kişisel görüşüm. Bu açıdan bakıldığında pahalı tıraş aletleri yerine rimei ve benzeri ucuz aletler de kullanılabilir. En azından elimizin altında olmasında fayda var diye düşünüyorum.
+1
(08/12/2015, Saat: 17:37)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1

+2

Yazılanlara kelime kelime aynen katılıyorum. Net ve teyitli bir bilgi olmasa da tasarımını Gillette Tech den esinlenen Rimei gerçekten tam bir f/p canavarı. Benimde dolabımda yer alıyor. @ms_1907 hocamın yazdıklarına kelime kelime aynen katılıyorum.
(08/12/2015, Saat: 17:45)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +2

Yazılanlara kelime kelime aynen katılıyorum. Net ve teyitli bir bilgi olmasa da tasarımını Gillette Tech den esinlenen Rimei gerçekten tam bir f/p canavarı. Benimde dolabımda yer alıyor. @ms_1907 hocamın yazdıklarına kelime kelime aynen katılıyorum.

Tech'ten esinleniyorsa kesinlikle aliyorum bir tane, all time favorite aletimdir kendisi.
Aynı bu formda yani tech ler gibi kafa yapısı ince olup da mennun kaldığınız başka ürün var mı ?
(08/12/2015, Saat: 17:37)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1

(08/12/2015, Saat: 17:45)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +2

Teşekkür ederim üstadlar, görüşlerimi paylaştığınız için. Ben de @BigHillMe 'nin yorumları üzerine merak ettim ve aldım bu aleti. İyi ki almışım diyorum. Teşekkürler BigHillMe.
Barley sapan takıp kullanan var mı? Ağır sapla deneyen arkadaşların yorumları nasıl olur?
(08/12/2015, Saat: 18:35)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim üstadlar, görüşlerimi paylaştığınız için. Ben de @BigHillMe 'nin yorumları üzerine merak ettim ve aldım bu aleti. İyi ki almışım diyorum. Teşekkürler BigHillMe.
memnun kalmanıza çok sevindim gerçekten çok güzel bir alet

(08/12/2015, Saat: 19:14)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Barley sapan takıp kullanan var mı? Ağır sapla deneyen arkadaşların yorumları nasıl olur?
ağır sap ile kullandım görsellik dışında bir değişiklik olmadı
ama tıraş sırasında verdiği his çok daha iyi
kullandığım sap
parker 61r
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(08/12/2015, Saat: 19:30)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ağır sap ile kullandım görsellik dışında bir değişiklik olmadı
ama tıraş sırasında verdiği his çok daha iyi
kullandığım sap
parker 61r
Teşekkürler @BigHillMe
Kendi sapı çok ince, rahat tutamıyorum. Daha önce Barley sapla denemisligim var. Denge anlamında sizlerin düşüncelerini merak ettim. Hafif kafa ağır sap.
Sabah tıraşında deneyeceğim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,761 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,637 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,582 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,670 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,700 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,362 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,945 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,705 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,251 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,962 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: