RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA
(17/06/2018, Saat: 23:07)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Fatip Grande, Merkur 37C slant kadar agresif mi ya da daha agresif mi bilmiyorum ama Slant kullanmama rağmen ben biraz bile bir iyileşme göremedim. Dediğiniz gibi sakalı çekiştirmiyor ama özellikle boyun bölgesinde sıkıntı çıkaran bir jilet. Ama hiç kullanılmayacak kadar kötü de değil.

Jilet konusu ve uyumu, kullanılan makinaya, kullanıcıya, kullanılan sabuna, yüz hazırlığına ve beklentiye göre değişen tamamen kişisel bir konu.

Ben bu forumda feather sakallarımı iyi almıyor yorumunu bile gördüm ondan sonra bıraktım zaten incelemeyi Smile
(19/06/2018, Saat: 15:27)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet konusu ve uyumu, kullanılan makinaya, kullanıcıya, kullanılan sabuna, yüz hazırlığına ve beklentiye göre değişen tamamen kişisel bir konu.

Ben bu forumda feather sakallarımı iyi almıyor yorumunu bile gördüm ondan sonra bıraktım zaten incelemeyi Smile

Bunu bildiğimden 4 farklı alet ile kullandım ama sonuç yine değişmedi. Ama dediğiniz doğru, çok değişken bir durum. Hatta jiletlerin dışında aletler de değişkendir. Ama diğer belirttiğiniz maddelerde bir değişiklik yapsam, çok büyük bir farklılık göreceğimi sanmıyorum.

Elimde Feather ve Gillette olmak üzere 1 kutu jilet var. Cildime müthiş uyum sağlar, müptezeli olurum, mecnun olur çöllere düşerim korkusu ile kullanmıyorum. Zira bir jilet ile cildim uyum sağladı mı o jileti stok yapmak isterim. Bu 2 jiletle stok yapmak biraz tuzluya geliyor. Big Grin Rimei jilet çok ama çok hoşuma gitti. 1000 adet gelse hepsini alırım, stokta bırakmam. O derece sevdim. Haliyle yerli malları deniyorum. Her denediğimde de bu sefer müthiş bir uyum sağlayacağız diyorum ama olmuyor. Sırada Derby Premium, Bic Chrome var. İnşallah bu jiletlerden birinde aradığım saadeti bulurum. Tongue
(19/06/2018, Saat: 16:06)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cildime müthiş uyum sağlar, müptezeli olurum, mecnun olur çöllere düşerim korkusu ile kullanmıyorum. Zira bir jilet ile cildim uyum sağladı mı o jileti stok yapmak isterim.

Hintliler benim için öyle işte. Big Grin Vidyut Supermax ve Treet Dura-Sharp (sarı-kırmızı paketli) süper gitti bana.
Ama Rapira ailesinden de Platinum olan güzeldi benim için.
"A Samurai always wears two swords."
Henüz denemedim ama küçük bir esnaftan aldım yorumlara bakılırsa sahtesi çokmuş, evde değilim farklarına bakamıyorum ama peşin peşin benim aldığım kesin sahte hissine kapıldım..
yakınlarımdaki bir milyoncudan aldım sizce orjinal midir ?

2hsbva0.jpg

qoukph.jpg

2cfa4io.jpg

2iqjuog.jpg
(03/07/2018, Saat: 20:11)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz denemedim ama küçük bir esnaftan aldım yorumlara bakılırsa sahtesi çokmuş, evde değilim farklarına bakamıyorum ama peşin peşin benim aldığım kesin sahte hissine kapıldım..

Ay başında ben de gördüğünüz gibi tereddüt ettim ama sahte bile olsa çok beğendim. Smile Bence konforlu bir jilet.
(14/07/2018, Saat: 11:36)Devil67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yakınlarımdaki bir milyoncudan aldım sizce orjinal midir ?

Benim elimdeki de bu şekil. Yazılarda 1-2 küçük değişiklik var ama sanırım sahte değildir. Tabi daha deneyimlü üstatlar karşılaştırması için kendi elimdeki jilet kutusunu da attım. Belki benim ki sahtedir. Zira bir çok kişinin konforlu, orta keskinlikte demesine rağmen benim jiletle her seferinde müthiş tahrişli tıraşlar geçiriyorum. Umarım benim ki sahtedir. Tongue
j993ra.jpg
bazı pakette kör olanları var. geçen sakalımı geveledi de geveledi... bazen de aynı paket içerisinde perma kadar keskin olanı çıkmıyor değil. sadece temizlik için kullanıyorum...bir ara sakal tıraşında kullandım fakat beklemektenmidir nedir anlamadın gitgide konfor düştü...
(14/07/2018, Saat: 12:04)ziyanınjileti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim elimdeki de bu şekil. Yazılarda 1-2 küçük değişiklik var ama sanırım sahte değildir. Tabi daha deneyimlü üstatlar karşılaştırması için kendi elimdeki jilet kutusunu da attım. Belki benim ki sahtedir. Zira bir çok kişinin konforlu, orta keskinlikte demesine rağmen benim jiletle her seferinde müthiş tahrişli tıraşlar geçiriyorum. Umarım benim ki sahtedir. Tongue

Komşum sizdeki jilet sahte değil  bilginiz olsun  eğer tek adres yazsaydı sahteydi
Acemiyim, 5. ustura tıraşım, daha önce sadece Derby Extra ile tıraş icra ettim.
İlk kez bu jiletle Müslümsüz ve tahrişsiz ve de "sinek kaydıya" en yakın tıraşımı başardım. Şaşkınım.
Diğer tıraşlardan farklı olarak Arko Comfort Krem - Arko çubuk sabun kombosu ile köpürtme yaptım, Daha önce sadece çubuk sabun vardı. Muhakkak bunun etkisi de olmuştur ancak tuhaf bir biçimde jileti kutsadım. Gittim buldum stok yaptım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,285 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,662 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,858 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,493 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,779 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,780 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,280 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: