Feather artist club rg
yalnız anladıgım kadarıyla tarkan kardesımın bahsettıgı feather benım burda dıle getırdıgım feather degıl.bı yanlıs anlasılma olabılır featherlar arasında...o yuzden tarkan kardesımı tıpsol hocama yonlendırelım mı?
(29/07/2013, Saat: 00:22)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet yediğiniz içtiğiniz sizin olsun gördüklerinizi anlatın bakalım. Smile
Sonuç ne? Alalım mı, almalı mıyız?

Aslında ricam şu:

Bunların jiletlerini normal bizim kullandığımız DE feather jiletler ile kıyaslar mısınız?

Teknik hatasının en az olası olduğu düz yanak bölgesinde;

r41 gibi bir alete feather takıp yüzünüzün bir yarısını böyle, bir yarısını da o usturalara takılan en keskin en yakın traş veren jilet hangisiyse onunla traş ederek aldığız traşın yakınlığını karşılaştırır mısınız?

Konfor konu dışı burada. Bossyje ve Tuğrul hocamdan bu karşılaştırmayı, eskiuye3315 dan da cobra ile bu karşılaştırmayı yapmasını rica ediyorum.

Önemli Not:Ustura kullanırken gerdirme yapmayın.O kadar gerdirince sedef de aslan gibi traş ediyor.Veya gerdirmeden olamam diyorsanız veya r41iniz yoksa r41 yerine sedef+DE feather da kullanabilirsiniz. Maksat 2 feather jilet türü arasındaki keskinlik farkını görmek.

Bunu denediniz mi?Usturanın güzelliği, balansı, ağırlığı vs soru kapsamının dışında, soru jiletler üzerine.Yani fark yoksa masrafa girmeyelim.
Her iki feather jilette çok keskin bana göre.Ustura kullanırken gerdirme yapmak, olmazsa olmaz.Feather yada Kai nin jiletleri,hatta Kai nin bende "surgery grade" diye tarif edilen bir jileti varki,gerdirme yapmaz iseniz yanağınıza tamamı girer geçer.

Ben r41 ile çok temiz tıraşlar oluyorum.feather jilet ile beraber kombinasyonda,usturadan çok farkı kalmıyor.İyi bir ön hazırlık ile r41 ile bu usturaları,al birinden vur diğerine hesabı aynı sayılır.

Ama!! ben bu usturalar ile tek perdede pürüzsüz tıraş oluyorum,r41 de biraz düzeltmeler oluyor.Fark bu.
Zaten ,çok pürüzsüz bir tıraş için basınç uygulamalarına her iki jiletde tahriş ile size geri dönüyor.
Jiletli Ustura kullanmak isterseniz alın diyorum,ama r41 gibi agresif aletlerden ,çok iyi sonuçlar elde edilebildiği için,arasında dağlar diyarlar görmezsiniz.
Jiletler arasında fark yok, Kai nin yukarıda sözünü ettiğim jileti biraz farklı.
Bunlar tamamen bana uyan yorumlar,Tuğrul Hocada belki çok fark olur bilemem,yada size uyar uymaz????denemek lazım Smile
aynen katılıyorum bossjy hocama.
Jiletli ustura ile de tıraş olurken gerdirme ihtiyacı duyuyorum,
gerdirme yapmazsam kıllar jilete direnç gösterdikleri yerde deri toparlanıp katlanma yapıyor ve jiletin batmasına daha açık hale geliyor.
Tabi bu durumda çok dipten kesmemek için ustura açısını daha yatay tutuyorum cildime.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

(07/08/2013, Saat: 15:29)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki feather jilette çok keskin bana göre.Ustura kullanırken gerdirme yapmak, olmazsa olmaz.Feather yada Kai nin jiletleri,hatta Kai nin bende "surgery grade" diye tarif edilen bir jileti varki,gerdirme yapmaz iseniz yanağınıza tamamı girer geçer.

Ben r41 ile çok temiz tıraşlar oluyorum.feather jilet ile beraber kombinasyonda,usturadan çok farkı kalmıyor.İyi bir ön hazırlık ile r41 ile bu usturaları,al birinden vur diğerine hesabı aynı sayılır.

Ama!! ben bu usturalar ile tek perdede pürüzsüz tıraş oluyorum,r41 de biraz düzeltmeler oluyor.Fark bu.
Zaten ,çok pürüzsüz bir tıraş için basınç uygulamalarına her iki jiletde tahriş ile size geri dönüyor.
Jiletli Ustura kullanmak isterseniz alın diyorum,ama r41 gibi agresif aletlerden ,çok iyi sonuçlar elde edilebildiği için,arasında dağlar diyarlar görmezsiniz.
Jiletler arasında fark yok, Kai nin yukarıda sözünü ettiğim jileti biraz farklı.
Bunlar tamamen bana uyan yorumlar,Tuğrul Hocada belki çok fark olur bilemem,yada size uyar uymaz????denemek lazım Smile

Teşekkür ederim bossyje.
(12/08/2013, Saat: 21:05)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/08/2013, Saat: 15:29)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Her iki feather jilette çok keskin bana göre.Ustura kullanırken gerdirme yapmak, olmazsa olmaz.Feather yada Kai nin jiletleri,hatta Kai nin bende "surgery grade" diye tarif edilen bir jileti varki,gerdirme yapmaz iseniz yanağınıza tamamı girer geçer.

Teşekkür ederim bossyje.

Ben de size teşekkür ederim halen inceptum üstadım.. Hala zevkle keyifle sizi hatırlayıp mutlu oluyorum..SleepySleepy

Yanlış anlama olmasın, sizin ürünleriniz hala büyük keyif veriyor.. Saygılar..
Merhaba,

Feather kullanicisi olduklarini bildigim bossyje ve tugruldogan komsular ozellikle Smile

Feather Professional Artist Club Ss Razor' a niyetlendim. Konularda okudugum kadariyla Ss in kenar kismi cildi bastiran, yardimci olan bir egime de sahip. Biraz da ahsap sap secenegi bu modeli secmemde etkili oldu. Jilet olarak da pro blades ve pro light blades dusunuyorum. Ne dersiniz? Forumdaki ilgili konulari ve cevaplari sonuna kadar okusamda son bir fikir almak istedim, ne dersiniz?
(18/09/2013, Saat: 12:44)Marvin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Feather kullanicisi olduklarini bildigim bossyje ve tugruldogan komsular ozellikle Smile

Feather Professional Artist Club Ss Razor' a niyetlendim. Konularda okudugum kadariyla Ss in kenar kismi cildi bastiran, yardimci olan bir egime de sahip. Biraz da ahsap sap secenegi bu modeli secmemde etkili oldu. Jilet olarak da pro blades ve pro light blades dusunuyorum. Ne dersiniz? Forumdaki ilgili konulari ve cevaplari sonuna kadar okusamda son bir fikir almak istedim, ne dersiniz?

Hocam bende SS yok.Şimdi benim yaptığım yorumlar bu SS olanına uyar uymaz,kullanmadığım bir model olduğundan dolayı yorumlarım sizin için yanıltıcı olabilir.Galiba SS olan forumda yok, siz deneme yanılma yöntemini takip ediceksiniz gibi Wink
Smile Evet bir Feather konusunda yine Ss bahsi gecmisti, hatirliyorum oradan da olmadigini. Digerlerine gore suprizli bir bicimde olumsuz urun cikacagini zannetmiyorum.Eh ne yapalim kendimizi feda edelim bari Smile Ss siz kalmasin forum! Saniyorum 10 15 gune siparis veririm. Ebayda Japonya cikisli urunler standart alisveris yaptigimiz sitelere gore biraz daha uygun gozukuyor. 30-40 dolarin hesabini yapmayip bildigimiz ettigimiz yerden mi almali, %100 positive feedback almis ebay saticisindan mi kismini dusunuyorum. Bakalim zaman ola hayrola.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Feather Artist Club Ss Ustura inter 148 110,457 16/10/2023, Saat: 23:49
Son Yorum: ohtararan
  FEATHER ARTİST CLUB SS clone Tanfoglio 3 3,959 27/11/2020, Saat: 01:14
Son Yorum: TA1OZH
  Feather Japanese Style Straight Razor DX bossyje 34 54,983 21/12/2018, Saat: 18:48
Son Yorum: süvari
  Feather Artist Club 101 Umutakdag 10 9,436 10/02/2017, Saat: 22:42
Son Yorum: Umutakdag
  Usturayı Güvenli Tutuş ve Başlangıç /Kai,Feather Korumalı jiletler ve Coolcut martin 8 20,625 02/01/2017, Saat: 11:47
Son Yorum: KASSAM
  Koreli Feather CJB alikox 19 22,497 17/01/2015, Saat: 21:15
Son Yorum: emre-sti
  Feather Artist Club DX Folding bossyje 48 63,717 07/08/2014, Saat: 10:04
Son Yorum: emre-sti
  Parker'dan Feather'a linguist 5 9,563 14/06/2012, Saat: 01:04
Son Yorum: emiriko

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: