Rimei tıraş aleti
(11/12/2018, Saat: 21:43)crestor Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum öncelikle geçmiş olsun. Rimei ile Wilkinson farklı tarzda makineler,dolayısıyla tıraş olurken dikkat etmeniz gereken etmenler farklı. Wilkinson bastırmanıza sebep olabilecek kadar mild bir makine. Rimei tam tersi. Rimei size yaramadıysa bir kenara kaldırın ama atmayın. Yanılmıyorsam geleneksel tıraşa yeni yeni alışıyorsunuz. Benim de ilk başladığım zamanlarda bir türlü tahrişsiz tıraş olamadığım makineler vardı. Şimdi aynı makinelerle çok keyifli tıraşlar olabiliyorum. Size naçizane tavsiyem hem kendinize hem de elinizdekilere biraz zaman tanıyın derim.

Atmam zaten, durur Smile ama bir dahaki deneme en az 48 saat sonra olunca insan sabırsızlanıyor Smile bir şans daha vereceğim kendisine sakince uzun süreli bir tıraş ile.
İlk başlarda bende bu tip durumlarla karşılaştım. Bir nebze de olsa çözümü tıraş köpüğünü iyi hazırlamakta buldum. Hazırladığınız tıraş köpüğünün kıvamına dikkat edin.
(11/12/2018, Saat: 20:52)parathormon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei’yi atmak üzereyim Smile Ama bu benim becereksizliğim eminim bu kadar övgü alan bir alet sonuçda. EJ89’u denemek istiyorum Rimei’yi o yüzden aldım ama bu daha agresif sanırım. Eaj89’uda emin olmadan almak bütçesinden dolayı ürkütücü. Rimei 18 tl olunca attım ne olacak diyebiliyorum ki aslında saygısz bir hareket. Maddeye doğaya...

Hangi jiletle kullandınız bu aleti?

Rimei orta agresiflikte bir tıraş aletidir. Fazla keskin jilet kullandıysanız memnun kalmamış olabilirsiniz. Bir de yeni başlamanın verdiği fazla bastırma alışkanlığı yaşadığınız olumsuz etkenlerden birisi olabilir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(13/12/2018, Saat: 21:35)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi jiletle kullandınız bu aleti?

Rimei orta agresiflikte bir tıraş aletidir. Fazla keskin jilet kullandıysanız memnun kalmamış olabilirsiniz. Bir de yeni başlamanın verdiği fazla bastırma alışkanlığı yaşadığınız olumsuz etkenlerden birisi olabilir.

Derby Premium ve Gilette 7 o’clock Super Stainless

3. Tıraşa elim gitmedi 2-3 kez WS’ye döndüm tahriş olmadı. Hatta son tıraşı Feather ile oldum. Ama sinek kaydı hayal.

Yarın pazar akşmı geniş vakitte tekrar deneceğim. Wilkinson , Feather, Derby Premium,Gilette 7 o’clock Super Stainless, Rapira Swedis Steal, Pharma Sharp, Shark, elimdeki jiletler hangisini onerirsiniz?
Güzel bir ön hazırlık sonrası RiMei ile Gilette 7 O’Clock Super Stainless kullanmanızı önerebilirim.
Tıraşda ön hazırlık nasıl yapılır?
*Termosumuza suyumuzu dolduruyoruz
*Sıcak suyumuz hazır hale geldiğinde berber çelik tasımıza döküyoruz
*Fırçamızı içine daldırıyoruz 3,5 dakika bekletiyoruz
* bakın buraya dikkat et silkelemeden sabun bastığın kapda köpürtme işlemini yapıyorsun yaklaşık 4 dakika
Bu işlemleri yapıpda yine olmuyorsa yol yakınken dön derim. anlattıklarımın dakikasınıda içine katarak yaptığını farzedersek en kötü kör jiletle bile işini görürsün takılma flan olur ama iş yapar 1 perde çıkar
(16/12/2018, Saat: 11:36)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraşda ön hazırlık nasıl yapılır?
*Termosumuza  suyumuzu dolduruyoruz
*Sıcak suyumuz hazır hale geldiğinde berber çelik tasımıza döküyoruz
*Fırçamızı  içine daldırıyoruz 3,5 dakika bekletiyoruz
* bakın buraya dikkat et silkelemeden sabun  bastığın kapda köpürtme işlemini yapıyorsun  yaklaşık 4 dakika
Bu işlemleri yapıpda  yine olmuyorsa yol yakınken dön derim. anlattıklarımın dakikasınıda  içine katarak yaptığını farzedersek en kötü kör jiletle bile işini görürsün takılma flan  olur ama iş yapar  1 perde çıkar

Ön hazırlığa kendimce özen gösteriyorum. Proraso preshave sürüp köpüğümü yapana kadar bekletiyorum. Ama soğuk su kullanıyor başından bu yana hep soğuk kullandım. Sıcak sanki hassasiyet arttıracak gibi geliyor. Bu akşam Rimei , diğer arkadaşımızın dediği gibi Gilette kullanacağım. Gilette üstünde takılı 1 kez tıraş oldum genelde çıkarıp atıyorum. Ama 2. Tıraşı yapacağım. Sizin dediğiniz gibi duş sonrası sıcak auyu deniyeyüm bir de. Proraso sabun ya da krem kullancğım her ikisi de mevcut. Ama dönmek istemiyorum başarmak istiyorum Smile şunu da belirteyim benim sakkalrım çok sert sık ve batığı bol sorunlu bir sakal. Berbeler de genelde beceremez Smile elimi yüzüne tersten sürdüğümde tam bir saklasızlık hiç yaşamadım. Ama bu forumla yapacağım Smile eköneri varsa yazacaklara şimdiden teşekkürler.
Komşum, tıraşa başlamadan önce yüzünüzü güzelce yıkayın. Bir komşumun önerisiyle duş jeli ile yüzümü temizliyorum. Tıraşa olumlu bir katkısı ve etkisi olduğunu söyleyebilirim. Sonrasında İster tasta ister yüzde köpüğünüzü hazırlayın ve uygulayın. Bu noktada önemli olan köpüğün kıvamı, çok ince veya çok yoğun olursa istediğiniz verimi alamazsınız. Konforlu bir tıraş için köpüğün kıvamı önemli. Buna dikkat ederseniz tahrişsiz tıraş olabilirsiniz.
Sıcak şart mı peki sizce? Gerçi asıl konı Rimei nin dışına çıkıyoruz.
Hassasiyet durumuna göre de değişebilir. Ben şahsen soğuk su ile tıraş hazırlığımı yapıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,714 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,637 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,580 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,669 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,699 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,359 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,941 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,705 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,250 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,960 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: