Son Çarem Bu Konu!
Herkese merhaba ben de aranıza bugun katıldım ri mei'imle ilk traşımı olarak.

Bu tarz makinelere başlamamdaki sebep son çarem olmasıdır. 24 yaşındayım ve yaklaşık 1 senedir sakallarım hafif uzadıkça batık, kaşınma problemi yaşıyorum. Eskiden hiç böyle bir derdim yoktu baya uzatırdım sakallarımı. Sakallarım çok sık ve serttir. Öncelikle braun 590cc serisi gayet kaliteli bir tıraş makinesi aldım dediler ki; "jiletle olmayın yüzü eskitir, yorar, tahriş eder" jilet sonuçta mantıklı geldi kullandım fakat bir sonuç alamadım. Daha sonra ilaçlarda aradım kendimidoktora başvurdum, bir sürü birşeyler kullandım ama nafile. En son yine en başa döndüm sensitive olan ne kadar ürün varsa jiletle ilgili onları aldım sonuç yine hüsran. Şimdi ise buradayım ri mei'mle birlikte Smile

Ri mei'yi bugün yanında hediye verdikleri kendi jiletiyle denedim, hafif tırmalamalar, yolmalar yaptı ve bariz sakal bıraktı bende. Hani uzunca olmasa da cildimde o sakal karalığı kaldı malesef. Bu jileti aslında direk çöpe atacaktım fakat deneyim zarar gelmez dedim. Yalnız çok gariptir sürekli mach3 sensitive ve son 2 traştır arkonun jiletini kullanan biri olarak söylüyorum bu ri mei'yle o kadar yolmaya karşı ve 2 perde tıraş olmama rağmen (genelde tek perde olurum tahriş etmemesi için) hiçbir şekilde tahriş, batma, yanma yaşamadım. Ancak şöyle bir problemim var veya tecrübe eksikliğimdendir makine akmıyor yada akıyor ama kesmiyor belki de yine jilet kötülüğündendi. Batık, tahriş ve kaşıntı problemleri için ciddi önerilerinizi bekliyorum. Herşeye açığım yeterki kurtulayım şu dertten Smile

Ri mei ile kullanacağım ürünler;
treet platinium veya super max jilet
arko traş sabunu veya arko traş kremi veya nivea, gillette traş köpüğü
rossmandan aldığım porsuk kıllı fırça.
Balsam nivea'nın beyaz hassas ciltler için olanı.

Ayrıca 2 sorum daha var ilk sorum; bu arko traş sabununu nasıl kullanmak gerekir berberlerde tasın içine basılmış şekilde duruyor biz bunu nasıl yaparız tasımda yok. 2. Sorum ise şap kullanmam gerekir mi? Çok elzem birşey midir? Bana yarardan çok zararlı birşeymiş gibi geliyor özellikle tahriş için, zira inanılmaz yanma yapıyor, kabarma yapıyor, kızarıklık yapıyor, o yüzden ben kullanmıyorum yıllardır. Konuların çoğunu okudum fakat net bir sonuca varamadım, ri mei'yle başlamam gerektiği kanısında okeyim, ancak batık ve kaşıntı problemim için ciddi önerilere tekniklere ihtiyacım var lütfen konum kaldırılmasın.
http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38

http://www.geltir.com/thread-587.html
Üstadım okudum bana yarayacak bütün konuları okudum ve bu ürünü aldım. Fakat hala içime sinmeyen birşeyler var bıktım şu batık, kaşıntı problemlerinden bunuda kullansam yine devam edecekmiş gibi geliyor. Cildimi görseniz birşey yok gibi fakat 3-4 gün uzasın başlıyor kaşınmaya esnaf olduğum için istediğim kadar sakalımı uzatabilirim fakat malesef maksimum 5-6 gün dayanıyorum Smile
öncelikle hoşgeldiniz, çoğumuz aynı dertten muzdarip iken genelde son şans değilse de geleneksel tıraşa başlamak için kendimizce nedenler bulduk. hepimizin sorunları çözüldü. sabırla geleneksel tıraşa devam ettiğinizde bir iki haftadan bir iki aya kadar pek çok şeyin değiştiğini göreceksiniz. önce üstadlarımızın yönlendirdiği sayfa ve blogları ezberleyene kadar okuyun derim. zira tıraş olurken en ufak bir tecrübe dahi işinize yarayacak daha sonra sorularınız kendiliğinden gelecektir. söyleyim cevapları yine burada Smile
Arko tıraş kolonyasına 3 gr aspirin atın tıraş olmadığınız günler sürün. Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın
Forumu dikkatli okuyun,uygulamadan karar vermeyin.

(22/07/2013, Saat: 04:10)Dgkn_ngn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım okudum bana yarayacak bütün konuları okudum ve bu ürünü aldım. Fakat hala içime sinmeyen birşeyler var bıktım şu batık, kaşıntı problemlerinden bunuda kullansam yine devam edecekmiş gibi geliyor. Cildimi görseniz birşey yok gibi fakat 3-4 gün uzasın başlıyor kaşınmaya esnaf olduğum için istediğim kadar sakalımı uzatabilirim fakat malesef maksimum 5-6 gün dayanıyorum Smile
Şimdi bu asprin muhabbetini okuyordum bu biraz içime su serpti mesela Smile
Üstadım sorunlarını çözünce 5-6 günden fazla sakal uzatacagını zannetme ama Smile zira günlük tıras olursun gibime geliyor Smile
www.BarbarosRazors.com

1.Yüzünü,sakalını ılık suyla yıka oğul,aşırı sıcak su cilde yaramaz.

2.Her daim keskin jilet ve mild alet kullanasın.

3.Yüz de köpürtme cilde zarardır,bilesin.

4.Alkollü tıraş sonrası ürünler keyifli olsa da marazdır böyle belleyesin.

5.Cildin açık renkli,tenin ince ,sakalın seyrek ise,sinek kaydı olamazsın,beyhude suratını kazırsın.Kesilen sakal her daim açık ve şeffaf cilt altından görünecektir,kaderine razı olasın.

6.Bir jileti azami iki defa kullanasın sonrasında geri dönüşüme terk edesin.

7.WTG,ATG,XTG usullerini hatim eyleyesin.

8.Tıraş edavatlarını pak tutasın.

9.Tabii mamülleri tercih eyleyesin.

10.Sen yüzüne,disine,nefesine bakasın ki,yüzüne bakanlar da sana hayran olsun,hatun kişiler yere mendil bıraksın,sağlıklı olasın,hayatın tadına varasın.

Dedem korkut geldi, boy boyladı soy soyladı Idea

dede-korkut-1216034366.jpg
[/quote]
İhtilaf üstadımız ne güzel buyurmuşlar..
Okudum okudum biraz önce buyurduklarını Smile

Şap elzem birşey midir diye bir sorum vardı? Yazdıklarıma bir cevap bekliyorum sizlerden.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: