Mercedes-Benz
mercedes bir baska...
(24/07/2013, Saat: 15:45)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Videodaki fanatiklerin yorumlarına dikkat Smile, adamlar videoda w124'e zarar verdikleri için deli olmuşlar.

Yalnız arabayi 695 pound a almışlar gelde deli olma burda en az 25 isterler. 25 bine ingilterede 3 litre jaguara binersin
e mail adresim tipsol@me.com
(02/08/2013, Saat: 21:59)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24/07/2013, Saat: 15:45)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Videodaki fanatiklerin yorumlarına dikkat Smile, adamlar videoda w124'e zarar verdikleri için deli olmuşlar.

Yalnız arabayi 695 pound a almışlar gelde deli olma burda en az 25 isterler. 25 bine ingilterede 3 litre jaguara binersin

Jaguarlar İngiltere'de ucuz. 5000-6000 paund arası alınabilir.
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
(03/08/2013, Saat: 04:58)transmehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02/08/2013, Saat: 21:59)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Jaguarlar İngiltere'de ucuz. 5000-6000 paund arası alınabilir.

Evet Komsu jaguar degil hepsi ucuz iki hafta once arkadaşımın 3250 pound a aldığı şahane Mercedes

suzuqe2a.jpg
4ahupumy.jpg
Almak sorun değil, yürütmek sorun. Aynı arabayı burada da 30-35bine alabilirsiniz. Ama bizdeki absürd vergiler, maaşlara göre fahiş benzin ücretleri yok. Yıllır motorlu taşıt vergisi saçmalığı amerikada yok mesela. Adamlara her sene arabaya bu kadar vergi ödüyorum dediğinizde şaşırıyorlar, niye ki zaten aldığında ödemiyor musun, niye her sene bir daha ödüyorsun ki? Diye şaşırıyorlar. Orada kalakalıyorsunuz ülkenizin rezilliğine, ne cevap vereceğinize. Habire yeni vergiler çıkarıp seneliğe bağlıyorlar gıkımız çıkmıyor, onlarda böyle gelmiş böyle gider diye malı götürüyorlar. Oradaki adama yap aynısını sıkıyorsa imkanı yok yapamazsın. Ama bizim türk halkı koyun, enseye çak vergiyi daya. Sesimiz çıkmadıkça daha çok soyacaklar bizi. Ben açıkcası bu şekilde soyulmaktan bıktım, artık ciddi cdii yurtdışına yerleşme fikirleri başladı. Ben küçükken ülkenin hali aynıydı, yine aydı, ben doğmadan 20 sene önce çekilmiş filmlerde yine aynı. Değişeceği de yok.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Evet yurtdışında yasamak guzel fikir ama avantajları oldugu kadar sıkıntılarida var. Duygusal bir insan degilseniz sıkıntıların %50 sini şimdiden asmış sayılırsınız gerisi bir sekilde hal oluyor.
Vallaha şu anda başka yerlerden gidipte amerikada ve kanada da vatandaşı olup yaşayan bir sürü tanıdığım/akrabam var. Hepsi de hayatlarından gayet memnunlar. Ara sıra rahat batıp olmadık şeylere şikayet edecek oluyorlar, bizim ülkeyi anlatıyorsunuz susuz yutkunuyorlar, o nasıl ülkeymiş diye.

Benzin buradakinin 4te biri fiyatı. Otoda yıllık vergi diye birşey yok. 2000 dolara 2004 model 3 litre buick araba alabiliyorsunuz, konfor olarak yukarıdaki s serisinden çok farklı değil. O arabanın periyodik bakım ücreti 20 dolar. Ha tutup amerikada yaşarken passat alıp kullanan ibiş tanıdıklarım da var. Onlar da şikayet ediyorlar bu araba avrupadan ithal diye bakımı 70 dolar çok pahalı değiştirip amerikan alacağım diyorlar. Burada jetta fiyatına orada camaro alıyorsunuz 6.2 motor. Arabaya bindiğinizi anlıyorsunuz. bizdeki gibi hayatta her şey, ot b.k yasak değil. Hükümetleir insanların özel hayatlarına burnunu sokmuyor, nasıl yaşayacaklarına müdahale etmiyor. Yemek ucuz, yiyeceklerin porsiyonları çok büyük. Et bizde olduğu gibi gramla satılan lüks bir madde değil. Birayla su fiyatı aynı gibi. Her türlü insan var kimse kimseye karışmıyor. Buradan work&travela gidenler bile 700 dolara araba alıp takılıyorlar. burada 30 sene öğretmenlik yapıp emekli olan adam bir araba alamıyor. Öbürü de hala tutturmuş "benim suriyeli kardeşlerim." Senin suriyeli kardeşlerin batsın. Kendi halkın açlıktan, fakirlikten kavroluyor, işsiz, borç batağında, herşey hatta hayat lüks, bu gelmiş 3 çocuk diyor. Ben bu ülkede bırak 3 çocuğu evlenmem bile bu koşullarda. Kendim zor geçiniyorum neyin çocuğu. Ayrıca çocuğa böyle bir gelecek de vermek istemem. Bu ülke bitmiş, bunlar gitse bile 30 sene düzelmez daha. Bizim hayatlar da bitmeden gittik gittik...
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(03/08/2013, Saat: 20:06)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vallaha şu anda başka yerlerden gidipte amerikada ve kanada da vatandaşı olup yaşayan bir sürü tanıdığım/akrabam var. Hepsi de hayatlarından gayet memnunlar. Ara sıra rahat batıp olmadık şeylere şikayet edecek oluyorlar, bizim ülkeyi anlatıyorsunuz susuz yutkunuyorlar, o nasıl ülkeymiş diye.

Benzin buradakinin 4te biri fiyatı. Otoda yıllık vergi diye birşey yok. 2000 dolara 2004 model 3 litre buick araba alabiliyorsunuz, konfor olarak yukarıdaki s serisinden çok farklı değil. O arabanın periyodik bakım ücreti 20 dolar. Ha tutup amerikada yaşarken passat alıp kullanan ibiş tanıdıklarım da var. Onlar da şikayet ediyorlar bu araba avrupadan ithal diye bakımı 70 dolar çok pahalı değiştirip amerikan alacağım diyorlar. Burada jetta fiyatına orada camaro alıyorsunuz 6.2 motor. Arabaya bindiğinizi anlıyorsunuz. bizdeki gibi hayatta her şey, ot b.k yasak değil. Hükümetleir insanların özel hayatlarına burnunu sokmuyor, nasıl yaşayacaklarına müdahale etmiyor. Yemek ucuz, yiyeceklerin porsiyonları çok büyük. Et bizde olduğu gibi gramla satılan lüks bir madde değil. Birayla su fiyatı aynı gibi. Her türlü insan var kimse kimseye karışmıyor. Buradan work&travela gidenler bile 700 dolara araba alıp takılıyorlar. burada 30 sene öğretmenlik yapıp emekli olan adam bir araba alamıyor. Öbürü de hala tutturmuş "benim suriyeli kardeşlerim." Senin suriyeli kardeşlerin batsın. Kendi halkın açlıktan, fakirlikten kavroluyor, işsiz, borç batağında, herşey hatta hayat lüks, bu gelmiş 3 çocuk diyor. Ben bu ülkede bırak 3 çocuğu evlenmem bile bu koşullarda. Kendim zor geçiniyorum neyin çocuğu. Ayrıca çocuğa böyle bir gelecek de vermek istemem. Bu ülke bitmiş, bunlar gitse bile 30 sene düzelmez daha. Bizim hayatlar da bitmeden gittik gittik...

Üstadım tespitler oldukça dogru, dedimki isin duygusal kısmı zor geliyor biraz turk tv de eski bir film izlerken gözleriniz dolabiliyor, kuru fasulye pilav bile burnunuzda tutuyor her gelişinizde 10 tane simit alıp orda deep freeZe de saklayıp bitecek korkusuyla yavaş yavaş yiyorsunuz. Tum bunları anlatınca evet hayat standartları oldukca iyi. Ama bir türlü kendinizi bulamiyorsunuz sanki konuştuğunuz her turk size az kaldı dostum su kadar parayla su iside yapayım basıp gidicem memleketime kuru ekmek olsun ben raziyim, anam babam yanımda olsun 1 tek rakı olsun 2 dilim kavun istemiyorum camaro reno bana yeter oluyorsunuz. Benim tanıştığım tum Türkler böyle. Sizin söyledikleriniz sonuna kadar dogru ama biz 2 arkadas dönüş yaptık 1 kişi daha dönüş yolunda evet Bizede rahat battı ama olmadı iste.
Sizin bahsettiğiniz gibi Amerika'da arabalar vergiler petrol fiyatları her şey düşük ama şu ibrelerini bir türlü sevemedim. Normalde 200'ü göstermesi gerekirken 120'yi az geçik olması açıkçası beni tatmin etmiyor. Belki de ibre fantezimin olmasındandırSmile O yüzden Almanya bana daha sıcak geliyor.
Ustura Mehmet herkese iyi akşamlar diler...
(04/08/2013, Saat: 02:28)transmehmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin bahsettiğiniz gibi Amerika'da arabalar vergiler petrol fiyatları her şey düşük ama şu ibrelerini bir türlü sevemedim. Normalde 200'ü göstermesi gerekirken 120'yi az geçik olması açıkçası beni tatmin etmiyor. Belki de ibre fantezimin olmasındandırSmile O yüzden Almanya bana daha sıcak geliyor.

O bizim memleketten gidipte görünce çok kötü oluyor, yollardaki 55 mil limiti hele Smile mantıken limit 90mış gibi, +10 da tolerans koyup 100 le gidesi geliyor insanın.
www.BarbarosRazors.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: