Derby Premium
usturada denediğimde daha iyi sonuç aldım, ama derby usta'nın daha iyi olduğu konusundaki fikrim değişmedi. usturada akıcılığı güzel, lakin yeterince keskin bulmadım. çene altında tek tük sakal bıraktı.
Ortanın bir tık üzerinde jilet. Keskinlik olarak derby Usta'dan daha keskin ancak daha az konforlu. Permasharp ile aynı konforlukta.
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
Derby'nin uretimlerinin bir standardi olduğunu düşünmüyorum. Ne extra, ne premium, ne de ustanin bir uretim standardi yok bana gore. Bir paket muhtesem cikarken diğer paket tam tersi cikabiliyor ayni kartela icerisinden. 3 senedir defalarca denedim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
(27/02/2021, Saat: 14:21)Laylaylom Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ortanın bir tık üzerinde jilet. Keskinlik olarak derby Usta'dan daha keskin ancak daha az konforlu. Permasharp ile aynı konforlukta.

Komşum bende tam tersi ustayı premiumdan daha keskin buluyorum.
(30/04/2021, Saat: 10:09)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby'nin uretimlerinin bir standardi olduğunu düşünmüyorum. Ne extra, ne premium, ne de ustanin bir uretim standardi yok bana gore. Bir paket muhtesem cikarken diğer paket tam tersi cikabiliyor ayni kartela icerisinden. 3 senedir defalarca denedim.

Evet @ekindgn komşum, ben de aynen sizin düşüncenizdeyim, ilk aldığım Derby Usta çok iyi çıkınca kısa zaman sonra 2 tane 10'lu Derby usta aldım, son aldıklarımda jiletler keskinlik yönünden bir çoğu çok kötüydü, onlar bitince aldığım bir paket oldukça iyi çıktı.
Bu ayarsız keskinlikleri görünce artık Derby Usta almıyorum ..
Diğer jiletlerde de var bu olay ama çok az, mesela yıllardır sürekli aldığım yeşil Astra'da ben hemen hemen hiç hatırlamıyorum kötü jilet çıkmasını, hep aynı standartlarda keskinlikleri ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Keskinlik olarak benim sakalıma pek uymadı. Çekiştirme yaptı. Fakat farklı bir aletle denediğimde sonuç ne olur bilmiyorum. Parker semi slant ile denedim, sonuçtan çok memnun kalmadım. Daha yumuşak bir makineyle kullansam jileti çöpe atardım muhtemelelem. Semi slant ile eh işte denecek bir iş çıkardı. Keskinlik orta kararda, konfor ise yerlerde bir tıraş oldum. Fakat unutulmamalı ki jilet konusu öznel bir konu. Belki bir başkasında çok güzel sonuç verir. Ben pek beğenmedim. Herkese keyifli tıraşlar komşular.
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Tabac stick(eski formül)+ Semogue SOC boar + Ali bıyıklı

Okuduklarımdan yola çıkarak bu jiletin tam benlik olduğunu ve shavette jileti olduğunu düşünmüştüm. Ama çok tuhaf sonuçlarla karşılaştım. Daha ilk darbede bir kıl kökü fena şekilde kanadı. Uzun süredir ilk kez styptic pencil'ı istismar ettiğim bir tıraş yaşadım. Bir sürü kanama ile cebelleşirken bir de -bunun suçunu jilete atamam- yıllardır ilk kez dirseğimi dolaba çarparak çeneme kesik attım. Tıraş bittikten sonra alum kullanınca -tek perde ve her taraftan birer kez dikkatlice geçmeme karşın- tahrişin dibine vurduğumu anladım. Alum öncesinde bir kez daha styptic turu attığımı da ekleyeyim. Şu anda yanma devam etmekte...

En azından kendim için konuşursam bu jilet kesinlikle shavette jileti değil. Muhtemelen ikinci ya da üçüncü seferlerde bic gibi çapakları gider ve normal bir hale gelir ama sırf onu alıştırma amacıyla suratımı haşat edemem. Alet benim için çalışmalı, ben alet için değil. Yine de teorimi denemek amaçlı yarın aynı jileti kullanarak bir shavette tıraşı daha olacağım. Ama sonuç ne olursa olsun jileti DE'lerde test edip ona göre görüşümü oluştururum. Çünkü bic'e DE87 için bayılıyorsam da shavette performansından bic yargılanmaz.

Son olarak hiç mi iyi yönü yok derseniz tek perdede mermer diyebilirim. Özellikle çene performansından etkilendim. Umuyorum DE'lerde bu iyi yanını muhafaza eder ve kötü yanları da törpüler.
Till the break-in, use the cheap cream.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 238,968 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,868 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,963 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,732 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,236 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: