RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
Özel bir merak yoksa (kolleksiyona katmak gibi), yeni paketlerden çok bir farkı yok. Boşuna eski ürünleri aramayın derim. Rapira Swedish deneyin mesela, bunu aratmaz.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Selam, Swedish'i denedim.
Ortalama keskinlikte, kaşıntı yapmayan bir jilet olarak gördüm.
En adi jilet. Hem tırtar hemde tahriş eder.
daha önce rapiranın pembe beyaz mavi olanını kullanmış fena bulmamıştım. bu jileti ise bir önceki ile aynı sanarak karışıklık sonucu aldım.
jilet yüzde çok kaşıntı yapıyor. yüzüme yaptığı tahribat 48 saat sonra ancak geçti. şimdiye kadar kullandıklarımın en kötüsüydü.
keskinlik olarakta hiç iyi değil ve çok aşırı tahriş yapıyor.bir daha kesinlikle kullanmayı düşünmüyorum. hatta bu jileti yapanlara o kadar kızdım ki artık rapiranın diğer jiletlerinide kullanmayacağım. o kadar kötü.
Rapira'ya pek sıra gelmiyor, Ama kardeşi Voskhod ile baya iyi anlaşıyoruz.
Belki ilerleyen zamanlarda Rapira'yı tekrar denerim.
Bu sabahki Rapira ile buluşmamız kötü değildi ama mutlu da etmedi Smile
Bu jilet bana biraz ince geldi. Progress tutucu ile tıraş sırasında sanki titriyor gibiydi.
Bir şekilde anlaşamadık işte. Olmadı mı olmuyor Smile

Rapira defterini kapattım, arkadaşımın babası kullanıyor, kalanları ona hediye edeceğim.
Rapira pembe mavi siyah bence fiyat performans canavarı. çoğu kişi beğenmese de bence Permanın 2. tıraşta verdiği konforu bu ilk tıraşta veriyor.. ikinci tıraşı iyi, çok iyi bir ön hazırlık yaparsanız 3. tıraşı da çıkarır fakat ben tadında bırakıyorum. paketine sarıp işe yaramaz bir hoparlörden elde ettiğim mıknatısa tutturuyorum. banyo sonrası 7,5 liraya aldığım rimei ile temizlik tıraşında, falan kullanıyorum. aklıma gelmişken gideyim bi yüzlük daha alayım.
Faturla beraber severek kullanırım çok konforlu traş veriyor
Jilet denemelerine devam ettiğim için kullanmak durumunda kaldım. Esasında günlük kullanacağım jileti bulduğumu düşünüyorum (7 O'Clock sarı paket) ama yine de denemeye devam edeceğim. Rapira ise malesef bugüne kadar kullandıklarım arasında en kötü jilet oldu. Keskinliği düşük ve kullanım ömrü ikinci tıraşı çıkartmıyor. Ayrıca konforsuz bir jilet.
Okuduklarım ve denemelerimden kanaat getirdiğim bi acemi olarak şudur pembe mavi siyahın bi standardı yok. Sanırsam kesmeyen jiletlerden birine denk gelmiş olacağım ki sadece yüzümdeki köpüğü almakla yetindi rapira. Geleneksel tıraşa yeni başlamış olmama rağmen ikinci kez pembe mavi siyahta aynı sıkıntıyı yaşadım. İlkini pazar malıdır olur deyip geçmiştim ama sahte olmayandan da aynı sonuçla karşılşınca hatalı çıkma şansı yüksek bir jilet olduğunu düşünüyorum.
Siz üstadlar daha iyi bilirsiniz ama ben pek tutmadım bu jileti. Zaten çoğu jiletide denemediğim için önümüzdeki maçlara bakıcaz. Afiyette kalın.
Saygılar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,923 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,853 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,024,403 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,755 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,435 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,067 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,271 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,539 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,635 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,684 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: