Olivia's handgemachte Naturseife Crème de la Crème
Olivia's handgemachte Naturseife Crème de la Crème

Forumda çeşitlilik artsın diye aylar önce aldığım el yapımı bu traş kreminin kısa bir incelemesini yapayım dedim.

qbjhy.jpg

Bu kremi nerden nasıl duyup da aldığımı hatırlamıyorum.Smile Muhtemelen bb'de ismini görüp sitesine girip bir anda alıvermişimdir.Smile

http://www.olivia-seife.de/shop/herren/r...eifen.html

Kremin açıklaması ve fiyatı şöyle:

Crème de la Crème

finally online is our latest formula in the shaving cream area and probably our best yet or cream of the crop. Another semi solid, long lasting and gentle soap with lots of good sheabutter and argan oil. Give it a little soak up front and it will turn you into a snow man.

10 € / 100gr

Beraberinde aldığım 3 sabun 2 küçük aftershave ve bu kreme toplam 5-6 € gibi bir kargo parası ödemiştim.Ancak her üç sabundan da hiç memnun kalmadığımı belirteyim,kimseye tavsiye etmiyorum.Bir türlü tutmayan kıvam,çabucak sönen zayıf bir köpük...Ben benimkileri traş öncesi ön hazırlıkta yüzümü yıkarken kullanıyorum.Aftershaveler ise fena değil.

qbjqr.jpg

Bendeki bu krem unscented diye satılan ve biraz tutkal kokulu diyebileceğim bir krem.Ancak gördüğüm kadarıyla lavantalısı da mevcutmuş.

qbjun.jpg

Bir restorana gittiğinizde kebaplarınız gelmeden önce küçücük bir kapta gelen "Acaba bu peynir mi tereyağı mı?" diye düşündüğüz ön ikram görünümündeki bu krem, kolayca,sabunlarından çok daha başarılı ve içe sinen bir kıvam veriyor.Ancak bir Tabac sabunun veya Tobs kremin verdiği parlak görünümü almayı beklemeyin derim.

qbjx6.jpg

Koruyuculuk çok üst düzey değil ama yetersiz hiç değil.Perdeler arası geçen sürede köpük sizi aynen bıraktığınız gibi bekliyor.Kuruma uçuşma olmuyor.Ben bu köpüğü yaparken suyu biraz fazla kaçırdım o yüzden köpükte çok küçük hava kabarcıkları görebilirsiniz ama yanıltmasın o benim hatamdı.

qbjyz.jpg

Dondurmayı yapmadan olmazdıSmile

qbk0l.jpg

Bu sıradan gibi görünen kremi yazmamın diğer bir nedeni ise traş sonrası cildimde en az kuruluk yapan traş kremlerimden biri olması.

qbk2m.jpg

İçerikte shea yağının yanısıra son zamanların modası argan yağı bulunduğu yazıyor.

Sonuç;

Açıkçası oldukça çabuk bitecek gibi görünen bu 100 gramlık krem için bu fiyatı pahalı buluyorum.Ama içeriğindeki doğal ve popüler yağlar ile traş sonrası minimal kuruma ve gerilme hissettiğim cildimden dolayı,para önemli değil diyen ve cildi kuru olan anti-paraben traşsever arkadaşlara tavsiye edebilirim.

Not:Resim yüklemeyi yine yapamadım ve başka siteyi kullandım bir dahaki sefere tekrar deneyeceğim.
Hocam gayet güzel açıklayıcı bir inceleme olmuş.Alını verecek bir yerde olsa mutlak denerdim.
Fotoğraf konusuna gelince fotolar yeterli olmuş ama boyutları çok büyük,1280x1024 boyutlarını çok aşmamak gerekiyor,yoksa ekranlara sığmıyor ve kolay ekrana gelmiyorlar.
Saygılar

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: