Dijital Çağın Müzik Dinleme Zevkine Etkisi
yeni bosna bitpazarında üst kata çıktığınızda hifi deck sistemleri satan birkaç dükkan var.sahibinden.com dan da araştırabilirsiniz.bende marantz pm64 mk2 var buradaki bir ilandan almıştım.çok temiz ürünler düşüyor..ayrıca hoparlörüde uygun bir fiyattan almıştım Dual en baba serilerinden cl-490..
kaliteli müzik için eski alman hoparlörlerini tavsiye ederim..ayrıca eski ingiliz hoplarlörleri de çok iyidir..amerikanlar da çok iyidir ancak bas körükleri diğerlerine göre çok daha çabuk dökülür..aynı kaliteyi bugün üretilen hoparlörlerde bulmak için çok para vermeniz lazım.mesela hoparlörün kralı dynaudio, herşeyi kendisi üretir.kalitesi çok üst seviyededir ancak fiyatları da uçuktur..
kaliteli müzik dinlemek için kalitesi diğerlerine yaklaşmakla beraber sinema anfisi almayın, sinema sistemi kurma amacınız yoksa ve müzik kalitesi sizin için önemliyse bence bassreflex hoparlörlerden de uzak durun..çünkü bunların yapıları gereği bas hoparlörlerin körükleri daha serttir ve kapalı sistem hoparlörlerinin tınısını onlardan alamazsınız..

140f1w2.jpg
sahibindenden takip ediyorum lakin oraya da gidip görmedikçe güvenilemiyor. istanbul' a gidince yenibosna' ya da bir uğrayayım, hi-fi ürünleri satacaklarını tahmin etmemiştim hiç. belki işe yarar, efsane serilerden birşeyler düşürürüz.

(30/07/2013, Saat: 03:35)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeni bosna bitpazarında üst kata çıktığınızda hifi deck sistemleri satan birkaç dükkan var.sahibinden.com dan da araştırabilirsiniz.bende marantz pm64 mk2 var buradaki bir ilandan almıştım.çok temiz ürünler düşüyor..ayrıca hoparlörüde uygun bir fiyattan almıştım Dual en baba serilerinden cl-490..
kaliteli müzik için eski alman hoparlörlerini tavsiye ederim..ayrıca eski ingiliz hoplarlörleri de çok iyidir..amerikanlar da çok iyidir ancak bas körükleri diğerlerine göre çok daha çabuk dökülür..aynı kaliteyi bugün üretilen hoparlörlerde bulmak için çok para vermeniz lazım.mesela hoparlörün kralı dynaudio, herşeyi kendisi üretir.kalitesi çok üst seviyededir ancak fiyatları da uçuktur..
kaliteli müzik dinlemek için kalitesi diğerlerine yaklaşmakla beraber sinema anfisi almayın, sinema sistemi kurma amacınız yoksa ve müzik kalitesi sizin için önemliyse bence bassreflex hoparlörlerden de uzak durun..çünkü bunların yapıları gereği bas hoparlörlerin körükleri daha serttir ve kapalı sistem hoparlörlerinin tınısını onlardan alamazsınız..

140f1w2.jpg
ben anfiyi ilanda görüp direkt adamın evine gidip almıştım. bitpazarında da her kalite ürün var. çok temizleride mevcut zaten birebir görüyorsun. ama internetten iyi bir şey bulunca kaçırma hoparlörleri kadıköy taraflarında bir dükkandan almıştım 350 dolara..ne varsa eskilerde var.bir aralar çok takip ediyordum.internette çok güzel parçalar düşüyor..
Konuyu okuyanlar,bütün eski ses sistemleri daha doğal ses verir algısına kapılmasın.Stüdyo kayıt kalitesindeki eski analog cihazlar,yeni dijital cihazlarla bazı konularda rekabet edebilir.Evde ve eskicilerde satılan eski sistemlerin kendilerine has ses rengi ve kalitesi vardır.Aynı sınıf ve segmetteki dijital rakiplerinden geride kalmışlardır.

Eskicillerde satılan bir set aldığınız zaman yorgun ve problem çıkarmaya aday bir cihazda almış olabilirsiniz.Zamanla hoparlor merkezlemesi kaçar,suspansiyonlar erir,membranlar okumaz.Bunlar kaçınılmazdır.Elektronik devrelerde olan yarı iletkenlerin karakteristikleri bozulmuş,elektrolit kondasatörler değer değiştimeye ve sızdırmaya başlamış olabilir.

Evine yeni LCD tv alan soruyor,kaç liralık ses sistemi alayım ?T V ye verdiğin kadar para vermen lazım cevabını alan kaçıyor.Duyduğun anladığın kadardır.Teknikte yorum olmaz parametreler olur.
doğrudur, ihtilaf dostum iyi ki uyardın, ayrıca belirtmeyi unuttuk bunu Blush yeni başlayıp ta gideyim bir ikinci el alayım demeyin. deneyip te ne olduğunu anlayamadığınızda yeni almaktan daha çok para harcayabilirsiniz. hi fi severler genelde olgun, dürüst insanlar oluyor lakin insanoğlu bu, size çatar.

aynı şekilde ikinci el pikap almaya meraklı dostlar da oluyor, ikinci eli tavsiye etmiyorum onlara da. buraya da yazayım sebebini. kayış eskimiş olabiliyor, ayarı bozulmuş olabiliyor veya devir kayması yaşanabiliyor ki tamiri zor. motor eskimiş ve ağır plakları döndüremeyecek bir halde oluyor. iğne zaten her halükarda yenisi ile değiştirilmeli. yeni başlıyorsanız bütçeye uygun bir yeni plak almak en mantıklısı o yüzden.

(30/07/2013, Saat: 08:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyu okuyanlar,bütün eski ses sistemleri daha doğal ses verir algısına kapılmasın.Stüdyo kayıt kalitesindeki eski analog cihazlar,yeni dijital cihazlarla bazı konularda rekabet edebilir.Evde ve eskicilerde satılan eski sistemlerin kendilerine has ses rengi ve kalitesi vardır.Aynı sınıf ve segmetteki dijital rakiplerinden geride kalmışlardır.

Eskicillerde satılan bir set aldığınız zaman yorgun ve problem çıkarmaya aday bir cihazda almış olabilirsiniz.Zamanla hoparlor merkezlemesi kaçar,suspansiyonlar erir,membranlar okumaz.Bunlar kaçınılmazdır.Elektronik devrelerde olan yarı iletkenlerin karakteristikleri bozulmuş,elektrolit kondasatörler değer değiştimeye ve sızdırmaya başlamış olabilir.

Evine yeni LCD tv alan soruyor,kaç liralık ses sistemi alayım ?T V ye verdiğin kadar para vermen lazım cevabını alan kaçıyor.Duyduğun anladığın kadardır.Teknikte yorum olmaz parametreler olur.
Türkiye içine yalnızca oto ses sistemlerini getiriyorlar, eski dragon-ct pikabını arıyorum lakin ulaşamadım bir türlü Confused
eskiuye3315 Hocam,güzel alet bulmuşsunuz.İçi çok tozlumuydu Smile

Gençliğimde bana getirilen eski radyoların içini boşaltıp FM kit takardım,eski radyolar FM radyo olurdu Confused Çevremdekiler sihirbaz gözüyle bakardı bana Blush

Şimdi düşününce içim bir tuhaf oldu.

2hxy8tw.jpg
harika bir alet, lambalı radyoların tadı başkadır, çekim alanı yenilere göre biraz kısa kalsa da iyi çeken bir yerde keyfine doyum olmaz.
üstat bu hobiyi paraya çevirin bence,

ampliye özellikle lambalılara çok talep var.
(31/07/2013, Saat: 16:44)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/07/2013, Saat: 16:38)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstat bu hobiyi paraya çevirin bence,

ampliye özellikle lambalılara çok talep var.

Bu radyo kesinlikle gitmez ama babamın stoklara bakmam gerek o zaman Smile

O da doğru hatırası olan bir şeyi dağıtmamak lazım Smile .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Alışverişte Diderot Etkisi ismailinbiri 6 4,205 31/01/2020, Saat: 11:39
Son Yorum: tarkaner
  Dijital para birimi Libra Delidumrul 16 7,949 24/07/2019, Saat: 16:46
Son Yorum: Delidumrul
Video Hi-end müzik ve sinema sistemleri connect 8 4,551 14/04/2019, Saat: 14:38
Son Yorum: Legend
  Minoxidil-EEose Sakal Serumu Gibi Şeylerin Etkisi Varmı Sizce Aradaşlar? EtiCinGülsün 0 2,225 27/03/2017, Saat: 20:53
Son Yorum: EtiCinGülsün
  Müzik çalmayan spor salonu Viyaduk 12 14,021 29/07/2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Viyaduk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: