Rimei tıraş aleti
@Hüseyin İbiş komşum hoşgeldiniz fazla büyütülecek bir problem değil eğer severmisin Orak TTO var onu önerebilirim 3 tl civarı en azından hem mild hemde jileti düz tutabilen yerli aletlerimizden onun dışında iki parçalıda kullanabilirsin ziyan olmaması için rimeinin iki parça derken koruma barını çıkartıp kullanabilirsin yada serdar abimiz dediği ilerde iyi aletlerde alabilirsin rimei aletin kaliteli pek bulunmuyor orak bile yanında düşük duruyor
Benim kullandığım RiMei tıraş aletinde böyle bir sorun yok açıkçası aksine jileti çok güzel tutan ve hizalayan bir alettir. sizde bu sorun varsa bu tümüyle şanstır canınızın sıkmayın. Size tavsiyem @kayhan komşumuzun uygun fiyatla satışa sunduğu vintage aletlerinden birini satın almanız.
Üç parçalı Rimei bende tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Dört parçalıda daha önce rastlamadığım eğrilik, çapaklar ve kaplama kusurları var. Çapaklar jilete temas ettiği için jileti tek kenarından ve ortasından aşağı doğru bastırarak eğiyordu, onları törpüleyerek hallettim, derken kapağın kenarlarının da jilete bakan kısımlarının eğik olduğunu fark ettim. Bu eğimler jileti kenarlardan büküyor. Kalıptan öyle çıkmış gibi göründüğü için o kısımları törpülemekle uğraşmadım. Bu haliyle üç parçalı Rimei maalesef çöpe gidiyor.

İlk olarak 2013 yılında aldığım dört parçalı ilk seri Rimei o kadar kaliteli ve hemen hemen kusursuz olmasaydı, bu yenisinin kusurları belki de bu kadar gözüme batmayabilirdi. Yine de o zamanlar 4 liraya aldığımız ürünün bugün 18 liraya berbat edilmiş halini satın almış olmama üzüldüm.

Sonuç olarak eski modeli kullanmaya devam.
(22/12/2018, Saat: 17:18)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ileride kaliteli marka bir alet alırsanız boyle sorunlar yasamazsın, ufak ayarlamalarla duzeltilemeyecek seyler degil su anki halliylede. Bu dertli dunyada derdimiz bu olsun takmayın kafanıza cok.

Zaten bunları göze alarak bu aleti almıştım ama yorumlar çok olumlu olunca beklentimi de ona göre yüksek tuttum ve ilk göz ağrım tek aletim bu olunca gereksiz moralimi bozdu Smile Şuan aliexpresten qshave futur klonu ve Gillettenin ucuz bir cıhazını sipariş verdim. Onlar gelene kadar ustura ve rimeiyle biraz uğraşarak idare edeceğim ama gelecek aletlerden de beklentiyi çok yüksek tutmuyorum her an herşey çıkabilir Big Grin

(22/12/2018, Saat: 17:25)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Hüseyin İbiş komşum hoşgeldiniz  fazla büyütülecek bir problem değil eğer severmisin  Orak TTO var  onu  önerebilirim  3 tl civarı en azından  hem mild hemde jileti düz tutabilen yerli aletlerimizden onun dışında iki parçalıda kullanabilirsin ziyan olmaması için rimeinin iki parça derken  koruma barını çıkartıp kullanabilirsin yada serdar abimiz dediği ilerde iyi  aletlerde alabilirsin rimei aletin kaliteli pek bulunmuyor orak bile  yanında  düşük duruyor

Hoşbuldum komşum ilk göz ağrım tek aletin o olunca içim bir cız etti. Big Grin Rimeyi den sonra ucuz bir aletten ziyade para biriktitip iyi bir alet almayı düşünüyorum. Yoksa rimeide ki gibi gelir sıkıntılı alet beni bulur Smile Koruma barını çıkartıp kullanmayı da çok gözüm kesmiyor daha çok acemiyim garanti dalma yaparım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

(22/12/2018, Saat: 18:03)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim kullandığım RiMei tıraş aletinde böyle bir sorun yok açıkçası aksine jileti çok güzel tutan ve hizalayan bir alettir. sizde bu sorun varsa bu tümüyle şanstır canınızın sıkmayın. Size tavsiyem @kayhan komşumuzun uygun fiyatla satışa sunduğu vintage aletlerinden birini satın almanız.

O kadar düzgün alet arasından gelir sıkıntılısı beni bulur. Big Grin Kayhan abininde aletlere baktım aslında slim adj. almayı düşünüyordum ama ne yazık ki satılmış. Başka bir slim elime geçerse almayı düşünüyorum.

(22/12/2018, Saat: 18:07)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üç parçalı Rimei bende tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Dört parçalıda daha önce rastlamadığım eğrilik, çapaklar ve kaplama kusurları var. Çapaklar jilete temas ettiği için jileti tek kenarından ve ortasından aşağı doğru bastırarak eğiyordu, onları törpüleyerek hallettim, derken kapağın kenarlarının da jilete bakan kısımlarının eğik olduğunu fark ettim. Bu eğimler jileti kenarlardan büküyor. Kalıptan öyle çıkmış gibi göründüğü için o kısımları törpülemekle uğraşmadım. Bu haliyle üç parçalı Rimei maalesef çöpe gidiyor.

İlk olarak 2013 yılında aldığım dört parçalı ilk seri Rimei o kadar kaliteli ve hemen hemen kusursuz olmasaydı, bu yenisinin kusurları belki de bu kadar gözüme batmayabilirdi. Yine de o zamanlar 4 liraya aldığımız ürünün bugün 18 liraya berbat edilmiş halini satın almış olmama üzüldüm.

Sonuç olarak eski modeli kullanmaya devam.

Maalesef bende sizin gibi büyük umutlarla başlayıp hüsranla sonuçlandı. Keşke o 4 parçalı aletten bende de bulunsaydı. Artık günümüzde eskiden 3 lira olan şeyler şimdi 15 lira. Şuan öğrenci halimle para biriktirip düzgün bir alet almayı planlanlıyorum. Çin'den 2 tane alet sipariş verdim ama onlarda da çok umutlu değilim umarım beni yeni alet alana kadar idare ederler.
(22/12/2018, Saat: 19:51)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Maalesef bende sizin gibi büyük umutlarla başlayıp hüsranla sonuçlandı. Keşke o 4 parçalı aletten bende de bulunsaydı. Artık günümüzde eskiden 3 lira olan şeyler şimdi 15 lira. Şuan öğrenci halimle para biriktirip düzgün bir alet almayı planlanlıyorum. Çin'den 2 tane alet sipariş verdim ama onlarda da çok umutlu değilim umarım beni yeni alet alana kadar idare ederler.

N11 den feather popular modelini aldım. Gayet güzel bir kullanımı var çok mild ama hem jileti tutuşu olsun hem cilde teması çok hoşuma gitti. Daha önce wilkinson classic kullanıyordum ama jiletin uçlarını tam kapamadığı için hep rahatsız hissediyordum kendimi. Feather çok da pahalı değil bence çinle falan uğraşmadan sizi tatmin eder.
(22/12/2018, Saat: 22:31)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: N11 den feather popular modelini aldım. Gayet güzel bir kullanımı var çok mild ama hem jileti tutuşu olsun hem cilde teması çok hoşuma gitti. Daha önce wilkinson classic kullanıyordum ama jiletin uçlarını tam kapamadığı için hep rahatsız hissediyordum kendimi. Feather çok da pahalı değil bence çinle falan uğraşmadan sizi tatmin eder.

Onu bende düşündüm ama bence fiyatını hak eden bir alet değil. Çok tecrübem yok ama bence ona 100 TL vereceğime üç beş daha koyar daha güzel bir makina alırım.
(23/12/2018, Saat: 00:13)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu bende düşündüm ama bence fiyatını hak eden bir alet değil. Çok tecrübem yok ama bence ona 100 TL vereceğime üç beş daha koyar daha güzel bir makina alırım.

Ben aldığımda 79 du. Bir de kupon olunca uyguna geldi ama şimdi tekrar baktım hemen fiyatı arttırmışlar. Haklısın.
(23/12/2018, Saat: 00:13)Hüseyin İbiş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu bende düşündüm ama bence fiyatını hak eden bir alet değil. Çok tecrübem yok ama bence ona 100 TL vereceğime üç beş daha koyar daha güzel bir makina alırım.

Haklısınız, şuan fiyatlar uçmuş durumda ve o fiyata alınabilecek bir ürün değil. O fiyata old-yaqi tıraş aleti alın daha iyi olur. Ama cildiniz yumuşak mı yoksa agresif alet mi seviyor, önce ona karar verin.
(23/12/2018, Saat: 15:31)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haklısınız, şuan fiyatlar uçmuş durumda ve o fiyata alınabilecek bir ürün değil. O fiyata old-yaqi tıraş aleti alın daha iyi olur. Ama cildiniz yumuşak mı yoksa agresif alet mi seviyor, önce ona karar verin.

Mild bir alette bastıracağımdan eminim. Ondan dolayı çok değilde hafif agresif bir alet daha mantıklı gelitor. Zaten günlük tıraş olan birisi değilim genelde 3 4 günde bir tıraş olurum bundan dolayı en iyisi hafifi agresif bir alet
Rimei, bana göre Yuma'dan daha saldırgan bir alet. Bu aletle en başarılı sonuçları Yeşil Astra ile alıyorum. Kendisi daha yakın tıraşlar istediğim zamanlarda rotasyonuma giren, f/p oranı oldukça düşük (çoğu komşum yüksek diye tanımlar, doğrusu düşüktür) ve kaliteli bir alet.
Nice and clean. Aftershave

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Wilkinson Sword Classic Traş Aleti BigHillMe 721 871,751 24/04/2023, Saat: 04:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  tima tıraş makinası srwann 19 27,637 19/07/2022, Saat: 16:33
Son Yorum: muhendisbey
  ORAK Lüks tıraş makinesi retrojunkie 95 147,582 14/07/2022, Saat: 16:32
Son Yorum: Murat62
  Yuma ve Orak Tıraş Makinelerinin Karşılaştırması Tony Soprano 30 13,669 29/05/2022, Saat: 22:09
Son Yorum: Johny White
  Kartuşlu Tıraş Bıçaklarının Tutulma Nedenleri erdoganzi 36 27,700 11/11/2021, Saat: 20:21
Son Yorum: taka
  (YENİ)YUMA Tıraş Makinesi jegal 33 25,361 06/02/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: saintdumas
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 113,945 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,705 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,251 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 42,962 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv

Hızlı Menü: