RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
yaşadığım bölgedeki hırdavatçıdan 10 lu paketini 3.5 tl ye aldım
ws classic ile denedim 2 günlük sakalda çekiştirme yaptı.
fakat elimdeki sedef ustura ile denedim ve dehşet birşey oldu yüzüme sürttüğümde hafif hafif deriyi bile aldığını farkettim neden bu şekilde oldu henüz çözemedim
@karsant WS mild alet olduğu için rapirada keskinliği orta olan jiletlerden ikisinde uyumsuzluk olabilir permasharpla ws yi kullansaydın çekiştirme gibi bir sorun olmazdı. Ustrayla kullandın bu jileti tam denk oldu agresif aletlerle kullanımında sıkıntı çıkarmıyor tabi jilet kör değilse
(22/09/2019, Saat: 20:34)KamilAY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @karsant  WS mild alet olduğu için  rapirada  keskinliği orta  olan jiletlerden   ikisinde uyumsuzluk  olabilir  permasharpla ws yi kullansaydın  çekiştirme gibi bir sorun olmazdı. Ustrayla kullandın bu jileti  tam denk oldu  agresif aletlerle kullanımında sıkıntı çıkarmıyor tabi jilet kör değilse

çok haklısınız katılıyorum
Bugüm rimei ile tekrar deneyeyimdedim 2 perdede olmadı sakalı bırakıyor sanki yarım günlük sakal gibi.Rimei ile gerçekten çok uyumsuz bunu tekrar kanıtladı.Ws ve yuma ile uyumu güzel.Bu aletlerle denemesem jileti kaldırır atardım.

Jilet ve makine uyumu çok önemli.Bir jilet rimeiile berbatken yuma yada ws ile farklı performans sergiliyor.

3. perde yuma ile tamamlamak zorunda kaldım.

1 kutu bitti geriye 3 kutu kaldı.3/4 günde traş için 3 yada 2 kere kullanıyorum.

Yuma biraz agresif kaçıyor cildimi oyruyor rimei ise istedigim yakın traşı vermiyor.
Rapira'yı 2-3 günlük sakalım olduğunda Yuma ile kullanıyorum, verim sağlıyor. Bu işlerde yeniyken ve kombinasyonlar hakkında çok bilgim yokken 5 günlük sakalda eşleştirmiştim Yuma-Rapira ikilisini ama resmen sakalı kesmemişti Big Grin sonra rapirayı çıkartıp başka bir jilet takınca tıraş tıraşa benzemişti.
So far so good..
arkasında iki adres yazan pakette 3 adet jilet ile konforsuz bir tıraş bıraktı geride.Traş sonrası yanma ve bazen noktasal kanamalar.Yuma ile sorunsuz bir traş saglarken bu kutuda sorun yaşadım.Keskinlikte soru yok ama konfor yönünde sıkıntı var.

Arkasında tek adres yazanlar konfor yönünden daha iyi daha sorunsuz.Yuma ile sorunsuz traş saglarken arkasında iki adres yazanlar sıkıntılı.
konfor sorunu yaşamamak için almıyorum sıkıntı yaratmıyor Smile
Konforu düşük gelen, keskinliği orta karar tek kullanımlık jilet benim için ama kullanmak için kendimi zorlamam orası net komşular. Sakal sert ve gür olunca çokta iyi gitmedi.
@ahbap komşumun da belirttigi gibi bu jilet Yuma ile harika uyum sagliyor gercekten. Keskinligi diger serilerine gore en alt seviyede ama gunluk tirasta 3perde de harika isler cikartabiliyor gercekten. 42c ile de benzer sonuclar alinabilir tahminen. 100luk aldim bile ben, kullan birak. Ama elbette bir Perma Sharp degil
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Edwin jagger DE8 makine ile günlük tıraşla jilet denemelerine devam. konforlu ama çok keskin olmayan bir jilet aslında günlük tıraşa uygun ama ikinci üçüncü tıraşa dayanmaz gibi. kullanıma devam edeyim yorumu güncellerim. saygılar.
Gülmesini bilmeyen dükkan açmasın Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,284 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,620 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,855 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,776 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,720 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,228 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: