RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
İki kere farklı sabunlarla denedim, sonuç aynı. Hayatımda kullandığım en kör jilet. Tek iyi yanı, cildimi adeta kazıdığım halde şap testinden kusursuz geçmesi.
(25/06/2015, Saat: 03:13)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki kere farklı sabunlarla denedim, sonuç aynı. Hayatımda kullandığım en kör jilet. Tek iyi yanı, cildimi adeta kazıdığım halde şap testinden kusursuz geçmesi.

şap sürdüğünüzde yakmadıysa tahriş yok demektir. Bu durumda cildinizi kazımış olamazsınız. Rapira kör bir jilettir ancak 3 perdede tatminkar bir tıraş çıkarıyor benim sakalda. Sakalım çok sert değil, bu yüzden bende iş görüyor. 100 lük paket 6 TL olduğu hatırlanırsa fiyat performans olarak çok kötü olmadığını düşünüyorum Smile
Benim de sakalım seyrek ve yumuşak ama rapira bir gram tıraş keyfi ve konforu sunmadı. Shark ve derby ile kıyaslarım ancak ve muhtemelen ikisine de mağlup olur.
Ben Rapira (pembe/mavi/siyah) jiletin Shark, Topaz, Dorco, Yeşil Astra ve Derby'den daha rahat tıraş çıkardığını tecrübe ettim. Undecided
(25/06/2015, Saat: 12:35)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Rapira (pembe/mavi/siyah) jiletin Shark, Topaz, Dorco, Yeşil Astra ve Derby'den daha rahat tıraş çıkardığını tecrübe ettim. Undecided
İşte hocam, son derece kişisel bir alan. Bana göre en iyisi sarı gillette, size göre kimbilir hangisi?
Benim şu ana kadar kullandığım en kötü jilet.Resmen kesmiyor progressin ayarını 5 e aldım kessin diye yine yok ve bastırınca geleneksel tıraşa başladığımdan beri ilk kesiği attım çeneme.Çok küçük 1-2mm boyunda ama can sıkıyor.
Şu ana kadar kullandığım jiletleri iyiden kötüye sıralarsam;
Permasharp (çift kağıtlı)
Permasharp (tek kağıtlı)
Astra yeşil
Astra mavi
Topaz
Rapira
benim elimin ayarı mı değişiyor yoksa kullanılan alet mi bu kadar fark ettiriyor anlamadım ama bu sabah razorock tto'da kullandığım rapira, ej89 aksine çok rahat, konforlu ve tertemiz bir tıraş verdi. razorock tto ej89'a göre daha saldırgan bir alet ama bu kadar farkı da beklemiyordum açıkçası. normalde olduğum 2 perde artı rötuşun rötuş kısmını biraz daha uzun tuttum sadece ( yarım perde gibi oldu). yarın tekrar bir deneyeyim bakalım hatta bir ara da r41 ile denerim. hemen kesin karar vermemek lazımmış..
Yolda geçerken rapira gördüm normalde perma-sharp kullanıyorum , zaten usturayla tıraş olmaya yeni başladım ve perma-sharp bana göre çok iyi 2 tıraş çok rahat olabiliyorum neyse rapirayı aldım açtım paslanmıştı resimlerde belli olmuyo ama jiletin paslanmış olan yerleri kırılmıştı bide üzerine paslanmaz yazmışlar acaba bu paslanan yerleri kırıp atsam iyi yerlerini kullanabilirmiyim herhangi bir sıkıntı çıkarmı tetanoz olmayak sonra 1.50 tl ye aldım hiçbişey ama olsun sonuçta kullanılabilirse kullanmak isterim , bunun paslanmasının sebebi ne ?

23h4mco.jpg
33c8y1d.jpg
1zzlvu1.jpg
Paslanmasının sebebi kötü saklama koşulları. O bölgeye su filan damlamış anlaşılan. Direk atın çöpe riske girmeye gerek yok.

Paslanmaz denilen çelik iyi koşullarda uzun süre saklanabilir ama sürekli nemli bir ortamda titanyum olsa dayanmaz (abarttım).

Bir de unutmayın ki her maddenin bir yarılanma ömrü vardır; 30 sn. de olabilir 30 milyon yıl da.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(25/06/2015, Saat: 12:35)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Rapira (pembe/mavi/siyah) jiletin Shark, Topaz, Dorco, Yeşil Astra ve Derby'den daha rahat tıraş çıkardığını tecrübe ettim.  Undecided

ben de aynen

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,923 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,850 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,376 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,754 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,427 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,066 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,269 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,539 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,606 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,675 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: