Institut Karite shaving soap
Institut Karite shaving soap

2csh05h.jpg

Birçok İngiliz alışveriş sitesinde olmasına rağmen forumda halen incelemesi yapılmamış bu sabunu kullandım bugün.Uzun süredir bende, 7-8 kez kullandım.Mutlaka kullananlar vardır,onların görüşlerini de merak etmekteyim.

Benim aldığım shaving.ie'deki açıklaması fiyatı şöyle:

Institut Karite shaving soap is extra gentle on the skin and contains quality skin friendly ingredients such as shea butter. Institut Karite shave soap is designed to give a protective lather for the smoothest and most comfortable shave.

100g
Made in France
Moisturising and Protecting
Made with 25% shea butter

€13.50 (inc VAT)
€10.98 (exc VAT)

2uzr0xi.jpg

Asortik dış kapak yazılarına aldanmayın, defalarca denemiş olmama rağmen bir türlü hoşlanadığım bir sabundur bu.

Burada gördüğünüz fotoğraflar kaba basılmış hali olduğundan ve cep telefonuyla çekildiğinden net göremiyorsunuz ama, süt beyazı gibi kırık beyaz bir sabun değil kar gibi bembeyaz bir sabun.

Kokusunu net tarif edemeyeceğim, eski talk pudralar gibi veya biraz da sıradan bir deterjan gibi kokuyor diyebilirim.Emin olun hiç de öyle çok hoşunuza gidebilecek parfümsü bir kokusu yok.Hiç maskülen bir koku olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

dctstw.jpg

Sabunun güzel denebilecek en önemli özelliği çok çok kolay köpürtülebilmesi.Fırçaya da çok kolay ve kısa sürede yüklenebiliyor.Ve size kısa sürede kendi rengi gibi bembeyaz ve parlak krema gibi bir köpük veriyor.İşte böyle olunca siz de beklentinizi yükseltiyorsunuz,ancak sonuç öyle olmuyor.Bu mükemmel girişten sonra çok iyi bir şey çıkacak sanıyorsunuz ama hayır,sabunun koruyuculuğu yetersiz.Şahsen ben iyi ön hazırlıkla bile bu sabundan sonra tahriş yaşıyorum.Ayrıca benim cildim sabuna kötü reaksiyon veriyor,sabun biraz fazla bazik yapılı olabilir.

2czoxoj.jpg

Sabunun bir artı özelliği varsa o da traş sonrası ciltte fazla gerginlik oluşturmaması.Aftershave kullanmak elzem değil.Bunun sebebi içeriğindeki yüksek shea yağı seviyesi olabilir.Ama bu konuda daha iyi sonuçlar aldığım sabun ve kremler varken sadece bu özelliği için de bu sabun bana göre alınmaz.

Sonuç;

Fiyatı hiç de ucuz değil.Koruyuculuk zayıf, koku sıradan.Avantajları ise kolay köpürtülebilmesi,oluşan güzel kıvam ve traş sonrası az gerginlik.

Çok daha ucuz bir proraso kırmızı kremin bundan eksiği yok fazlası var.Dolayısıyla bir daha alır mıyım, hayır almam.Kimseye de tavsiye edebileceğim bir sabun değil açıkçası,yerden yere de vurmayayım ama bence almayın.
yorumunuz cok güzel oldu. emeginiz icin cok tesekkürler inceptum üstadim. bende kullaniyorum bu tiras sabununu. hatta bir tane kapali kutusunda duruyor ve bekliyor. ona sira gelirmi.... hic sanmiyorum. kimse yalnis anlamasin güzel bir sabun fakat inceptum üstadima 100% katiliyorum. daha uygun fiyata cok daha iyisi var.
arkadaslarin bilgisine: almanyada bir kac arkadasin tiras sonrasi yüzü kabarmis ve asiri derece kasima yapmis bu sabun. bende bir sorun yoktu.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Rica ederim Onur hocam.Ben de ilginize teşekkür ederim.
konuyu hortlayayımSmile
kendisine 5-6 tıraş şans verdim. hiç bir özelliği hiç bir vasfı olmayan bir sabun. sabun sadece o kadar. 7 senedir yorum yazılmamasına şaşırmamalı.
konuyu açan üstat cildinin kötü reaksiyon verdiğini belirtmiş, aynı şekilde ne zaman kullansam yüzümde yanma oldu ve boyun bölgemde sabunun geldiği yerlerde hafif kızarıklıklar oluştu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 101,910 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,187 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,949 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,449 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,122 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,224 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,149 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,725 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,650 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,039 28/05/2020, Saat: 09:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: