Da vinci uomo
(23/12/2019, Saat: 19:48)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali express teki oumo knotla da vinci lerin knotu ayni mi? bilen komsularim cevap verirse sevinirm

Ikiside farkli markalar komsum , ayni degiller hatta uzaktan yakindan zerre benzerlikleri dahi yok .
(23/12/2019, Saat: 21:08)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ikiside farkli markalar komsum , ayni degiller hatta uzaktan yakindan zerre benzerlikleri dahi yok .

@kadir.tbk bunu ogrendigim iyi oldu komsum.. Tesekkur ederim
(23/12/2019, Saat: 21:11)Mustafa40 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kadir.tbk bunu ogrendigim iyi oldu komsum.. Tesekkur ederim

Nedemek komsum , Davinciler Alman yapimi cok kaliteli porsuk kili kullaniyorlar fircalari silvertip , Oumo da kil yogunlugu ve fiyat performans hatta cokda kaliteli fircalar her iki markada üst düzey . Fiyat performans ve kil yogunlugu icin oumo , lüx yumusaklik gene kalite icin Davinci . Her iki markada kesinlikle ziyadesiyle memnun eder sizi.
(14/12/2019, Saat: 03:14)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüy döküyor mu? Amazonda 60 kişiden 20 si evcil hayvanından daha fazla tüy döktüğünü söylemiş de?Hazır impadan indirimdeyken alsammmı diye düşünürken iyi olmadı bu yorumlar.

Loftlari uzun oldugu icin kirilmalar olabilir , dokulme yapicak fircalar degil ve killar agartilmamis saf silvertip ve cok kaliteli killara sahip oldukca ince yapililar .Ki hergun 10 kil dokse ki uretim hatasi olmadigi muddetce zannetmiyorum cok yogun dokul dokul bitmez . Ben tavsiye ederim . Sabunda mvf tabac catir catir kopuk yapiyo .Kremlerde ise pamuk gibi .
Sunuda eklemek isterim cogu markanin silvertipinde ara ara hagifde olsa batici killar olabiliyo , Davincilerde adamlar bu konuyu asmislar tek tek secmisler binlerce kili oyle knot haline getirmisler .Bu kalitedeki silvertipler Davincinin 2-3 kati fiyatinda oldugunuda hatirlatmak isterim .
Engin bilgilerinizden oturu tesekkur ederim komsum. Firca yapim isine girmeyi dusundum. Gorseldeki oumolar da cok hosuma gitmisti.
(20/11/2019, Saat: 02:17)Atlante Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 290'ını almayı düşünüyorum. kullanıp da yorumlamak isteyen var ise seve seve okurum. krem sevmiyorum sabuncuyum uyar mı bana?

Nerdeyse 1 yıl olmuş soruyu soralı ama gelecekte almak isteyenler için cevaplayım. Uomo 290 harika bir silvertip, lakin 26-27mm düğüme ve 60mm civarı kıl uzunluğuna sahip. Açıkçası fırçadan ne beklediğinize bağlı ? Eğer yüzde köpürtmeyi seven , omurgalı bir fırça arıyorsanız uomo 290 doğru adres değil. Lakin ben ehli keyif adamım , yüzümü okşarcasına suratımda bulutları gezdirerek tıraş olayım bunu yaparken de hafiften kılların kendi doğal gerginliğiyle inceden yüzüme masaj yapsın , okşasın diyorsanız uomo 290 sizin için ideal. Bir kere herşeyden önce kıl kalitesi kesinlikle en iyi silvertiplerden. Çinlilerle vs mukayese dahi etmem. Sapını çok beğenmiyorum , vites topuzu gibi ve pek de ergonomik bulmuyorum. Benim favori fırçam 292. Hem yüzde köpürtmeye uygun, hem de ideal sevdiğim ölçülerde. Sapı da Harika. Yaşlandıkça büyük fırçalardan uzaklaşıyorum Big Grin
Önceleei omurgalı olsun, sabunu ve sakalı hızlı kaldırsın, yüze masaj yapsın diye hep omurgalı fırçalara yöneliyordum. Sonrasında çok makul bir fiyata Kent BLK4 aldım. Omurgasız diye tabir edilebilecek bir fırça. Tamamen meraktan.

Kullandığım alet sadece bir tane. Agresif olduğu için tıraş sonrası hafif olan tahrişi hep alete bağlıyordum.

Kent ile olan tıraştan sonra yüzümde hiçbir yanma veya tahriş hissetmedim. Farkında olmadan badger burn yaşıyormuşum da haberim yokmuş.

O yüzden artık omurgalı fırça arayışıma son verdim. Silvertip kıl türüne sahip fırça bakıyorum artık. Ya da Semogue gibi yumuşak başlı floppy fırça sevdiğimi anladım.

Bunu neden buraya yazdığımı sorgulayanlar olabilir onu da açıklayayım.

Da vinci gibi üst segment fırçaların dünya genelinde yaygın olmaması hep kafamı karıştırıyor. Fırça çok iyi olabilir ama neden kullanan sayısı çok az.

Az bir para da değil ki deneyip elden çıkartalım. Ya da kullananlar yorumlarını mı esirgiyor anlamıyorum.
@"muntazaman" bunlar daha doğal, daha az işlem görmüş kıllardan seçilerek oluşturulan özel fırçalar. Kıl kalitesi üst düzey. BLK4 le 292, BLK 8 le de 290 ı aynı siklette değerlendirebiliriz. Kent in marka değeri daha fazladır ve en eski üreticilerdendir ancak şöyle bir durumdan ötürü tercihler farklı üreticilere yöneliyor.

Silvertip kıl bana göre çok keyifli ve üst düzey bir kıl türü olmasına karşın genele hitap etmiyor. Genel trend daha omurgalı , daha masaj etkisi yüksek kıl türlerini tercih ediyor. Simpson dan örnek vermek gerekirse en çok satan fırçaları 2band ları değil. Best badgerlar. Neden ? Çünkü all around diye nitelendirilebilecek her yönden beklentiyi , farklı farklı ebatlarda kullanıcıya sunuyor. Ne rahatsız edici derecede batıcı kıllara sahip ( çok kötü bir seri denk gelmediyse ) , ne omurgası yok denecek kadar omurgasız, ölçüleri her boy için makul tadında. Bugün bir Colonel X2L, Duke 3 gibi bir fırça her yönden, herkesi tatmin edecektir. ( Genele yönelik konuşuyorum) . Fiyat da bununla paralel niteliktedir. Bahsettiğimiz silvertip fırçalarsa keyfe bağlı daha az bir kesime hitap etmektedir.

İşin bir diğer boyutu da artık ülkemiz için ne yazık ki maliyet. Bu forumda zamanında Shavemac ler, Rooney ler, Morris and Forndranlar, Simpsonlar, Thaterler vs havada uçuşurdu. Şu an şöyle bir bakıyorum doğru düzgün porsuk kılı fırça kullanan kalmamış. Ben en son Lee Sabini' den 2 tane fırça almıştım. Biri 145 sterlin, diğeri de 180 sterlinmiş. Şimdi baktım mailime. Simpson da m7 2bandlar 220 sterlin. Benim gördüğüm kadarıyla daha çok genel eğilim maliyetlerden ötürü Çin' e kaymış vaziyette. Eskiden de Frank Shaving, Lijun vs alırdık ancak premium markalar her zaman koleksiyon da dururdu. Bu arada Semogue ' un hangi fırçası floopy anlamadım. Soc 2band sa o gayet tadında omurgalı bir fırçadır. Kılları vs doğal gergin yapılıdır.

Özetle sorduğun sorunun cevabı aslında damak tadımız, fırçadan beklentimiz ve keyif düzeyimizle ilgili. Ben silvertip kılı her zaman sevmişimdir ancak büyük düğümlü fırçalardan ziyade uomo 292 gibi daha küçük düğümlü ve masaj etkisi tadında fırçalar daha çok keyif veriyor bana.
Konuyu çok kirlettik. Kusuruma bakmayınız.

Konu başlığı porsuk fırça olduğu için siz SOC two band finest'ı değerlendirdiniz. Ben de açıkça yazmamışım. Domuz kılı fırçalarından bahsetmiştim floppy olduğu yönünde. Break in tamamlanmış 55 loftlu bir Semogue porsuk fırça kadar olmasa da porsuk hissiyatına yaklaşıyor. Omegalar ne kadar break in olsa da yinede omurgalı geliyor bana. Zenith domuzları tam denemediğim için yorum yapmıyorum. O ilerleyen zamanlarda olacak.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: