Mercedes-Benz
(19/07/2013, Saat: 09:42)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad bir önceki arabam nissan primera idi. japonlar sorunsuz arabalar. 2001 modelini konyada 19a aldım. ankarada çok ucuz japonlar. aynı araba ankarada 14e çıktı karşıma. galeride mutlaka vardır. ankaralı japonu sevmez almancı onlar. alırken ankaradan alın satarken konyaya satın derim kar edersiniz. kışı beklerseniz çok daha ucuzlar. 13e kadar temizi bulunabiliyor. japonun 2000 modelinden aşağı bakmasanız iyi olur derim. bunun dışında hyundai tehlikeli arabalar, hızlanır durmaz uçan teneke. kazası en çok arabadır. audi a3 iyi bir başlangıç olurdu. 2000 filan temizi bulunur. üzerine az biraz kredi desteği. borca girmeden araba alınmaz, hiç bir şey sahibi olunmaz. korkmamak lazım ama çok gerekliyse. değilse kışı beklemek daha mantıklı.

Çok acil değil, kışa doğru almak benim de niyetim, ancak yakındada üzerimde bir kredi olacak (konut kredisi) bu yuzden yeni bir krediye giremeyeceğim. Ankarada al konyada sat güzelmiş Big Grin
www.BarbarosRazors.com

(19/07/2013, Saat: 09:47)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eski ikinci el mercedes ayağımı yerden kessin diye alınacak araba değildir. Onu bileni, hastası risklerini göze alarak alır. Nedir riskleri?

bakımsızlık ihtimali
üst üste çıkacak irili ufaklı sorunlar riski
yapılacak bakım ve onarımların totalde masraflı olma ihtimali

ama bu bakımlar ve sorunlar bir kere düzeltildi mi bir daha kolay kolay sorun çıkmaz. Özellikle w124 kasadan bahsediyorum, taş gibi sağlam araba, mercedes'in bizzat fazla sağlam yaptığını fark ederek pişman olduğu araç.

Şu da var; 0km fiat, 10binlik mercedesin vereceği keyfin 3te birini veremez. Aradaki fark ikinci el iphone 3gs almak yerine full plastik çin malı 50 liralık giriş seviyesi nokia 1100 almak gibi birşey. 0 diye kendinizi avutursunuz.

Ayağımı yerden kessin, bakımı ucuz olsun, sorun çıkarmasın vs diye dertleri olan insanın türkiyede 10-12bin'e alacağı en mantıklı araba clio'dur. Sonra accent. Corolla falan bitti artık kaç model araba, ölmüş üzerine toprak atmayı unuttular hala piyasa yaptırıyorlar zorla kuş serisi misali.

+1
w124 ölmeyen bir seri. hala ikinci elinde bile ciddi pazarlıklar yapıldığına şahit oldum. ilgi ister, emek, sevgi ister, iyi, usta elleri sever. Üzerinde yaptığınız değişiklik yahut bakımlarından hiç birini inkar etmez. Kazasında can kaybı en az arabadır. yıllardır duymamıştım hatta kazasını mersinde 2-3 ay önce araçtaki 5 kişiden yalnızca 1'inin ölümüne kadar. Ankarada bir kısım makam araçları hala bu seridendir.
(19/07/2013, Saat: 09:52)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(19/07/2013, Saat: 09:42)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad bir önceki arabam nissan primera idi. japonlar sorunsuz arabalar. 2001 modelini konyada 19a aldım. ankarada çok ucuz japonlar. aynı araba ankarada 14e çıktı karşıma. galeride mutlaka vardır. ankaralı japonu sevmez almancı onlar. alırken ankaradan alın satarken konyaya satın derim kar edersiniz. kışı beklerseniz çok daha ucuzlar. 13e kadar temizi bulunabiliyor. japonun 2000 modelinden aşağı bakmasanız iyi olur derim. bunun dışında hyundai tehlikeli arabalar, hızlanır durmaz uçan teneke. kazası en çok arabadır. audi a3 iyi bir başlangıç olurdu. 2000 filan temizi bulunur. üzerine az biraz kredi desteği. borca girmeden araba alınmaz, hiç bir şey sahibi olunmaz. korkmamak lazım ama çok gerekliyse. değilse kışı beklemek daha mantıklı.

Çok acil değil, kışa doğru almak benim de niyetim, ancak yakındada üzerimde bir kredi olacak (konut kredisi) bu yuzden yeni bir krediye giremeyeceğim. Ankarada al konyada sat güzelmiş Big Grin

Cool evin borcu bitsin, artık yaş da geliyor 40a bir mercedes zamanı diyorum ben de.Sleepy
Mercedes E serisinin 1.6 motorlusu çıkmış...E180 CGI..Ayrıca kasa da
makyajlanmış..Fiyatı 140.000 TL civarındaymış..

Mercedes E serisinin muadili BMW 5 serisi için de 1.6 motorlu araç satılmaya başlanmış..Onun da fiyatı 140 civarındaymış..

Her ne kadar bu kadar param olmasa da eğer bir gün bahsi geçen miktarların 10 katı kadar servete sahip olursam tercihim BMW'den yana olacak..Şekli çok daha güzel...Öğrenciyken otobüsün camından izlediğim e46 kasa BMW'ler benim için efsanedir..Hele bir de onun tek kapılılı gümüş renkli olanları rüyalarıma bile girerdi..

Sonuç olarak; Ülkenin vergi politikalarını tasarlayanları şiddetle kınıyorum!!
In the long run, we are all dead...
[quote='Dante2096' pid='50959' dateline='137

BMW ve Mercedes-Benz ile yapacağınız ufak dokunma testinde bile Mercedes-Benz'in kaç adım önde olduğunu görüp hak vereceksiniz. Ben son modelleri de denedim eski kasaları da denedim.

Tecrübelerime dayanarak 1995-2007 arası yapılan BMW'lerin kalite olarak en iyileri olduğunu söyleyebilirim.
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
(19/07/2013, Saat: 02:00)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şunun aynısının lacivertini 2 sene civarı kullandıktan sonra, otmobilden beklentim aşırı yükseldi, artık hiç bir arabayı beğenmiyorum. Sanırım ben bundan bir taneye ya da muadil kardeşine sahip olmadan otomobilde huzura eremeyeceğim. Bu arada arabalara aşırı düşkünümdür. Ne asker ortamında, ne iş ortamında, ne arkadaş çevresinde 1 arkadaşım dışında benim gibisini görmedim. Zaten gençlik yıllarım otomobil tasarımcısı olma hayalleriyle geçmişti.

1992_Mercedes-Benz_300E-3.jpg

Neyse

86 300E Sedan
Lacivert..
Full krem iç deri döşeme..
Sıralı 6 silindir 3 litre motor..
Uzun oranlı 5 vites..
2. vites hız 120, 3. vites 180..
Ofsetli amg jantlar..
Amg egzos..

gümrük girişliydi, türkiyede satışta onun yarısı kadar güzelini göremedim..

Çalındı..

Hiçbir arabadan tat alamıyorum..

Golf 5 sahibiyim, onun yanında çöp..

Bir gün temizini bulursam 230 yada 300 ce 24v almam lazım olmadı clk 320 falan. Orta vadede hedefim 1. nesil cls ikinci el 10 sene sonra falan. Benzin ucuz olsaydı şu an altımda 560sec olurdu..

Pek çok marka, model araçta bulundum, sürdüm. Kimse benim için değiştiremez: mercedes ve diğerleri, kalbimi sızlatıyor.. Undecided

Lord'um seninle tanışabilseydik. O arkadaşlarım lafındaki kişi sayısını bir arttırman gerkirdiSmile

Şunu da belirtmek isterim ki sizin kullandığınız w124 aile numaralı Mercedes-Benz'de de kullanılan otomatik vites şu ana kadar üretilmiş en sorunsuz ve en sağlam otomatik vitesdir. Sizinki öyle değil ama Mercedes-Benz yaklaşık 15 yıl boyunca 4 ileri otomatik vitesi kullanmıştır...
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
transmehmet komşum tanışırız bir gün. Smile

Doğrudur, benim sürdüğüm manuel versiyondu. Şehir için fazla uzun oranlı olması dışında bir şikayetim yoktu. 5 vitesli aracı, eskişehir içinde 4. vitese 2 yıl içinde 5-10 kere belki almışımdır.

Muazzam malzeme kalitesi mi desem, lokum gibi süspansiyonları mı desem, haşin maskülen duruşu mu desem, milim hassaslığındaki gaz, fren, direksiyon tepkilerini mi desem, kaputundaki yıldızın güzelliğini mi desem bilemiyorum. Hani bir araçtan isteyeceğiniz herşey vardı, güç, güzellik, kalite, konfor, sağlamlık, güzel ses.

4 ilerisi eminim sağlamdır, mercedes otomatik vites konusunda rakipsiz, bmw zfleri ile rakibi olsada mercedes konfor ve sağlamlıkta hep lider şanzımanda. Bilmeyen insanlarda çok önyargı oluyor yok 4 ileri otomatik, yok tork konvertörlü veirmsiz, çok yakar bilmemne diye. Bizim 2005 citroen c5imizde 4 ileri otomatik tork konvertörlüydü. Bugün gördüğüm pek çok modern 6 ileri şanzımandan daha konforlu ve güven veren bir şanzıman. 120küsür bin kmde bir kere bile sorun çıkarmadı. Ki bu citroen. Yeni nesil dsg gibi sistemlere bebek bakıcılığı yapmak gerekiyor, aman fazla zorlamayayım, aman çok roketleme yapmayayım, aman manuel müdahale etmeyeyim vs. Otomobillerle ilgili herşey 90larda çok daha kaliteli ve sağlamdı, bu sağlamlığı düşününce de insanın aklına her zaman mercedes gelir. Ben açıkcası günümüzün mercedesleri geçtim güzel, kaliteli bulmuyorum. Özellikle kullanılan malzeme olara 90ların modellerinden çok daha kötü olduklarını düşünüyorum. Şimdi maliyet düşürmek için her yerde ucuz plastik kullanılıyor. E serisinin içi bile daha kaliteli bir opel kıvamında görünmeye başladı. Yeni s kalitlei malzeme belli ama seçilen tasarımlarla son derece ucuz bir iç görünüm sergiliyor. Eski kasalarda butonlar, konsollar kütük gibiydi göze ama elinizle dokunduğunuz an alman tankı misali ağır havasını, kalitesini alırdınız. BUNDAN DOLAYIDIR Kİ; eski kasaların içine binildiğinde alınan mercedes'e has klasik bir iç mekan kokusu vardır, başka iç bir markada rastlamadım. Gözümü kapatıp içine bindirsinler, direk anlarım mercedes olduğunu.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ha bu yazdıklarımı okuyan da çocukluğumdan beri mercedes hastasıydm ondan böyle fanatik gibi yazıyorum zanneder. Hayır, açıkcası üniversite yıllarıma kadar mercedesi pek beğenmezdim, kaba, kütük gibi arabalar gibi gelirdi. Hele e36 kasa 3 serileri ve e39 5 serileri varken, o dönemin mercedes Clerini, Elerini hiç gözüm görmezdi. Ta ki yukarıda yazdığım aracı sürene kadar. O zaman doğru yolu buldum. Bir zamanlar çok çok beğendiğim e36 m3'te de bulundum ama bir mercedes'ten çok uzaktı.

Ama asla fanatik olmadım, şu an sıfır param olsa e ve 5 serisi arasında kalsam 5 dakika düşünmeden 5i alırım. Çünkü koreli tasarımcının elinden çıkma yeni eler mercedes adına yakışmayan kaba ve kötü arabalar. Aslında hepsi öyle, cls'i bile bozdu adam. En güzeli ikinci el temiz bir sl500 veya ilk kasa cls almak olurdu. İçiyle, dışıyla tasarımına hasta olduğum nadir araçlardandır 1. nesil cls. 2. nesil korelinin elinden çıkma olan ise kamyon bozması ucube benim için. 1. nesilin elegant iç kokpiti nerede, 2. cinin opel, c serisi bozması havası nerede. Şimdi de çıkmış 1.6 motor koyacak e serisine.

Mercedes adına, tarihine, saygınlığına, ağırlığına hakaret 1.6 motor. E serisi 3 litre motordan başlamalı. Ama adamlarda utanma yok gözlerini para bürümüş. Hiç rolls royce, bentley böyle şarlatanlıklar yapıyor mu? Ha evet vw halk arabası olarak golf'ü amerikada tek motor 2,5 5 silindir, standar elektrikli, hafızalı deri koltuklu olarak verip, senin yobaz cenneti 3. dünya ülkende sana içi bomboş 2. sınıf plastik 1.2 fıntık motorlusunu layık görür, ondan satış çıkararak kendini kara geçirmeyi düşünecek kadar düşebilir, ama mercedes düşemez, düşmemeliydi. Tabi geçti borun pazarı, sür eşeğini niğdeye, renault gibi 3. sınıf plastik kalıpçısı oto markasının motorlarını kullanarak kendini düşürebileceği kadar düşürdü zaten. Tarihinde ne ilkleri çıkaran, ne teknolojileri standartlaştıran mercedes, elin fransızının dandik dizel motorunu kullanacak kadar düşüyor. Neden? Benzer tipte düşük verimlilik yüksek üretim tip bir düzel motoru o kadar kalitesiz yapıp, o kadar ucuza mal edemeyeceğinden yani istediği karı yapamayacağından. O kadar paraya aç şu anki mercedes yöneticileri, mercedes tarihinin yüz karaları...
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
YENİ MERCEDES E 180 FİYATI; E SERİSİNDE 1.6 LİTRE BENZİNLİ MOTOR SEÇENEĞİ
15-Temmuz-2013 Pazartesi 14:07
Mercedes Benz yeni makyajlı E serisinde 1.6 litre motor sunacak.

2i930oy.jpg

YENİ MERCEDES E 180 FİYATI; E SERİSİNDE 1.6 LİTRE BENZİNLİ MOTOR SEÇENEĞİ
Mercedes yeni makyaj operasyonuna tabi tuttuğu E serisinde 1.6 litrelik benzinli motor ve 7 ileri otomatik şanzıman birlikteliğini sunmaya hazırlanıyor. 139.200 TL'den başlayan fiyat etiketine sahip olacak Elite paketli E180; A, B ve C serilerinde de kullanılan 156 hp güç üreten 1.6 litrelik benzinli motor ve 7G-TRONİC vitese sahip olacak. Yeni Mercedes E Serisi şu an için ülkemizde iki benzinli ve iki de dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneğiyle ve sadece otomatik şanzımanla satışa sunuluyor. En baz seçenek olan E 250, 211 hp güç ve 350 Nm tork üretebilen 2 litrelik benzinli motora ve 170.500 TL'lik fiyat etiktine sahip. Satış fiyatının E250'den 31.300 TL daha uygun olmasıyla öne çıkan E180'nin vergi öncesi liste fiyatının 83.777 TL, E250'nin ise 79.567 TL olması ilgi çekiyor. Henüz teknikverileri açıklanmayan E180 ile Mercedes, Volvo S80'den sonra premium e segmentinde 1.6 litre hacimli bir motor sunarak asıl rakipleri Audi A6 ve BMW 5 serisi karşısında ciddi avantaj sağlayacak. Aracın Temmuz ayında ülkemizde satışa sunulması bekleniyor.
1.6 motor ve E serisi. cık cık cık... Yazık, yazık bende yeni duydum inanmadım. Doğruymuş.. Çabuk tüketen bizim gibi az gelişmiş yahut gelişmekte olan ülkeleri kendilerine pazar yapan bu simsarlar, E serisini de çakal arabasına çevirdiler. Helal olsun. C serisinden sonra şimdi E. Mercedes ve BMW den kalıcı olarak vazgeçiyorum. İtlerin, berduşların bindiği arabaya ben binmem..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: